Novinky z IDU - leden 2012

Vážení čtenáři,

dostáváte lednové Novinky z IDU, které od začátku nové sezóny nahradily Informační servis Institutu umění- Divadelního ústavu. Naše Novinky z IDU mají nyní stručnější a modernější podobu.

Najdete zde souhrn aktuálních článků a přehled nadcházejících premiér a festivalů.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.cz,  www.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Doufáme, že se Vám Novinky z IDU budou líbit!

Dotazy a připomínky směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz

Články

Výstava v Litomyšli k poctě Václavu Havlovi

Městská galerie Litomyšl připravila ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem, Městem Litomyšl, Fakultou restaurování Univerzity Pardubice a Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu Václav Havel – občan a dramatik, jako jednu z akcí, kterými si od 20. prosince Litomyšlané připomínají osobnost Václava Havla, bývalého prezidenta Československa, prvního prezidenta České republiky a velkého přítele města Litomyšl.

27.12.2011 22:16 Více

Časopisy odebírané knihovnou DU v roce 2012

Seznam časopisů obsahuje abecedně seřazený soupis titulů, které budou k dispozici v knihovně Divadelního ústavu v roce 2012. Soupis je rozdělen do tří částí – časopisy vydávané v České republice, časopisy ze Slovenska a časopisy zahraniční. Jednotlivé položky obsahují vedle názvu časopisu i periodicitu a stručnou charakteristiku.

27.12.2011 22:13 Více

GAME IS NOT OVER: první e-book Institutu umění – Divadelního ústavu

Institut umění – Divadelní ústav právě vydává svoji první elektronickou knihu. Publikace s názvem GAME’S NOT OVER - New Czech Plays (not only) for Your Tablet / E-Reader přináší poslední hry českých autorů v angličtině. Publikace nabízí široké spektrum české dramatické tvorby - od nejmladší generace do 35 let (Radmila Adamová, Magdaléna Frydrych Gregorová, Petr Kolečko, Kateřina Rudčenková), přes generaci autorů středního věku (David Drábek, Roman Sikora, Petr Zelenka), až po zralé nestory české kulturní scény (Arnošt Goldflam, Václav Havel, Milan Uhde).

27.12.2011 22:03 Více

Přehled premiér v lednu 2012

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

22.12.2011 22:57 Více

Přehled divadelních festivalů v roce 2012

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

22.12.2011 22:29 Více

Přehled festivalů v lednu a únoru 2012

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

22.12.2011 22:22 Více

Institut umění – Divadelní ústav se loučí s jedním z největších českých divadelníků

Smutná zpráva o úmrtí Václava Havla se osobně dotkla celé široké obce divadelníků, do níž Havel po více než půl století patřil. S Divadelním ústavem (nynějším Institutem umění – Divadelním ústavem) byl Havel spjat již v šedesátých letech, a později opět během sametové revoluce, kdy se Divadelní ústav stal oporou stávkujících divadel. V časech ohrožení existence Divadelního ústavu se Václav Havel zasadil o jeho zachování v Praze.

20.12.2011 23:17 Více

Seminář Kreativní odvětví a evropské fondy (8.12.2011)

Ve čtvrtek 8. prosince 2011 proběhl na Nové scéně Národního divadla v Praze seminářKreativní odvětví a evropské fondy s podtitulem Možnosti podpory kulturních a kreativních průmyslů z evropských fondů v České republice. Semináře se zúčastnilo 245 lidí zabývajících se tvorbou a podnikáním v kreativních oborech, zástupci zastřešujících oborových organizací, představitelé státní správy a veřejné samosprávy.

15.12.2011 23:26 Více

Cenu Ministerstva kultury za přínos k rozvoji české kultury získala Helena Albertová i manželé Ševčíkovi

Cenu Ministerstva kultury za přínos k rozvoji české kultury udělil ministr kultury Jiří Besser Heleně Albertové, Stanislavu Kleisnerovi, manželům Janě a Jiřímu Ševčíkovým a PhDr. Vítu Richterovi. Diplom oceněným předal 1. náměstek ministra František Mikeš.

9.12.2011 23:40 Více

Vánoční nabídka publikací IDU až do 15. ledna !

Až do 15. ledna 2011 si můžete zakoupit publikace Institutu umění - Divadelního ústav za zajímavé ceny. Při nákupu publikací z osmi tematických balíčků získáte zdarma originální tričko PQ a další bonusy.

8.12.2011 23:46 Více

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru