Přehled festivalů v září a říjnu 2014

24.6.– 6.9. 2014
LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI
Pořadatel:
Agentura Schok, spol. s r.o.
Anenské náměstí 948/2, 110 00 Praha 1 
tel/fax: 220 514 275 / 220 514 278
http://www.shakespeare.cz,
e-mail: schok@shakespeare.cz

Zářijová část programu:
PRAHA:
1.9. – 6.9.    20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel



31.8. – 7.9. 2014
VYŠEHRÁTKY
Pořadatel:
Studio Damúza
Řetězová 10, 110 00 Praha 1
http://www.vysehratky.cz
e-mail info@damuza.cz

Divadelní část programu:
NEDĚLE  31.8. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
10:00 a 14:00
BATOSNĚNÍ
Studio DAMÚZA Praha, režie:Monika Kováčová 
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru

PONDĚLÍ  1.9.
areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
10:00 a 14:00
BATOLÁRIUM
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica
16:00
PRASEČÍ CIRKUS
(bra)Tři v tricku Praha, režie:Tomsa Legierksi 
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru

ÚTERÝ 2.9. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
14:00 
POVĚSTI ČESKÉ
Toy machine Praha
16:00 
TAJNÁ POHÁDKA
Jakub Folvarčný
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru

STŘEDA 3.9. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
14:00 
DESET - DVACET - SOVA!
Studio DAMÚZA Praha
16:00 
VÝLET NA ŘÍP
Loutky bez hranic
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru

ČTVRTEK 4.9. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru

PÁTEK  5.9. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
14:00 
DĚTI MOŘE
Divadlo KAKÁ
15:00 
ZLATÁ HUSA
Buchty a loutky Praha
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru
20:00 
ALBERTO VOJTĚCH FRIČ, ČERWUIŠ
Športniki, režie:Jakub Vašíček
 
SOBOTA  6.9. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
11:00 
ZLATÉ KUŘE
Vozichet
13:00 
DETEKTIV LUPA A TAJEMNÁ VĚŽ
Studio DAMÚZA Praha
14:00 
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ
Studio DAMÚZA Praha
15:00 
LAKOMÁ BARKA
Divadlo KAKÁ
16:00 
DÁŠEŇKA ANEB PSÍ KUSY - HAF!
CED - Husa na provázku Brno
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru

NEDĚLE  6.9. areál Královské a knížecí akropole Vyšehrad
10:00 
A PAK SE TO STALO! 
Studio DAMÚZA Praha
11:00 
JÓ, NÁŠ JONÁŠ!
Studio DAMÚZA Praha
12:00 
TRPASLIČÍ POHÁDKA
Studio DAMÚZA Praha
13:00 
SPÍCÍ KRÁLOVSTVÍ
Studio DAMÚZA Praha
15:00
O VĚTRNÉM KRÁLI
T601
17:00
ODPOLEDNÍ VEČERNÍČKY
scénické čtení v plenéru



1.9. – 30.9. 2014
BEZRUČOVA OPAVA
Pořadatel:
Magistrát města Opavy
Horní náměstí 69, 746 26 Opava
tel.: 553 756 723 , 604 229 363
http:// www.opava-city.cz/bezrucovaopava
e-mail: petr.rotrekl@opava-city.cz

Divadelní část programu:
ÚTERÝ 2.9.  19:00 kino Mír
BABY BOX
Veselé skoky Praha, režie: Jana Hanušová, Miroslav Hanuš, Martin Pacek

STŘEDA 3.9.  20:30 kostel sv,. Václava
BERNARD-MARIE KOLTES: BOJ ČERNOCHA SE PSY
Divadlo Gasparego Liptovský Mikuláš

NEDĚLE 7.9.  10:00 a 16:00 Loutkové divadlo
Z JEČMÍNKOVY ŘÍŠE
Divadlo Neklid Praha

NEDĚLE 14.9.  10:00 a 16:00 Loutkové divadlo
VLASTIMIL PEŠKA: TŘI POHÁDKY PRO ROŠŤÁKY
Divadlo Radost Brno, režie: Vlastimil Peška

NEDĚLE 21.9.  10:00 a 16:00 Loutkové divadlo
VÁCLAV RENČ: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA
Divadlo loutek Ostrava, režie: Václav Klemens

PONDĚLÍ 22.9.  19:00 Slezské divadlo
DORA VICENÍKOVÁ – JAN MIKULÁŠEK: ZLATÁ ŠEDESÁTÁ
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek

SOBOTA 27.9.  19:00 kostel sv. Václava
FRANCESCO CAVALLI: CALISTO
Collegium Marianum Praha a Buchty a loutky Praha, režie: Vít Brukner

NEDĚLE 28.9.  10:00 a 16:00 Loutkové divadlo
POHÁDKY DO KAPSY
SemTamFor Praha

PONDĚLÍ 29.9. 
10:00 Loutkové divadlo
POVĚSTI PRO ŠTĚSTÍ
SemTamFor Praha
19:00 Slezské divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: RICHARD III.
Klicperovo divadlo Hradec Králové, režie: David Drábek



9.9. – 18.9 2014
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DIVADLO
Pořadatel: Mezinárodní festival Divadlo
Prokopova 14, 301 35 Plzeň
tel.: 377 220 748
fax 377 220 748
http://www.festivaldivadlo.cz
e-mail festival@divadlo.cz

ÚTERÝ  9.9. 
18:00 Centrální autobusové nádraží
AUTOATLAS UKRAJINY
MeetFactory Praha, režie: Ewa Zembok
19:00 Stavovské divadlo Praha
KARL KRAUS – SOŇA ČERVENÁ – MARTA LJUBKOVÁ – ALEŠ BŘEZINA: 1914
Národní divadlo Praha, režie: Robert Wilson
Prolog festivalu
20:00 Velké divadlo
ROSTISLAV NOVÁK: DOLLS
Cirk La Putyka Praha
Prolog festivalu

STŘEDA 10.9.
16:00 Divadlo Alfa
MAREK ZÁKOSTELECKÝ – JIŘÍ HAVELKA: POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIESE
Divadlo Drak Hradec Králové, režie:Jiří Havelka
19:00 Nové divadlo
NIKOLAJ VASILJEVIČ GOGOL: REVIZOR
Vígszínház Budapešť, režie: Viktor Bodó
20:30 Železniční stanice Plzeň Zastávka
VÁCLAV HAVEL: VAŇKU, ČLOVĚČE!
Druhé nástupiště Plzeň, režie: Roman Černík
23:30 Velké divadlo
ROSTISLAV NOVÁK: DOLLS
Cirk La Putyka Praha
Prolog festivalu

ČTVRTEK 11.9.
9:00 a 11:00 Divadlo Alfa
FRED RODRIAN – VÍT PEŘINA:  O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
14:00 Divadlo Alfa
ALOIS A VILÉM MRŠTÍKOVI: MARYŠA
CED - HaDIVADLO Brno, režie: Lukáš Brutovský
14:00 Velké divadlo
GUY DE MAUPASSANT: MILÁČEK
Městské divadlo Kladno Kladno, režie: Daniel Špinar
15:00 železniční stanice Plzeň - Jižní předměstí
KARL HALLBERG: ALIVE
Performace Karla Hallberga
17:00 u Komorního divadla
KARL HALLBERG: ALIVE
Performace Karla Hallberga
18:30 Nové divadlo
ELFRIEDE JELINEKOVÁ: RECHNITZ - ANDĚL ZKÁZY
Slovenské národné divadlo Bratislava, režie: David Jařab
19:00 u Nového divadla
KARL HALLBERG: ALIVE
Performace Karla Hallberga
21:00 Kulturní dům Jas
JIŘÍ HAVELKA –KAREL FRANTIŠEK TOMÁNEK: DECHOVKA
VOSTO5 Praha, režie: Jiří Havelka
21:00 Nové divadlo
YONATAN LEVY: SADDÁM HUSAJN - MYSTÉRIUM
HaZira Jeruzalém, režie: Yonatan Levy
21:00 Sál Peklo
PHILIPPE QUESNE: SERGŮV EFEKT
Vivarium Studio / Théâtre Nanterre-Amandiers, režie: Philippe Quesne

PÁTEK 12.9.
9:00 a 11:00  Divadlo Alfa
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK: ČERT TĚ VEM!
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
11:00 Nové divadlo
MARK O´ROWE: TERMINUS
Divadelní spolek Kašpar Praha, režie: Marek Němec
14:00 Sál Peklo
PHILIPPE QUESNE: SERGŮV EFEKT
Vivarium Studio / Théâtre Nanterre-Amandiers, režie: Philippe Quesne
17:00 Velké divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: HAMLET
Švandovo divadlo Praha, režie: Daniel Špinar
20:15 Nové divadlo
YONATAN LEVY: SADDÁM HUSAJN - MYSTÉRIUM
HaZira Jeruzalém, režie: Yonatan Levy
20:30 Kulturní dům Jas
JIŘÍ HAVELKA –KAREL FRANTIŠEK TOMÁNEK: DECHOVKA
VOSTO5 Praha, režie: Jiří Havelka
21:30 Plzeň, hlavní nádraží
GERASIM DICHLIEV: MONOLOG S KUFREM
Divadlo Iskra, režie: Zornica-Sofia
22:00 Nové divadlo
VLADIMÍR FEKAR: KABARET ASTRAGAL
Městské divadlo Zlín, režie: Anna Petrželková

SOBOTA 13.9.
11:00 Sál Peklo
EMIL FRANTIŠEK BURIAN: VOJNA
Body Voice Band Praha, režie: Jaroslava Šiktancová
14:00 Nové divadlo
JIŘÍ ADÁMEK: ŘEKNI NĚCO
BOCA LOCA LAB Praha, režie: Jiří Adámek
16:30 Divadlo Alfa
VÁCLAV HAVEL: AUDIENCE
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Štěpán Pácl
16:30 Divadlo Alfa
DORA VICENÍKOVÁ – JAN MIKULÁŠEK: ZLATÁ ŠEDESÁTÁ ANEB DENÍK PAVLA J.
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
19:30 Velké divadlo
LUDMILA ULICKÁ: RUSKÁ ZAVAŘENINA
Komorní scéna Aréna Ostrava, režie: Ivan Rajmont
21:30 Plzeň, hlavní nádraží
WILLIAM S. BURROUGHS: MISSION
HANDA GOTE Praha

STŘEDA 14.9.
11:00 Nové divadlo
JIŘÍ HAVELKA A KOLEKTIV: REGULACE INTIMITY
Divadlo Disk Praha, režie: Jiří Havelka
11:00 Velké divadlo
NIKITA MICHALKOV – RUSTAM IBRAGIMBEKOV – PETER FLANNERY: UNAVENI SLUNCEM
Divadlo J. K. Tyla Plzeň, režie: Natália Deáková
15:30 Sál Peklo
FARID UD-DIN ATTAR – JEAN-CLAUDE CARRIÈRE – PETER BROOK: PTAČÍ SNĚM
Slovinské národní divadlo Maribor
15:30 Divadlo Alfa
VÁCLAV HAVEL: AUDIENCE
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Štěpán Pácl
19:00 Nové divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: HAMLET
Schauspielhaus Bochum, režie: Jan Klata

PONDĚLÍ 15.9.
19:00 Divadlo Alfa
HAROLD PINTER: ZRADA
Činoherní klub Praha, režie: Ondřej Sokol
Epilog festivalu

ÚTERÝ 16.9.
19:00 Velké divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Divadlo v Dlouhé Praha, režie:Hana Burešová
Epilog festivalu

ČTVRTEK 18.9.
19:00 Nové divadlo
PETR ZELENKA: DABING STREET
Dejvické divadlo Praha, režie:Petr Zelenka
Epilog festivalu

PÁTEK 19.9.
19:00 Nové divadlo
PETR ZELENKA: DABING STREET
Dejvické divadlo Praha, režie:Petr Zelenka
Epilog festivalu



září 2014
DIVADELNÍ POUŤ BEZ BARIÉR
Pořadatel:
Divadlo loutek Ostrava
Pivovarská 15, 728 32 Ostrava 1
tel.: 596 124 489, fax. 595 134 228
http://www.dlo-ostrava.cz
e-mail: produkce@dlo-ostrava.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.


27.9. – 9.10. 2014 – Praha
10.10. – 13.10. 2014 Brno
...PŘÍŠTÍ VLNA / NEXT WAVE…
Pořadatel:
Příští vlna o.s., HAPPY END PRODUCTION
Žatecká 1, 110 00 Praha 1
tel. + fax: 224 819 322-24
http://www.nextwave.cz
e-mail: info@nextwave.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.


28.9. – 28.10. 2014
ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA
Pořadatel
: Klicperovo divadlo Hradec Králové
Dlouhá 99, 500 02 Hradec Králové
tel.: 495 514 590-91, 495 514 876, fax: 495 513 782
http://www.klicperovodivadlo.cz
e-mail: manager@klicperovodivadlo.cz

NEDĚLE 28.9. 18:00 Hlavní scéna
KATEŘINA TUČKOVÁ – DODO GOMBÁR: ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ
Městské divadlo Zlín, režie: Dodo Gombár

SOBOTA 4.10. 19:00 Studio Beseda
URŠUĽA FERENČUKOVÁ: SVĚT (PODLE) URBANA
Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen, režie: Richard Sanitra

NEDĚLE 5.10. 19:00 Hlavní scéna
JOHN LOGAN: ČERVENÁ
Divadlo v Řeznické Praha, režie: Viktor Polesný

PONDĚLÍ 6.10. 17:00 Studio Beseda
LENKA LAGRONOVÁ: ZAHRADA JANE AUSTENOVÉ
Divadlo Viola Praha, režie: Radovan Lipus

NEDĚLE 12.10. 19:00 Hlavní scéna
PAVEL ONDRUCH KURTIZÁNA
Divadlo Ungelt Praha, režie: Pavel Ondruch

PONDĚLÍ 13.10. 19:00 Hlavní scéna
D. C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Daniel Špinar

ÚTERÝ 14.10. 20:00 Studio Beseda
BENOÎT DUTEURTRE: HOLČIČKA A CIGARETA
LiStOVáNí s.r.o. Cítoliby

SOBOTA 18.10. 19:00 Hlavní scéna
JÁRA CIMRMAN – LADISLAV. SMOLJAK – ZDENĚK SVĚRÁK: HOSPODA NA MÝTINCE
Divadlo Járy Cimrmana Praha, režie: L. Smoljak

NEDĚLE 19.10.
17:00 Studio Beseda
JAN BUDAŘ – Koncert
19:00 Hlavní scéna
DAVID SEIDLER: KRÁLOVA ŘEČ
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný

PÁTEK 24.10. 17:00 Studio Beseda
MILOŠ ŠTĚDROŇ – MILAN UHDE: MOC ART ANEB AMADEUS V BRNĚ (STRAŠNÁ MELA)
CED - Divadlo Husa na provázku Brno, režie: Vladimír Morávek

SOBOTA 25.10.
17:00 Studio Beseda
ARTO PAASILINNA: STARÁ DÁMA VAŘÍ JED
Divadlo Viola Praha, režie: Lída Engelová

NEDĚLE 26. 10. 19:00 Hlavní scéna
KDYBY TISÍC KLARINETŮ
Divadlo Semafor Praha, režie: Jiří Suchý

PONDĚLÍ 27.10.
19:00 Hlavní scéna
KAREL PLÍHAL – Koncert
19:00 Studio Beseda
KONCERT HERCŮ KLICPEROVA DIVADLA S KAPELOU MASTIX A HOSTY

ÚTERÝ 28.10. 19:00 Hlavní scéna
Závěr XI. Festivalu Čekání na Václava 2014
MILOŠ ORSON ŠTĚDROŇ: VELVET HAVEL
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Frič


10. 10. – 18.10. 2014
ČTYŘI + ČTYŘI DNY V POHYBU
Pořadatel:
Čtyři dny
Celetná 17, 110 00 Praha 1
tel.: 224 809 116, fax: 224 809 125
http://www.ctyridny.cz
e-mail: ctyridny@login.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.


14.10. – 18.10. 2014
FESTIVAL 13+
Pořadatel:
Divadlo v Dlouhé
Dlouhá 39, 110 00 Praha 1
tel.: 224 826 797, 224 826 807, fax: 224 826 801, 224 826 797
http://www.divadlovdlouhe.cz
e-mail: karola@divadlovdlouhe.cz

ÚTERÝ 14. 10. 19:00  Divadlo v Dlouhé – Divadelní kavárna
FLORIAN ILLIES: 1913
Divadlo v Dlouhé, režie:Barbara Herz

STŘEDA 15.10.
10:00 Divadlo v Dlouhé – Forbína
JIŘÍ JELÍNEK: POSLEDNÍ PŘÍPAD SHERLOCKA HOLMESE
Divadlo Tramtarie Olomouc
19:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
SIMON STEPHENS – MARK HADDON: PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM
Městské divadlo Kladno, režie: Petr Štindl

ČTVRTEK 16. 10. 
10:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
ZDENĚK JECELÍN: GULLIVER´S TREK
Jihočeské divadlo České Budějovice
19:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Martin Františák

PÁTEK 17.10.
10:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Martin Františák
19:00 Divadlo v Dlouhé – Forbína
IVAN MARTIN JIROUS – FRANTIŠKA JIROUSOVÁ: MAGOR
Divadlo U stolu Brno, režie:Ivo Krobot

SOBOTA 18. 10. 19:00 Divadlo v Dlouhé – Forbína
WILLIAM SHAKESPEARE: JAKO SEN
DAMU Praha, režie: Kristýna Kosová, Adam Svozil


říjen 2014
TÝDEN IMPROVIZACE
Pořadatel:
Divadlo Konvikt, o.s.,
Univerzitní 3, 771 80 Olomouc
http://www.divadlokonvikt.cz
e-mail: info@divadlokonvikt.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.


říjen 2014
NAD PRAHOU / BRNEM PŮLMĚSÍC
Pořadatel:
Občanské sdružení Komba
Spojovací 2609, 130 00 Praha 3
e-mail: hulcovi@volny.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru