Rumunské “George Ciprian” Theatre Buzău hledá partnerské organizace pro telematický projekt (akademicko odborná sféra)

telematic-project-2016-partner-search-form1.pdf

Telematická povaha projektu má technologií digitálních zobrazovacích/přenosových médií propojit geograficky nesourodé prostory a docílit tohoto v divadelně orientovaném představení/performanci. Rovněž má vzniknout a po skončení projektu dále existovat aktivní síť subjektů na tomto poli činných. Výzva se týká jak divadelních kateder, tak digitálních laboratoří, nových médií apod. Hlásit se lze do 1. dubna 2016.

Příkladem telematické dimenze projektu je například specifické užití Skypu a obdobných nástrojů přenášejících v reálném čase obraz/data skrze prostor, umožňujíc tak komunikaci. Projekt chce tímto rozvinout netradiční žánr telematické participativní performance stojící na pomezí divadla a nových digitálních technologií.

Partneři by měli pocházet ze zemí EU, v kterých dochází k signifikantní imigraci i emigraci obyvatel. Pokud půjde o zájemce z oblasti divadla, mělo by se jednat o divadelní katedru a nabídnout tak možnost zapojení studentů. Pokud půjde o jiný subjekt, měl by nabídnout technickou expertízu a technologické vybavení a zázemí.

E: marina.watson@yahoo.com

Průvodní dokument je k dispozici zdeNaše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru