Přehled festivalů v srpnu 2013

Přehled festivalů v srpnu 2013

28.7. – 4.8.2013 Praha

FESTIVAL PROART 2013
Pořadatel: ProART- Alena Pajasová
Patočkova 51, 169 00 Praha 6
tel.: 737 300 314
http://www.proart-festival.cz
e-mail: office@proart-festival.cz

Podrobný program a rozvrh workshopů na webových stránkách festivalu.



25.6. – 7.9. 2013
LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI
Pořadatel: Agentura Schok, spol. s r.o.
Anenské náměstí 948/2, 110 00 Praha 1 
tel/fax: 220 514 275/ 220 514 278
http://www.shakespeare.cz
e-mail: schok@shakespeare.cz

PRAHA:
2.8. – 4.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: MARNÁ LÁSKY SNAHA
Agentura Schok, režie: Ondrej Spišák

6.8. – 16.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: RICHARD III.
Agentura Schok, režie: Martin Huba

10.8. – 16.8. 20:30 Nádvoří Lichtenštejnského paláce, Hudební fakulta AMU
18.8. – 23.8. 20:30 Nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského Hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

25.8. – 7.9. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský

BRNO:
2.8. – 3.8. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: DVAJA PÁNI Z VERONY
Agentura Schok, režie: Peter Mankovecký

4.8. – 6.8. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

OSTRAVA:
2.8. – 4.8. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: RICHARD III.
Agentura Schok, režie: Martin Huba

5.8. – 8.8. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: MARNÁ LÁSKY SNAHA
Agentura Schok, režie: Ondrej Spišák

LOKET nad Ohří:
9.8. 20:30 Letní amfiteátr
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

BRATISLAVA:
2.8. –3.8. 20:30 Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

ZVOLEN:
1.8.
20:30 Zvolenský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský

3.8. – 5.8. 20:30 Zvolenský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: RICHARD III. (slovenská verze)
Agentura Schok, režie: Marián Pecko



2.8. – 10.8. 2013
JIRÁSKŮV HRONOV
Pořadatel: NIPOS – ARTAMA
Blanická 4, P.O.BOX 12 120 21 Praha 2
tel: 221 507 900
fax: 221 507 929
http://www.artama.cz
email: nipos@nipos-mk.cz

Podrobný program je zveřejněn na webových stránkách ARTAMY



6.8. – 10.8. 2013
MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

Pořadatel: Ladislav Loisa Tomeš
398 01 Mirotice 266
tel.: 777 900 160
http://mirotickesetkani.sweb.cz
e-mail: tomes.l@tiscali.cz

ÚTERÝ 6.8. 20:30 Areál ostrova u Dolejšího mlýna
JAROSLAV DUŠEK: ČTYŘI DOHODY

STŘEDA 7.8. 20:30 Areál ostrova u Dolejšího mlýna
JAROSLAV DUŠEK: PÁTÁ DOHODA

PÁTEK 9.8. Areál ostrova u Dolejšího mlýna
13:00
KOUZELNÝ HRNEC
Divadlo Harmonika
14:30
KOLOTOČ POHÁDEK
Divadlo já to jsem (Marčík jr.)
15:30
Marek Vojtěch
koncert
16:00
POHÁDKOMAT
Radek Pokorný
17:30
ZLATOVLÁSKA
Teátr Víti Marčíka
19:00
ANIBY NEŘEKLA
Anna Polívková a Jakub Xavier Baro
20:30
Vltava- koncert
22:00
Poletíme?- koncert
23:30
První hoře - koncert
 
SOBOTA 10. 8. Areál ostrova u Dolejšího mlýna
13:00
DETEKTIV LUPA A TAJEMNÁ VĚŽ
Damúza
14:00
LV2
vystoupení mažoretky
14:30
O ROBINSONOVI
Divadlo pro malý
16:00
Příhody kluka BomBarďáka - Jiří Jelínek, Michal Dalecký, Filip Nebřenský - koncert
17:00
Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Má vlast“
17:30
ČESKÝ HONZA
Divadlo Lokvar
19:00
SENDVIČ
Divadlo DNO
20:30
Ivan Hlas trio - koncert
22:00
Už jsme doma - koncert
23:30
Uširváč – Hudba Praha a Jasná Páka Revival - koncert



18.8. – 3.9. 2013
LETNÍ LETNÁ

Pořadatel: Společnost Gaspard
Kouřimská 12, 280 00 Kolín 1
Telefon 604 231 893
http://www.letniletna.cz
e-mail: info@letniletna.cz

NEDĚLE 18..8. Letenské sady
19:00
ROSE
Cie Cahin Caha, režie: Gulko

PONDĚLÍ 19.8
. Letenské sady
19:00
ROSE
Cie Cahin Caha, režie: Gulko
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

ÚTERÝ 20.8. Letenské sady

19:00
ROSE
Cie Cahin Caha, režie: Gulko
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

STŘEDA 21.8. Letenské sady
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

ČTVRTEK 22.8. Letenské sady
19:00
RISK
Cirk La Putyka Praha, režie: Rosťa Novák

PÁTEK 23.8. Letenské sady
19:00
RISK
Cirk La Putyka Praha, režie: Rosťa Novák
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

SOBOTA 24.8. Letenské sady
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

NEDĚLE 25.8. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

PONDĚLÍ 26.8. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

ÚTERÝ 27.8. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot
STŘEDA 28.8. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör

ČTVRTEK 29.8. Letenské sady
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

PÁTEK 30.8. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

SOBOTA 31.8. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

NEDĚLE 1.9. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör
20:30
LE BAL DES INTOUCHABLES
Les Colporteurs (Francie), režie: Agathe Olivier a Antoine Rigot

PONDĚLÍ 2.9. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE

ÚTERÝ 3.9. Letenské sady
19:00
KNITTING PEACE
Cirkus Cirkör



18.8. – 24.8. 2013
DIVADELNÍ LUHAČOVICE
Pořadatel: Občanské sdružení Divadelní Luhačovice
Masarykova 101, 763 26 Luhačovice
tel.: 775 571 893
http://www.divadelni-luhacovice.cz,
e-mail: cernobila@divadelni.luhacovice.cz

NEDĚLE 18. 8. 15:00 Hala Vincentka
Vernisáž - prezentace Střední školy oděvní a služeb

PONDĚLÍ 19. 8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
BERTH AHLFORS: POPEL A PÁLENKA
Slovácké divadlo Uherské Hradiště, režie: Igor Stránský

ÚTERÝ 20. 8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
JOHN GODBER – JANE THORTON: BARMANKY
Divadlo Radka Brzobohatého Praha, režie: Hana Gregorová

STŘEDA 21. 8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
EDUARD ROVNER: VRÁTILA SA RAZ V NOCI
Divadlo Jana Palárika v Trnave, režie: Emil Horváth

ČTVRTEK 22. 8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
DAVID MAMET: LISTOPAD
Městské divadlo Kladno, režie: Jan Frič

PÁTEK 23. 8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
PETA MURRAY: MOUCHA NA ZDI
Intimní divadlo Dáši Bláhové, režie: Irena Žantovská

SOBOTA 24. 8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
A. P. ČECHOV: TISÍC A JEDNA VÁŠEŇ
Divadlo Viola Praha, režie: Lída Engelová



21.8. – 25.8. 2013
THEATRUM KUKS
Pořadatel: Agentura Gate
544 43 Kuks 53
tel.: 608 524 563
http://www.theatrum.zde.cz
e-mail: theatrum@post.cz

Divadelní část programu:

STŘEDA 21.8.  20:00  Křížová cesta
PÍSEŇ PÍSNÍ
Sbor a taneční skupina, režie: Vladimír Kyseljov

ČTVRTEK 22.8.
16:00 Comoedien-Haus
PULCINELLA
Matja Solce
16:45 Comoedien-Haus
POZOR LOS!
Matja Solce
18:30 Comoedien-Haus
POLIBKY
Geisslers Hofcomoedianten, režie: Petr Hašek
21:00 Comoedien-Haus
MALÉ NOČNÍ PŘÍBĚHY
ŠŤASTNÉ KOSTI
Matja Solce

PÁTEK 23.8.
14:30 U Herkomana/ U pramene
LOUTKÁŘ, NEUMANN, ČERT, PULCINELLA A KAŠPÁREK
Kateřina Bohadlová
16:00 Comoedien-Haus
KÁZÁNÍ DĚVČÁKŮM A SLEČNÁM
ZUŠ F.A.Šporka Jaroměř
20:00 Comoedien-Haus
EVERYMAN ČILI KDOKOLI
Opera diversa, režie: Tomáš Studený

SOBOTA 24.8.
13:30 U Herkomana/ U pramene
LOUTKÁŘ, NEUMANN, ČERT, PULCINELLA A KAŠPÁREK
Kateřina Bohadlová
14:00 Comoedien-Haus
CARLO GOZZI. LÁSKA KE TŘEM POMERANČŮM
Geisslers Hofcomoedianten, režie: Petr Hašek
17:30 Parčík pod hospitálem
CTNOSTI A NEŘESTI
I Truffatori (Podfukáři)
20:00 Comoedien-Haus
ROMEO A JULIE
Geisslers Hofcomoedianten, režie: Petr Hašek



26.8. – 1.9. 2013
LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA
Pořadatel:
MMC Praha s.r.o
Novodvorská 994/138, 142 21 Praha 4
tel. 731 629 979
http://www.divadlovlese.cz
e-mail: t.erbenova@mmcpraha.cz

PONDĚLÍ 26. 8. 20:00 Lesní divadlo
MILAN UHDE – MILOŠ ŠTĚDROŇ: BALADA PRO BANDITU
CED - Divadlo husa na provázku Brno, režie: Vladimír Morávek

STŘEDA 28. 8. 20:00 Lesní divadlo
MIROSLAV KROBOT BRIAN
Dejvické divadlo Praha, režie: Miroslav Krobot

ČTVRTEK 29. 8. 20:00 Lesní divadlo
DOYLE DOUBT: ČERNÁ DÍRA
Dejvické divadlo Praha, režie: Jiří Havelka

PÁTEK 30. 8. 20:00 Lesní divadlo
IRVINE WELSH: UCPANEJ SYSTÉM
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

NEDĚLE 1. 9. 15:00 Lesní divadlo
Lesní Slavnosti Divadla pro děti
TEN HALYVŮD
Kašpárek v rohlíku



Přílohy

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru