Novinky z IDU - červenec 2014

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.czwww.divadlo.czwww.culturenet.cz či www.czechlit.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 17)
Stránka: 1 2 »

Institut umění – Divadelní ústav přijme údržbáře

Státní příspěvková organizace Institut umění – Divadelní ústav přijme pracovníka na drobný úklid, drobné údržbářské a domovnické práce. Forma spolupráce a termín nástupu dohodou.

10.7.2014 11:22 Více

Zahájení zahraniční části IV. ročníku Českých snů

České sny, projekt věnovaný propagaci české hudby a hudební spolupráci evropských regionů, bude zahájen ve čtvrtek 3. července od 19:00 v sále Marianum ve slovenské Trnavě. České sny jsou nejrozsáhlejším projektem zorganizovaným k letošnímu Roku české hudby v zahraničí. Koordinátorem Roku české hudby je Institut umění - Divadelní ústav.

2.7.2014 12:14 Více

Platy se snižovat nebudou, přislíbil ministr Herman vedení Divadelního ústavu

Připravované a probíhající aktivity Divadelního ústavu a informace o připravovaném rozpočtu na příští rok byly předmětem setkání ministra kultury Daniela Hermana s vedením Divadelního ústavu v Praze.

30.6.2014 12:51 Více

Na akci Střed zájmu: PUBLIKUM si srdce publika získala Česká filharmonie

Institut umění a Kancelář Kreativní Evropa uspořádaly v úterý 17. června ve Studiu Hrdinů akci s názvem Střed zájmu: PUBLIKUM, která prezentovala tucet příkladových projektů práce s publikem.

25.6.2014 13:58 Více

Současné české drama se představilo v Berlíně na festivalu Ein Stück: Tschechien

Berlínský spolek Drama Panorama: Forum für Übersetzung und Theater e. V. ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem a Českýnm centrem Berlín připravilo dvoudenní festival současné české dramatiky Ein Stück: Tschechien s podtitulem „Vychýlená realita“, který proběhl 18. a 19. června v Berlíně.

26.6.2014 12:16 Více

Český a slovenský tanec se představí na veletrhu Tanzmesse

Český a slovenský tanec bude prezentován poslední srpnový týden na významném veletrhu Tanzmesse v německém Düsseldorfu.

26.6.2014 10:54 Více

Nová publikace Petry Ježkové - Obležen národem dramatiků

Právě vychází nová publikace Petry Ježkové pod názvem Obležen národem dramatiků pojednávající o osobnosti fejetonisty, kritika, prozaika a dramaturga Jana Liera.

25.6.2014 11:47 Více

Soupis knižního daru paní Jarmily Veltruské - závěrečná část (rok 2014)

Významným obohacením fondu knihovny Divadelního ústavu je dar paní Jarmily Veltruské, která knihovně věnovala značnou část své rozsáhlé knihovny. Několik set svazků tvoří celek odborné zahraniční literatury z řady oblastí divadla.

24.6.2014 15:16 Více

PQ vyhlašuje výsledky stipendia do mezinárodního projektu

Odborná komise Pražského Quadriennale ve spolupráci s kurátory projektu Nomadic School: The Host and The Cloud Silvií Bottiroli (Santarcangelo dei Teatri) a Guyem Gutmanem (School of Visual Theatre, Jerusalem) vybrala z obdržených přihlášek zástupkyni z České Republiky, která získá stipendium na účast na tomto projektu.

24.6.2014 14:39 Více

Přehled festivalů v červenci a srpnu 2014

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

24.6.2014 14:01 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 17)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru