Novinky z IDU - prosinec 2012

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webůwww.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

Články

Zahraniční veletrhy otevírají nové možnosti pro české umění

Během letošního podzimu prezentoval Institut umění – Divadelní ústav české divadelní, taneční, hudební i multidisciplinární projekty na několika zahraničních veletrzích. V srpnu na největším evropském tanečním veletrhu Tanzmesse v Německu, v říjnu v rámci projektu PACE.V4 na veletrhu Performing Arts Market v jihokorejském Soulu. Nedávnou událostí je historicky první prezentace českého živého umění na mezinárodním bienále CINARS v kanadském Montrealu. Tím tato série prezentací českých performing arts na významných mezinárodních akcích nekončí: v současné době vrcholí přípravy na prestižní newyorský veletrh APAP, který proběhne v lednu 2013.

30.11.2012 11:04 Více

Vánoční nabídka publikací IDU

Chcete udělat radost pod stromečkem pěknou publikací o divadle a umění? Institut umění – Divadelní ústav pro Vás připravil speciální vánoční nabídku, která potrvá od 1. prosince 2012 až do 6. ledna 2013. Z široké nabídky publikací, kterou si můžete prohlédnout v našem katalogu, Vám nabízíme dvě knihy a jeden speciální balíček za zvýhodněné ceny!

30.11.2012 10:01 Více

Přehled festivalů v prosinci 2012 a v lednu 2013

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

29.11.2012 14:30 Více

Přehled premiér v prosinci 2012

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz. Vyplněné formuláře pro hlášení premiér posílejte na adresu: lucie.cepcova@divadlo.cz

29.11.2012 14:26 Více

Teatrologická společnost zve na prosincovou přednášku

Pražská sekce Teatrologické společnosti a Institut umění – Divadelní ústav srdečně zvou na přednášku „Němečtí maloměšťáci v české a slovenské podobě aneb Z Krähwinklu přes Slonov do Kocúrkova". Přednáší Mgr. art. Zdenka Pašuthová, ArtD. Přednáška se koná ve čtvrtek 13. prosince 2012 v 17:00 v Malém sále IDU.

29.11.2012 11:16 Více

Vyšla pátá ročenka Tanečních aktualit.cz

První český internetový časopis o tanci Taneční aktuality.cz přichází se svou pátou ročenkou – sborníkem nejzásadnějších textů, které dohromady tvoří obraz uplynulé taneční sezóny v ČR, sezony 2011/2012. V graficky inovované Ročence Tanečních aktualit.cz čtenáři opět naleznou recenze, reportáže a rozhovory s tanečníky, choreografy a dalšími osobnostmi. Nechybí festivalové zpravodajství i několik reminiscencí ze zahraničí. Ročenku letos poprvé uzavírá série textů věnovaných výročím významných osobností české taneční scény.

27.11.2012 9:54 Více

IDU propaguje současnou českou dramatiku na zahraničních festivalech

Jednou z hlavních činností Institutu umění – Divadelního ústavu je mezinárodní spolupráce, jejíž součástí je i propagace českého divadla v zahraničí. V letošním roce se současné české drama prezentovalo na festivalu v Římě, ve slovinském Mariboru a nyní se dokončuje antologie korejských překladů současné dramatiky zemí Visegrádu obsahující i jednu českou hru.

26.11.2012 10:56 Více

Vyšla Divadelní revue 2/2012

Druhé letošní číslo časopisu Divadelní revue (vyšlo na konci října 2012) přináší tématický blok věnovaný vybraným otázkám „osvícenského divadla".

26.11.2012 9:34 Více

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru