Novinky z IDU - únor 2012

Vážení čtenáři,

dostáváte únorové Novinky z IDU, které od začátku nové sezóny nahradily Informační servis Institutu umění- Divadelního ústavu. Naše Novinky z IDU mají nyní stručnější a modernější podobu.

Najdete zde souhrn aktuálních článků a přehled nadcházejících premiér a festivalů.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.cz,  www.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Doufáme, že se Vám Novinky z IDU budou líbit!

Dotazy a připomínky směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 16)
Stránka: 1 2 »

Přehled festivalů v únoru a březnu 2012

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

31.1.2012 19:13 Více

Přehled premiér v únoru 2012

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

31.1.2012 18:53 Více

Zpráva o státní podpoře umění

Zpráva o státní podpoře umění průběžně hodnotí implementaci Koncepce účinnější podpory umění na léta 2007-2013 a přináší návrh tezí pro vypracování nového strategického dokumentu pro období 2014-2020. Zpráva je součástí víceletého projektu Studie stavu, struktury, podmínek a financování umění v ČR, který realizoval Institut umění – Divadelní ústav.

30.1.2012 19:24 Více

Elektronická publikace Kulturní a kreativní průmysly v ČR

Institut umění právě zveřejnil elektronickou publikaci s názvem Kulturní a kreativní průmysly v ČR. Publikace nabízí první podrobný přehled o stavu jednotlivých kulturních a kreativních průmyslů v České republice. Odvětví (Architektura, Reklama, Design, TV a rozhlas, Hudba, Film, Trh s uměním, Knihy a tisk, Videohry, Scénická umění a Kulturní cestovní ruch) jsou analyzována a popsána v samostatných studiích, které zpracovali vysoce kvalifikovaní odborníci.

30.1.2012 19:19 Více

Mezinárodní sympozium na téma sdílení divadelního prostoru

Mezinárodní symposium pro tvůrce v oblasti autorského divadla, zaměřené na pojetí divadla jako sdíleného prostoru, v němž je tvorba založena na společném dialogu všech členů tvůrčího týmu a následném dialogu s diváky během samotného představení se uskuteční ve dnech 20.- 21.4. 2012 v pražském Divadle Archa.

30.1.2012 17:20 Více

Výstava divadelních plakátů v Malém sále IDU

Pod lehce polemickým, možná provokativním názvem Když divadelní plakát byl umění… připravil Institut umění – Divadelní ústav (IDU) výstavu divadelních plakátů, která byla v loňském roce prezentována ve foyer Divadla Bez zábradlí. Od konce ledna je ukázka z této výstavy nainstalována v prostorách Malého sálu IDU.

27.1.2012 19:30 Více

IDU vydává hry lotyšské dramatičky Ingy Ābele

Jako 46. svazek edice Současná hra vydává Institut umění – Divadelní ústav (IDU) dvě nové hry úspěšné současné lotyšské spisovatelky, dramatičky a básnířky Ingy Ābele Ostřice a Jasmín. Ābele ve svých dílech dokáže spojit atmosféru konkrétního místa a času, tedy současného Lotyšska se všemi jeho sociálně-ekonomickými a morálními problémy, s tématy a otázkami nadčasovými a univerzálními.

26.1.2012 19:39 Více

Teatrologická společnost zve na přednášku o "chvalně známém nejstarším loutkáři na Moravě"

Teatrologická společnost a IDU srdečně zvou na přednášku Jaroslava Blechy na téma "Josef Šimek - chvalně známý nejstarší loutkář na Moravě“, která se koná mimořádně ve středu 29. 2. 2012 od 17 hodin v Malém sále IDU.

26.1.2012 18:19 Více

Přírůstky zahraniční literatury v knihovně DÚ za rok 2011 – divadelní hry

Seznam obsahuje abecedně seřazené divadelní hry vydané v zahraničí, které připsala knihovna DÚ do fondu v roce 2011. Zahraniční publikace získává knihovna nejen nákupem, ale nemalou měrou i výměnou a dary. Publikace získané výměnou jsou vybírány z konkrétních nabídek zahraničních partnerských knihoven. Zahraničním i tuzemským dárcům za jejich velkorysost děkujeme.

24.1.2012 20:09 Více

Katalog knih, časopisů, CD a DVD Institutu umění - Divadelního ústavu on-line

Institut umění – Divadelní ústav vydal na konci roku 2011 aktuální katalog knih, časopisů, CD a DVD z vlastní produkce. Katalog je volně k dispozici na recepci IDU nebo si jej můžete stáhnout na webových stránkách IDU.

24.1.2012 20:00 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 16)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru