Přehled festivalů v únoru a v březnu 2015

6.1., 13.1., 15.1., 26.1. – 2.2. 2015
GRAND FESTIVAL SMÍCHU
Pořadatel:
VČD Pardubice
U Divadla 50, 531 62 Pardubice
tel.: 466 616 419, 466 616 431, fax: 466 210 224 
http://www.festivalsmichu.cz
e-mail: festival@vcd.cz

Únorová část programu:

Soutěžní část:
NEDĚLE 1.2. 19:00 Městské divadlo          
N. V. GOGOL – HANA BUREŠOVÁ – ŠTĚPÁN OTČENÁŠEK: MRTVÉ DUŠE
Městské divadlo Brno, režie: Hana Burešová

Nesoutěžní část:
NEDĚLE 1.2. 19:30 Malá scéna ve dvoře
JELENÍ LOJE
koncert

PONDĚLÍ 2.2.
17:00 Malá scéna ve dvoře
PETR MICHÁLEK: DOMEČEK
Buranteatr Brno, režie: Tomáš Studený
20:00 Městské divadlo
GALAVEČER SMÍCHU

Epilog:
PÁTEK 13.2. 19:00 Městské divadlo
ÉRIK EMANUEL SCHMITT: HESLO MORÁLKA
Divadlo Palace Praha, režie: Petr Slavík



22.1. – 21.2.2015

OPERA 2015
Pořadatel:
Jednota hudebního divadla
K Vltavě 18, 143 00 Praha 12
tel. + fax: 241 771 200
http://www.festival-opera.cz/jhd.html
e-mail: hermanjosef@seznam.cz

Únorová část programu:

NEDĚLE 1. 2. 19:00 Národní divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VÝLETY PÁNĚ BROUČKOVY
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, dirigent Jan Šrubař, režie: SKUTR

PÁTEK 6. 2. 19:00 Stavovské divadlo
GIACOMO PUCCINI:TOSCA
Severočeské divadlo Ústí nad Labem, dirigent Miloš Formáček, režie: Tomáš Pilař

SOBOTA 7. 2. 19:00 Divadlo Komedie
ONDŘEJ KYAS – PAVEL DRÁBEK: PONAVA (ZMIZELÉ ŘEKY)
Ensemble Opera Diversa Brno, dirigent Gabriela Tardonová, režie: Tomáš Studený

NEDĚLE 8. 2. 19:00 Národní divadlo
JOSEF BOHUSLAV FOERSTER: EVA
Divadlo F. X. Šaldy Liberec, dirigent Martin Doubravský, režie: Linda Keprtová

PONDĚLÍ 9. 2. 19:00 Státní opera Praha
GIACOMO PUCCINI: BOHÉMA
Slovenské národné divadlo Bratislava, dirigent Friedrich Haider, režie: Peter Konwitschny

PÁTEK 13. 2. 19:00 České muzeum hudby
TOMÁŠ HANZLÍK: SVĚT PODLE PLINIA, STRAŠNÁ TRAVESTIE O TĚHOTNÉM STAROSTOVI, ENDYMIO
Ensemble Damian Olomouc, režie:Tomáš Hanzlík

PONDĚLÍ 16. 2. 19:00 La Fabrika
BEDŘICH SMETANA: HUBIČKA
VCHOD (Výzkumné centrum hudebního / operního divadla)
dirigent Ema Mikešová, režie:Tomáš Studený a Marek Mokoš

SOBOTA 21. 2. 19:00 Divadlo Hybernia
IVO MEDEK – MARKÉTA DVOŘÁKOVÁ: ALICE IN BED
Národní divadlo Brno, dirigent Ondrej Olos, režie: Rocc



3.2. – 5.2. 2015
ŽIŽKOVSKÁ ŠTACE – zima 2015
Pořadatel:
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Štítného 5, 130 00 Praha 3
tel.: 222 783 260, fax:222 780 396
http://www.zizkovskedivadlo-jc.cz, e-mail: kancelar@zizkovskedivadlo-jc.cz

ÚTERÝ 3.2. 19:00 Žižkovské divadlo
JIŘÍ JUST: ZÁMĚNA ANEB KDE JSI VČERA BYL A S KÝM...?
Divadlo SemTamFór Slavičín, režie: Jan Julínek

STŘEDA 4.2. 19:00 Žižkovské divadlo
JIŘÍ SUCHÝ – FERDINAND HAVLÍK: ELEKTRICKÁ PUMA
Divadlo SemTamFór Slavičín, režie: Jan Julínek

ČTVRTEK 5.2. 19:00 Žižkovské divadlo
CLÉMENT MICHEL: ANI O DEN DÝL!
Divadlo SemTamFór Slavičín, režie: Jan Julínek



8. 2. – 6. 3. 2015
FESTIVAL DANCE TRANSIT. PRAHA.LEIPZIG.DRESDEN
Pořadatel:
Tanec Praha o.s.
Jirsíkova 4, 186 00 Praha 8
tel.: 224 817 886, 224 813 899, fax: 222 319 576
www.tanecniplatforma.cz
e-mail: office@tanecpraha.cz
a Divadlo Ponec
Husitská 24a/ 899, 130 00Praha 3
tel./fax.:222 721 531
www.divadloponec.cz
e-mail: divadlo@divadloponec.cz

PRAHA 8.2. - 12. 2. 2015
LEIPZIG 28. 2. 2015
DRESDEN 27.2. - 6. 3. 2015

Pražská část programu:

NEDĚLE 8. 2.  20:00  Divadlo Archa
PHRAISING THE PAIN
420PEOPLE (CZ) & Ann Van den Broek (NL)
PONGO LAND
Hermann Heisig (DE) & Nuno Lucas (PT)

PONDĚLÍ 9. 2.
10:00 – 13:00 a14:00 – 17:00  Divadlo Ponec
Robert Bosch workshop
20:00  Divadlo Archa
PHRAISING THE PAIN
420PEOPLE (CZ) & Ann Van den Broek (NL)
PONGO LAND
Hermann Heisig (DE) & Nuno Lucas (PT)

ÚTERÝ 10. 2.  20:00  Divadlo Ponec
VESSELS
Davide Sportelli (IT/CZ)
UM(-)RÄUMEN!
Wagner Moreira (DE)

ČTVRTEK  12. 2.  20:00  Divadlo Ponec
FLAT SCREAM
Anna Till (DE)
MOVE ON
NANOHACH & Veronika Švábová (CZ)



leden 2015 – prosinec 2015
ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:
PŘEHLÍDKA AMATÉRSKÝCH DIVADELNÍCH SOUBORŮ
Pořadatel:
Činoherní klub
Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
tel.: 296 222 128
http://www.cinoherniklub.cz
e-mail: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Únorová část programu:

NEDĚLE 10.2. 19:30 Činoherní klub
VŠECHNA SLÁVA POLNÍ TRÁVA
Studio Hamlet Železný Brod, režie: Otmar Brancuzský

NEDĚLE 22.2. 19:30 Činoherní klub
CHARMSOVY PAŠIJE
Ruský kroužek při V.A.D. Kladno



14.2. – 21.2. 2015
CIRKOPOLIS FEST
Pořadatel:
CIRQUEON - Centrum pro nový cirkus
Ctiradova 6, Praha 4 - Nusle
tel.: +420 723 178 635
http://www.cirkopolis.cz
email: lucie@cirqueon.cz

Divadelní část programu:

NEDĚLE 15.2. 20:00 Palác Akropolis
FLAQUE
Compagnie Defracto (FR)

PONDĚLÍ 16.2.
10:30  Palác Akropolis
FLAQUE
Compagnie Defracto (FR)
20:00 Palác Akropolis
FLAQUE
Compagnie Defracto (FR)
20:00 Divadlo Ponec
OKTOBRE/FR

ÚTERÝ 17.2. 20:00  Divadlo Ponec
OKTOBRE (FR)

STŘEDA 18.2.
18:00 Divadlo Ponec 
OKTOBRE (FR)
20:00 Palác Akropolis
COMPAGNIE SACEKRIPA-VU (FR)

ČTVRTEK 19.2.
10:30  Palác Akropolis
COMPAGNIE SACEKRIPA-VU (FR)
20:00 Palác Akropolis
COMPAGNIE SACEKRIPA-VU (FR)

SOBOTA 21.2. 20:00  Palác Akropolis
CIRKOPOLIS VOL. 3



2.3. – 20.3. 2015
FESTIVAL DIVADLA 2-3-4 HERCŮ
Pořadatel:
Národní dům, divadlo Pasáž
Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč
tel.: +420 568 610 012, gsm: +420 725 491 500
http://www.mkstrebic.cz
e-mail: j.hanackova@mkstrebic.cz

PONDĚLÍ 2. 3.   19:00
Národní dům, divadlo Pasáž
YASMINA REZA: 3 VERZE ŽIVOTA
Divadlo Palace Praha, režie: Thomas Zielinski

SOBOTA 7. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
LIONEL GOLDSTEIN: PAN HALPERN A PAN JOHNSON
Divadlo Ungelt Praha, režie: Ladislav Smoček

PONDĚLÍ 9. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
PAVOL WEISS: NEJLEPŠÍ KAMARÁDKY
Divadlo Na Fidlovačce Praha, režie: Juraj Deák

PÁTEK 13. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
PETR STRNAD: JAK UVAŘIT ŽÁBU
Theatrum Agency Praha, režie: Petr Strnad

PONDĚLÍ 16. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
JOHN LOGAN: ČERVENÁ
Divadlo v Řeznické Praha, režie: Viktor Polesný

PÁTEK 20. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
BERNARD SLADE: VZPOMÍNKY ZŮSTANOU
Divadlo Ungelt Praha, režie: Viktor Polesný



16.3. – 22.3. 2015
PŘEHLÍDKA KE SVĚTOVÉMU DNI DIVADLA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Pořadatel: České středisko ASSITEJ
Celetná 17, 110 00 Praha 1
tel.: 224 810 278
http://www.divadlo.cz/assitej
e-mail: alena.kulhankova@divadlo.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru