Novinky z IDU - leden 2013

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.cz, www.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

S přáním toho nejlepšího do nového roku zdraví Lucie Čepcová

PF 2013

 

Články

Přehled divadelních festivalů a přehlídek v roce 2013

Přehled akcí připravovaných v České republice na rok 2013.

3.1.2013 14:04 Více

Institut umění – Divadelní ústav a Česká centra připravují pro americké a mezinárodní publikum povánoční nadílku českého divadla a tance

Na sérii podzimních prezentací českého divadla, tance a hudby na mezinárodních veletrzích performing arts v Německu, Jižní Koreji a Kanadě naváže bezprostředně po vánočních svátcích bohatá programová nadílka českých umělců na veletrhu APAP v USA. Na 12. ledna 2013 je v Českém centru New York (v České národní budově) připraven bohatý program.

1.1.2013 20:38 Více

IDU inicioval setkání českých divadelníků a tanečníků s reprezentanty evropské divadelní sítě IN SITU

Institut umění – Divadelní ústav připravil v rámci propagace českého umění do zahraničí dvoudenní neformální setkání s třiceti pěti reprezentanty zahraničních festivalů zastoupených v mezinárodní divadelní síti IN SITU. Setkání, s pracovním názvem „Czech Manifest“, se konalo v Divadle Alfred ve dvoře a v prostorách kulturního centra Vltavská ve dnech 7. až 8. prosince 2012.

27.12.2012 12:30 Více

Veřejná diskuze zahájila práci řešitelského týmu na studii o optimalizaci pražské divadelní sítě (Videozáznam)

Veřejné diskuze s názvem „Pražská divadelní síť – téma k řešení“, která proběhla 19. prosince na Nové scéně, se zúčastnila asi stovka divadelních praktiků, teoretiků a studentů. Zahájila práci řešitelského týmu, který má za úkol především redefinovat strategické cíle hl. města Prahy v oblasti divadelní politiky a navrhnout cílovou podobu a nový harmonogram transformace divadel zřizovaných hlavním městem Praha.

20.12.2012 15:00 Více

Přehled premiér v lednu 2013

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz. Vyplněné formuláře pro hlášení premiér posílejte na adresu: lucie.cepcova@divadlo.cz

20.12.2012 21:08 Více

Přehled festivalů v lednu a únoru 2013

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

20.12.2012 20:48 Více

Časopisy odebírané knihovnou Divadelního ústavu v roce 2013

Zde najdete seznam časopisů, které budou k dispozici v knihovně Divadelního ústavu v roce 2013. Abecedně seřazený soupis titulů je rozdělen do tří částí – časopisy vydávané v České republice, časopisy ze Slovenska a časopisy zahraniční.

19.12.2012 20:02 Více

Senioři a kultura: Příklady zapojení starší generace do kulturních projektů

Česká kancelář programu Kultura, ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Elpida, při příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 vydává publikaci SENIOŘI A KULTURA : Příklady zapojení starší generace do kulturních projektů.

12.12.2012 14:13 Více

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru