Novinky z IDU - březen 2012

Vážení čtenáři,

dostáváte březnové Novinky z IDU, které od začátku nové sezóny nahradily Informační servis Institutu umění- Divadelního ústavu. Naše Novinky z IDU mají nyní stručnější a modernější podobu.

Najdete zde souhrn aktuálních článků a přehled nadcházejících premiér a festivalů.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.cz,  www.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Doufáme, že se Vám Novinky z IDU budou líbit!

Dotazy a připomínky směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 18)
Stránka: 1 2 »

IDU vydává ucelenou řadu průvodců po českém umění

V rámci propagace českého umění v zahraničí, jednoho ze svých hlavních poslání, vydal Institut umění - Divadelní ústav (IDU) řadu průvodců českým tancem, hudbou, literaturou a divadelem. Na jejich přípravě se podílelo Oddělení mezinárodní spolupráce a PR, Hudební, Taneční a Literární sekce. Všechny čtyři publikace vycházející v anglickém jazyce, jsou určeny především pro zahraniční zájemce o české umění, programátory festivalů či jiných kulturních akcí, praktickou příručkou však mohou být i široké veřejnosti.

6.1.2014 10:00 Více

Jsou hudební festivaly ekonomickým přínosem?

Asociace hudebních festivalů ČR ve spolupráci s Economic ImpacT a Institutem umění – Divadelním ústavem pořádá ve čtvrtek 29. 3. 2012 od 13:30 v Konírně Nostického paláce, v sídle Ministerstva kultury ČR seminář věnovaný analýze ekonomických dopadů hudebních festivalů, členů AHF ČR.

28.2.2012 16:18 Více

Přírůstky zahraniční literatury v knihovně DÚ za rok 2011 – odborná literatura

Seznam obsahuje tematicky roztříděné publikace vydané v zahraničí, které knihovna DÚ připsala do svého fondu v roce 2011. Nové přírůstky jsou získávány nákupem, výměnou a dary. Vzhledem k omezenému rozpočtu tvoří nákup menší část přírůstků. Výměnou získané publikace vybíráme z konkrétních nabídek zahraničních partnerských knihoven. Zahraničním i domácím dárcům za jejich velkorysost děkujeme.

1.3.2012 16:30 Více

Seminář na téma marketingu a propagace v kultuře

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) zve na pracovní seminář na téma marketingu a propagace v kultuře s názvem JAK BÝT VIDĚT A DÁT O SOBĚ VĚDĚT. Seminář byl určen především pro pracovníky PR souborů, divadel a dalších kulturních institucí. Během semináře získají účastníci praktické rady, jak si připravit dobré portfolio k prezentaci své organizace či kulturní akce, jak si připravit správný media plán nebo na čem může organizace ušetřit, s kým a jak se při propagaci spojit.

29.2.2012 23:44 Více

Seminář: České divadlo/tanec a zahraniční touring

Seminář navazuje na pravidelná setkání, která organizuje Oddělení mezinárodní spolupráce a PR a která se zaměřují na propagaci českého divadla, popř. performing arts v zahraničí. Seminář tentokrát nabízí setkání se zástupci Dramaturgické rady IDU. Její členové, odborníci v oblasti činohry, tance, fyzického divadla, loutkového divadla a hudebního divadla nabídnou možnost diskuse a výměny zkušeností na témata týkající se propagace do zahraničí a mezinárodní spolupráce ve speciálních pracovních skupinách, která si účastníci semináře mohou sami zvolit. Seminář je určen zástupcům divadelních a tanečních subjektů se zájmem o mezinárodní spolupráci.

29.2.2012 23:40 Více

Debatní fórum "Co je české, to je hezké I."

Má v dnešní globalizované době vůbec smysl zabývat se otázkami české identity a jejího odrazu v umění či kreativních průmyslech? Odpovědi na tyto a další otázky budeme hledat během debatních fór a kulatých stolů pořádaných Institutem umění – Divadelním ústavem v rámci výzkumného projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR (2011–2015)

10.3.2012 23:35 Více

Přehled festivalů v březnu a dubnu 2012

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

29.2.2012 16:49 Více

Přehled premiér v březnu 2012

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

29.2.2012 16:40 Více

Večer francouzské literatury

Institut umění, Památník národního písemnictví a Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Českou kanceláří programu Culture Vás zvou na druhé setkání v rámci cyklu Večery evropské literatury, tentokrát věnované francouzské literatuře.

29.2.2012 16:35 Více

Setkání současné francouzské a české dramatiky

V rámci Dnů Frankofonie 2012 připravil Institut umění - Divadelní ústav ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze setkání současné francouzské a české dramatiky s názvem Rozumíme si?

28.2.2012 23:00 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 18)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru