Novinky z IDU - říjen 2012

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webůwww.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 12)
Stránka: 1 2 »

PACE.V4 na veletrhu v jihokorejském Soulu

Od začátku roku 2012 Institut umění – Divadelní ústav koordinuje mezinárodní projekt PACE.V4 (Performing Arts Central Europe – Visegrad Countries Focus), který je pilotním projektem společné prezentace na prioritních mezinárodních akcích, jako jsou významné divadelní, taneční či hudební festivaly a veletrhy performing arts.

27.9.2012 14:21 Více

Přehled festivalů v říjnu a listopadu 2012

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

27.9.2012 10:00 Více

Den pro Miroslava Melenu nabídne v Lounech komentované prohlídky a představení Ypsilonky

Ředitel lounského divadla Vladimír Drápal a kurátoři výstavy Helena Albertová a Josef Vomáčka.

V pondělí 10. září 2012 byla v Galerii města Loun ve Vrchlického divadle v Lounech zahájena výstava Ve službách divadla. Miroslav Melena – scénograf a architekt. Výstavu, kterou provázel velký zájem návštěvníků, zahájil ředitel lounského divadla Vladimír Drápal, o Melenově tvorbě promluvili kurátoři Helena Albertová (scénografická část) a Josef Vomáčka (architektura). V úterý 23. října proběhne Den pro Miroslava Melenu.

27.9.2012 8:27 Více

Největší výstavu českých loutek na území USA připravuje IDU na březen 2013

"Rakvičkárna", autor: Jan Švankmajer

České loutkové divadlo – jeho tradice i současnost – jsou ve světě uznávaným fenoménem úzce souvisejícím s formováním české národní kultury. Zájem právě o české loutky vedl ředitelku Columbus Museum of Arts paní Nannette V. Maciejunes a dlouholetého propagátora české scénografie pana Joe Brandeského k úmyslu uspořádat v tomto muzeu zatím největší výstavu českých loutek na americkém území vůbec. Columbus Museum of Arts, jedno z nejstarších muzeí v Ohiu zaměřené na sbírky amerických a evropských autorů od přelomu 19. a 20. stol. po současnost, přizvalo ke spolupráci na výstavě Institut umění – Divadelní ústav. Po téměř tříletých konzultacích a přípravách se konečně výstava s názvem Strings Attached: The Living Tradition of Czech Puppets blíží do svého finale. To proběhne na jaře 2013.

26.9.2012 13:48 Více

PQ Spacelab

V rámci pilotního projektu mezinárodních vzdělávacích exkurzí v oblasti současné scénografie PQ Spacelab, který organizuje Pražské Quadriennale / Institut umění – Divadelní ústav, se osm účastníků již podívalo do rakouského Bregenzu a lotyšské Rigy.

26.9.2012 13:42 Více

Příliš tichý nos – přidáváme další dvě představení

Vzhledem k velkému diváckému zájmu se organizátoři rozhodli přidat další uvedení představení Příliš tichý nos, a to 12. a 13. října vždy od 19:00 a 21:00. Site-specific představení inspirované atmosférou povídek Franze Kafky s názvem Příliš tichý nos připravila na pozvání Pražského Quadriennale osvědčená umělecká dvojice režiséra Jana Nebeského a scenáristy Egona Tobiáše společně s herci Lucií Trmíkovou, Davidem Prachařem, Tomášem Matonohou a Petrou Lustigovou

26.9.2012 13:34 Více

Přehled premiér v říjnu 2012

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

25.9.2012 13:18 Více

Letošní ročník hudebního veletrhu WOMEX se zaměří na jihovýchodní Evropu

Dvanáctý ročník mezinárodního veletrhu world music WOMEX se letos uskuteční v řeckém Tessaloniki ve dnech 17. – 21. 10. 2012. Zvláštní pozornost bude tentokrát věnována zemím jihovýchodní Evropy. Mezinárodní hudební profesionálové budou mít možnost setkat se s regionálními partnery a diskutovat o možnostech mezinárodní spolupráce.

25.9.2012 9:26 Více

Profil České republiky za rok 2012 ve 13. vydání Kompendia kulturních politi a trendů v Evropě zveřejněn

Autoři profilů jednotlivých zemí

V pořadí třetí profil České republiky ve 13. edici Kompendia kulturních politik a trendů v Evropě je aktuálně k dispozici ke stažení v anglické a české jazykové verzi. Jeho autorkou je Pavla Petrová, ředitelka Institutu umění − Divadelního ústavu.

25.9.2012 8:58 Více

Český tanec udělal na Tanzmesse dobrý dojem

Poprvé byl letos na mezinárodním tanečním veletrhu Tanzmesse (29. 8. – 1. 9. 2012) zastoupen český tanec i prostřednictvím stánku Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) a dle ohlasů návštěvníků udělala česká prezentace velmi dobrý dojem. IDU se tak připojil k již tradičnímu českému vystavovateli o.s. Tanec Praha, který na Tanzmesse vystavoval již popáté. Mise IDU spočívající v prezentaci tvorby českých souborů i jednotlivců, tanečních festivalů a profesních organizací z oblasti nezávislé tvorby byla splněna velmi uspokojivě.

24.9.2012 14:22 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 12)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru