Novinky z IDU - listopad 2013

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 11)
Stránka: 1 2 »

Novinky k programu Kreativní Evropa

Program Evropské unie Kreativní Evropa získává konkrétní obrysy. Ačkoliv program ještě není vyhlášen, a tudíž jsou následující informace zatím NEOFICIÁLNÍ, je nepravděpodobné, že se jeho podoba bude ještě výrazně měnit. Hlavními částmi programu Kreativní Evropa budou podprogramy Kultura a Media. Hlavní částí podpory podprogramu Kultura bude podpora mezinárodních projektů, jak tomu bylo doposud. Vyhlášení první výzvy na tyto projekty očekáváme v prosinci 2013 s uzávěrkou na začátku března 2014, druhá bude následovat v říjnu v témže roce.

17.10.2013 15:53 Více

Nová podoba komunitárních programů – semináře

Česká kancelář programu Kultura představí nový program Evropské unie Kreativní Evropa hned v několika městech. Ve spolupráci se sítí Eurocenter, Národní kanceláří programu Evropa pro občany a Domem zahraničních služeb budou představeny programy Evropské unie, které jsou vhodné k podpoře kulturních projektů. Cílovou skupinou těchto seminářů jsou ziskové i neziskové organizace, státní i soukromé organizace, města, obce a vzdělávací instituce.

24.9.2013 18:06 Více

Česká scénografie je stále ve skvělé formě

Česká scénografie je díky osobnostem jako jsou Josef Svoboda, František Tröster, Jaroslav Malina nebo Miloslav Melena již po řadu desetiletí světovým fenoménem. V září získala na jedné z největších oborových přehlídek World Stage Design v kategorii kostým prestižní cenu scénografka Simona Rybáková. Prezentaci na této akci iniciovala Česká organizace scénografů, divadelních architektů a techniků společně s Institutem umění – Divadelním ústavem, kteří pořádají národní oborovou přehlídku Salon české scénografie.

31.10.2013 13:59 Více

Diskutujme o podpoře kulturní rozmanitosti v ČR

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) ve spolupráci s Kontaktním místem UNESCO pro rozmanitost kulturních projevů při Ministerstvu kultury ČR uspořádal v říjnu Mezinárodní setkání věnované způsobu a systému implementace Úmluvy o ochraně a podpoře rozmanitosti kulturních projevů UNESCO v zemích Střední a Východní Evropy. Pozvání do Prahy přijali zástupci státních i nezávislých organizací z Albánie, Arménie, Rakousko, Chorvatska, Estonska, Gruzie, Německa, Maďarska, Lotyšska, Moldávie, Polska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny. Výsledky uzavřených debat budou zveřejněny v připravované elektronické publikaci, která vyjde v prosinci letošního roku.

31.10.2013 10:33 Více

Přehled festivalů v listopadu a prosinci 2013

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

31.10.2013 10:17 Více

Přehled premiér v listopadu 2013

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz. Vyplněné formuláře pro hlášení premiér posílejte na adresu: lucie.cepcova@divadlo.cz

31.10.2013 10:15 Více

Scénografické sympozium Vrstvení reality: Právo na masku - 31.10. až 1.11. ve Studiu Hrdinů

Zajímáte se o scénografii, divadlo a výtvarné umění v současném společenském kontextu? Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru vás zve na sympozium nazvané Vrstvení reality: Právo na masku. Více než 50 odborníků z celého světa bude na tomto historicky prvním maskovaném sympoziu o maskování debatovat a současně s ním experimentovat v praxi. Přednášející i diváky proto vyzýváme, aby 31.10. a 1.11. přišli do Studia Hrdinů v maskách.

29.10.2013 21:15 Více

Sympozium v Londýně se bude věnovat stadionové a festivalové scéně

Victoria and Albert Museum ve spolupráci s Pražským Quadriennale pořádá mezinárodní sympozium Spektakulární scénografie: scénický design pro stadiónové projekty a festivaly. Uskuteční se 21. listopadu 2013 ve Victoria & Albert Museum v Londýně a je součástí dlouhodobého výzkumného a uměleckého projektu SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika 2013 - 2016 (SharedSpace).

29.10.2013 20:57 Více

Výstava Josefa Svobody v Čáslavi

Dusíkovo divadlo v Čáslavi a Institut umění – Divadelní ústav v Praze Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy čáslavského rodáka světového jména, scénografa JOSEFA SVOBODY, která proběhne v úterý 5. listopadu 2013 v 17 hodin ve foyer divadla. Kurátorkou a autorkou koncepce výstavy je divadelní teoretička Helena Albertová.

29.10.2013 20:28 Více

Výběrové řízení na českou účast na Pražském Quadriennale 2015

Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem vyhlašuje výběrové řízení na projekt a realizaci české prezentace v rámci 13. ročníku Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, které se bude konat v červnu 2015.

29.10.2013 9:38 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 11)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru