Novinky z IDU - červenec 2012

Vážení čtenáři,

zasíláme Vám prázdninové číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webůwww.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

S přáním krásného léta

Lucie Čepcová

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 11)
Stránka: 1 2 »

Jan Nebeský a Egon Tobiáš otisknou atmosféru Kafkových povídek do opuštěného domu

Pod heslem KUNSTernace - resuscitace polomrtvého domu uměleckým šokem vtrhnou přední tuzemští divadelníci na začátku září do prázdné budovy v ulici Nekázanka v centru Prahy. Site-specific představení inspirované atmosférou povídek Franze Kafky s názvem Příliš tichý nos zde připravuje na pozvání Pražského Quadriennale osvědčená umělecká dvojice režiséra Jana Nebeského a scenáristy Egona Tobiáše společně s herci Lucií Trmíkovou, Davidem Prachařem, Tomášem Matonohou a Markem Danielem.

28.6.2012 16:57 Více

V rámci projektu Performing Arts Central Europe budou země Visegradu prezentovat performing arts v jihokorejském Soulu

Institut umění – Divadelní ústav koordinuje mezinárodní projekt PACE.V4 (Performing Arts Central Europe – Visegrad Countries Focus), který je pilotním projektem společné prezentace na prioritních mezinárodních akcích, jako jsou významné divadelní, taneční či hudební festivaly a veletrhy performing arts. První pilotní prezentace proběhne již v říjnu 2012 na veletrhu performing arts v jihokorejském Soulu.

28.6.2012 16:15 Více

Současný český tanec v dobrém světle na fotografiích Vojtěcha Brtnického

V pátek 29. června bude slavnostní vernisáží v Kulturním domě Mlejn zahájena výstava fotografií Vojtěcha Brtnického zachycující současnou českou taneční scénu. Výstavu s názvem ONLY GOOD LIGHT připravil Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Kulturním domem Mlejn v rámci propagace českého tanečního umění v ČR i do zahraničí. Na dvaceti fotografiích zachytil Brtnický svým objektivem momenty z představení či zkoušek předních českých souborů současného tance, ale i nezávislé choreografy.

28.6.2012 17:26 Více

Seminář TRANSITION přinesl vyhlídky na druhou kariéru tanečníků, hudebníků i cirkusových artistů

V polovině června se v Praze uskutečnil celodenní intenzivní seminář TRANSITION – DRUHÁ KARIÉRA, který se zabýval tématem ukončení kariéry a perspektivami umělců, kteří mohou díky specifické náročnosti profese vykonávat své povolání jen po omezenou dobu. Navázal tak na průzkum z roku 2011, jehož výsledky shrnuli autoři Roman Vašek a Václav Riedelbauch ve Studii návazné uplatnitelnosti uměleckého personálu. Díky zahraničním příspěvkům byla představena řada možností podpory tanečníků, ale též artistů a některých hudebníků v okamžiku ukončení jejich umělecké kariéry a přípravy na nové pracovní uplatnění. Své názory na tuto problematiku si vyměňovali zástupci umělecké obce s představiteli tří ministerstev.

29.6.2012 11:08 Více

Vybraní účastníci projektu PQ SPACELAB se vydají na exkurze do Rakouska, Nizozemí a Lotyšska

V rámci pilotního projektu mezinárodních vzdělávacích exkurzí v oblasti současné scénografie PQ SPACELAB, který organizuje Pražské Quadriennale / Institut umění – Divadelní ústav, bylo z téměř 30 přihlášek vybráno 8 účastníků, kteří se během letošního roku zúčastní celkem tří exkurzí zaměřených na získání poznatků a zkušeností na poli současné scénografie.

28.6.2012 16:43 Více

Projekt ´INTERSEKCE: Intimita a spektákl´ po třech letech úspěšně zakončen

V květnu letošního roku oficiálně skončil projekt INTERSEKCE: Intimita a spektákl - speciální kurátorovaný projekt Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru pro roky 2009-2012. Mezinárodní a interdisciplinární projekt Intersekce byl nejen uměleckým, ale zároveň i dlouhodobým výzkumným projektem v oblasti scénografie a performance, jehož součástí jsou doprovodné publikace, symposia a zejména veřejné akce v 17 evropských městech v průběhu tří let.

28.6.2012 16:29 Více

Přehled festivalů v létě 2012

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

28.6.2012 12:43 Více

Přehled premiér v létě 2012

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

28.6.2012 12:40 Více

Na Mezinárodní setkání hudebních profesionálů se diskutovalo nejen o vzdělávání uměleckých manažerů

Ve dnech 22. a 23. 6. 2012 se konalo v rámci United Island České Spořitelny 2. Mezinárodní setkání hudebních profesionálů organizované Institutem moderní hudby ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem a Českou hudební radou.

27.6.2012 15:10 Více

Prázdninový provoz v Institutu umění - Divadelním ústavu

V červenci a srpnu budou služby IDU pro veřejnost (knihovna, bibliografie, informačně-dokumentační oddělení, audiotéka a videotéka) omezeny, služeb však můžete nadále využívat ve vybraných dnech nebo po telefonické domluvě.

29.5.2012 16:34 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 11)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru