Novinky z IDU - květen 2016

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webůwww.idu.czwww.divadlo.czwww.culturenet.cz či www.czechlit.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

Články

Střed zájmu: Společenská odpovědnost divadel

Divadlo má kromě svých uměleckých hodnot i významný sociální přesah. Do jaké míry divadelní scéna v České republice přispívá k formování společenských hodnot či rozvoji společnosti? Jaké nástroje a formy používají umělci pro práci s aktuálními společenskými tématy? Jaký mají participativní projekty či dokumentární divadlo dopad na širokou veřejnost?

28.4.2016 14:48 Více

Institut umění – Divadelní ústav vydává certifikovanou metodiku mapování kulturních a kreativních průmyslů na lokální a regionální úrovni ČR

V rámci projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR (2011-2015) programu NAKI byla vytvořena metodika mapování kulturních a kreativních průmyslů (KKP) na lokální a regionální úrovni ČR. Metodika prošla schvalovacím procesem a v březnu tohoto roku byla certifikována Ministerstvem kultury. Nyní je dostupná ke stažení na stránkách www.idu.cz.

27.4.2016 16:00 Více

Přehled festivalů v květnu a červnu 2016

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

27.4.2016 14:43 Více

Přehled premiér v květnu 2016

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz. Případné dotazy zodpoví Lucie Čepcová, lucie.cepcova@divadlo.cz.

27.4.2016 14:26 Více

Časopis Loutkář získal novou podobu, první číslo letošního roku právě vychází

Loutkář 1-2016 právě vychází. Kromě nové podoby a layoutu se čtenáři mohou těšit i na nové rubriky, každé číslo Loutkáře bude také nově tematizováno. První tematické číslo Loutkáře, první letošní číslo, je věnováno vztahu loutkového divadla a nového cirkusu. Časopis bude pokřtěn 27. dubna 2016 na premiéře inscenace Funus souboru Bra(tři) v tricku na Jatkách 78.

26.4.2016 12:45 Více

Soupis úplných divadelních textů uveřejněných v roce 2015 v časopisech pravidelně docházejících do knihovny DÚ

Divadelní hry, které knižně téměř nevycházejí, bývají častěji publikovány v časopisech. Pokud se jedná o skutečně plný text, pak knihovna DÚ tyto hry excerpuje a jejich záznam zapisuje do svého katalogu. Tento soupis obsahuje hry, které byly v časopisech publikované v roce 2015.

25.4.2016 13:38 Více

Provolání k Mezinárodnímu dni tance 2016

Vize tance ve spolupráci s Národním divadlem, Českou televizí a dalšími partnery připravují oslavy Mezinárodního dne tance v České republice. V pátek 29. dubna se Česko rozhoupe ve společném rytmu s celým světem a připomene si krásu, radost a energii, kterou tanec přináší.

20.4.2016 16:41 Více

Střed zájmu: Prostor pro divadlo

Institut umění – Divadelní ústav a Atelier 3D Jihočeského divadla otevírají veřejnou debatu na téma vhodných prostor pro provozování divadla a dalších kulturních aktivit. Mapujeme situaci v Českých Budějovicích v širších souvislostech. Jaký je pohled architektů, urbanistů, provozovatelů kulturních center a odborné veřejnosti z regionu i mimo něj?

15.4.2016 14:12 Více

Mezinárodní den památek a sídel oslaví Institut umění - Divadelní ústav s novou aplikací

Institut umění - Divadelní ústav (IDU) se připojuje k letošním oslavám Mezinárodního dne památek a sídel, který každoročně připadá na 18. dubna. V rámci projektu Evropská cesta historickými divadly, na kterém IDU spolupracuje s dalšími šestnácti organizacemi z dvanácti evropských zemí, připravil pro svou část projektu, tzv. Císařskou cestu, elektronického průvodce – aplikaci pro mobilní zařízení.

15.4.2016 13:50 Více

Plánované aktivity Institutu umění – Divadelního ústavu v roce 2016 a zveřejnění Výroční zprávy IDU za rok 2015

Na dnešní tiskové konferenci představili vedoucí jednotlivých oddělení Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU) činnosti a projekty plánované pro rok 2016. V letošním roce proběhne již čtvrtý ročník Noci divadel, IDU zaštítí českou účast na Veletrhu scénických umění CINARS, na Tanečním veletrhu Tanzmesse a podpoří i řadu domácích akcí a festivalů.

6.4.2016 15:47 Více

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru