Přehled festivalů v říjnu a listopadu 2014

1.10. – 10.10.2014
REDFEST
Pořadatel:
Národní divadlo Brno
Dvořákova 11, 602 00 Brno
tel.: 542 158 111
http://www.ndbrno.cz,e-mail: info@ndbrno.cz

STŘEDA 1.10. 19:00 Reduta
D.C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo Petra Bezruče, režie: Daniel Špinar

PÁTEK 3.10. 19:00 Reduta
LADISLAV MŇAČKO – TOMÁŠ VŮJTEK: JAK CHUTNÁ MOC
Národní divadlo Brno, režie: Ondřej Elbel

SOBOTA 4.10. 20:00 Reduta
FRANZ KAFKA: PROMĚNA
Švandovo divadlo Praha, režie: Dodo Gombár

NEDĚLE 5.10.
19:00 Reduta
ATTILA EGERHÁZI: KAUZA KAFKA
Jihočeské divadlo České Budějovice, režie: Attila Egerházi

PONDĚLÍ 6.10.
19:00 Reduta
DORA VICENÍKOVÁ–DANIEL ŠPINAR: KABARET KAFKA
Národní divadlo Brno - Reduta, režie: Daniel Špinar

ÚTERÝ 7.10.
19:00 Reduta
LUCIE TRMÍKOVÁ – GERT HOFMANN: POMOCNÍK WALSER
Studio Hrdinů Praha, režie: Jan Nebeský

STŘEDA 8.10. 19:00 HaDivadlo – Alfa pasáž
FRANZ KAFKA :ZÁMEK
CED – HaDivadlo Brno, režie: Ivan Buraj

ČTVRTEK 9.10. 19:00 Reduta
TADEUSZ RÓZEWICZ: PAST
Divadlo Komedie Praha, režie: Vojtěch Štěpánek

PÁTEK 10.10.
19:00 Reduta
FRANZ KAFKA: ZÁMOK
Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava, režie: Roman Polák

OFF PROGRAM:
STŘEDA 8.10. 20:30 Reduta
KAFKA, PUSU NA ZÁMEK
Národní divadlo Brno - Reduta



27.9. – 9.10. 2014 – Praha
10.10. – 13.10. 2014 Brno
...PŘÍŠTÍ VLNA / NEXT WAVE…
Pořadatel:
Příští vlna o.s., HAPPY END PRODUCTION
Žatecká 1, 110 00 Praha 1
tel. + fax: 224 819 322-24
http://www.nextwave.cz,e-mail: info@nextwave.cz

Program Praha:
Divadelní část programu:

ČTVRTEK 2. 10. 19:00 a 21:00 tajný byt v Praze 1 
ME
Taking Off Company, režie: Ivo Kristián Kubák

PÁTEK 3. 10.
19:00 Anenské náměstí
POCTA VŠEM PRASATŮM SVĚTA
Pouliční projekt vytvořený specielně pro festival
20:00 Divadlo Na zábradlí
Slavnostní předávání Poct za alternativní umění

SOBOTA 4. 10.
17:00 Divadlo Disk
ZUZANA KANTOROVÁ – PAVEL HELEBRAND: JAK CHUTNÁ TVŮJ OTISK?
18:00 DAMU - učebna
KLÁRA HUTEČKOVÁ: OBLOVKA
19:30 Divadlo Disk
PAVOL SERIŠ: CHUTILO VÁM, PÁNI?
20:30 DAMU - kavárna
SEKTOR PRO HOSTY: FRANZ KAFKABARET
Sektor pro hosty
23:00 tajný byt v Praze 1
PÍSNIČKA O KUDLE
Masakr Elsinor

NEDĚLE 5. 10.
18:00 DAMU - Řetízek
SPÁNEK NIKDO NEVOLÁ
Antonín Puchmajer D. S.
19:00 DAMU - kavárna
ORIENT BAR – MÍSTO SNŮ
Kolonie, o.s. via Kartel
20:30 Divadlo Disk
EMIL FRANTIŠEK BURIAN:VOJNA
Body Voice Band, režie: Jaroslava Šiktancová

PONDĚLÍ 6. 10.
18:00 Roxy/NoD
GENERACE FB
divadelní projekt
19:00 tajný byt v Praze 1 
ME
Taking pff Company, režie: Ivo Kristián Kubák
20:00 Studio Hrdinů
PAVEL ZAJÍČEK: PUSTINA
Studio Hrdinů Praha - Mezery o.s., adaptace a režie: Miroslav Bambušek

ÚTERÝ 7. 10.
20:00 Venuše ve Švehlovce
120 DNŮ SODOMY
Depresivní děti touží po penězích, režie: Jakub Čermák

STŘEDA 8. 10.
17:00 Veletržní palác - (Malá dvorana)

Divadlo D'EPOG, režie: Lucia Repašská
19:00 Studio Hrdinů
ONDŘEJ LIPOVSKÝ: ČERNÝ KARKUL
20:00 Studio Hrdinů
MOVE ON
NANOHACH – work in progress; choreografie: Veronika Švábová

ČTVRTEK 9. 10.
19:00 Venuše ve Švehlovce
KABARET CHEMICKÁ VENUŠE VOL. I. – ZROZENÍ VENUŠE
Chemické divadlo, režie: Vojtěch Bárta

SOBOTA 11.10. 19:00 Anenské náměstí
POCTA VŠEM PRASATŮM SVĚTA
Pouliční projekt vytvořený specielně pro festival

Program Brno
Divadelní část programu:

PÁTEK 10. 10. 19:30 Studio Paradox
PAVEL TRTÍLEK: VOJTĚCHA BARCHOVSKÉHO BOL, ZMAR A SKON
Divadlo krajiny, režie: Zuzana Patráková

SOBOTA 11.10.
18:00 Studio Paradox
MATYÁŠ DLAB: HUGO HAAS SE VRACÍ
Divadlo Plyšového medvídka, režie: Konrád Popel
20:00 Kabinet Múz
DLUHOBARONI 0.0
Divadlo Feste, režie: Jiří Honzírek

NEDĚLE 12. 10.
18:00 Studio Paradox
TEREZA LEXOVÁ A KOL.: PAMĚŤ VODY
Absolventské představení studentek 3. ročníku SŠUM v Brně
20:00 Kabinet Múz
ZUZANA KANTOROVÁ – PAVEL HELEBRAND: JAK CHUTNÁ TVŮJ OTISK?

PONDĚLÍ 13. 10. 19:30 Kabinet Múz
EVA RYSOVÁ – ONDŘEJ NOVOTNÝ: ŠEST MILIARD SLUNCÍ
Divadlo D`EPOG, režie: Eva Rysová

ÚTERÝ 14. 10. 19:30 Studio Paradox
RAMBOUSEK – LEXOVÁ – PATRÁKOVÁ: MĚSTEČKO PALERMO
Divadlo II. pád, režie: Tereza Lexová



28.9. – 28.10. 2014
ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA
Pořadatel: Klicperovo divadlo Hradec Králové
Dlouhá 99, 500 02 Hradec Králové
tel.: 495 514 590-91, 495 514 876, fax: 495 513 782
http://www.klicperovodivadlo.cz,e-mail: manager@klicperovodivadlo.cz

Říjnová část programu:

SOBOTA 4.10. 19:00 Studio Beseda
URŠUĽA FERENČUKOVÁ: SVĚT (PODLE) URBANA
Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen, režie: Richard Sanitra

NEDĚLE 5.10. 19:00 Hlavní scéna
JOHN LOGAN: ČERVENÁ
Divadlo v Řeznické Praha, režie: Viktor Polesný

PONDĚLÍ 6.10. 17:00 Studio Beseda
LENKA LAGRONOVÁ: ZAHRADA JANE AUSTENOVÉ
Divadlo Viola Praha, režie: Radovan Lipus

NEDĚLE 12.10. 19:00 Hlavní scéna
PAVEL ONDRUCH KURTIZÁNA
Divadlo Ungelt Praha, režie: Pavel Ondruch

PONDĚLÍ 13.10. 19:00 Hlavní scéna
D. C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Daniel Špinar

ÚTERÝ 14.10. 20:00 Studio Beseda
BENOÎT DUTEURTRE: HOLČIČKA A CIGARETA
LiStOVáNí s.r.o. Cítoliby

SOBOTA 18.10. 19:00 Hlavní scéna
JÁRA CIMRMAN – LADISLAV. SMOLJAK – ZDENĚK SVĚRÁK: HOSPODA NA MÝTINCE
Divadlo Járy Cimrmana Praha, režie: L. Smoljak

NEDĚLE 19.10.
17:00 Studio Beseda
JAN BUDAŘ – Koncert
19:00 Hlavní scéna
DAVID SEIDLER: KRÁLOVA ŘEČ
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný

PÁTEK 24.10. 17:00 Studio Beseda
MILOŠ ŠTĚDROŇ – MILAN UHDE: MOC ART ANEB AMADEUS V BRNĚ (STRAŠNÁ MELA)
CED - Divadlo Husa na provázku Brno, režie: Vladimír Morávek

SOBOTA 25.10.
17:00 Studio Beseda
ARTO PAASILINNA: STARÁ DÁMA VAŘÍ JED
Divadlo Viola Praha, režie: Lída Engelová

NEDĚLE 26. 10. 19:00 Hlavní scéna
KDYBY TISÍC KLARINETŮ
Divadlo Semafor Praha, režie: Jiří Suchý

PONDĚLÍ 27.10.
19:00 Hlavní scéna
KAREL PLÍHAL – Koncert
19:00 Studio Beseda
KONCERT HERCŮ KLICPEROVA DIVADLA S KAPELOU MASTIX A HOSTY

ÚTERÝ 28.10. 19:00 Hlavní scéna
Závěr XI. Festivalu Čekání na Václava 2014
MILOŠ ORSON ŠTĚDROŇ: VELVET HAVEL
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Frič



29. 9. - 2. 10. 2014
DIVADLO BEZ BARIÉR
Pořadatel:
Divadlo loutek Ostrava
Pivovarská 15, 728 32 Ostrava 1
tel.: 596 124 489, fax. 595 134 228
http://www.dlo-ostrava.cz,e-mail: produkce@dlo-ostrava.cz

Říjnová část programu:

STŘEDA 1. 10. 2014
8:00 DK Akord, Ostrava-Zábřeh
HYGIENA KRVE
Divadlo Líšeň (Brno)
9:00 alternativní scéna
O VELIKÉM, MALIČKÉM A SLUNÍČKU
Divadlo loutek Ostrava - „Přesčas“
10:00 hlavní scéna
TEREZA ŠEDIVÁ – HELENA MICHKOVÁ: ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH MIMINA S VELKOU HLAVOU
Národní divadlo Brno
17:00 alternativní scéna
SAMODIVA
Tripitaka, o. s. Praha a CED Brno
19:00 hlavní scéna
MARIO GELARDI: ZLOMATKA
Divadlo v Řeznické Praha

ČTVRTEK 2. 10.
9:00 hlavní scéna
A PAK SE TO STALO
Divadlo loutek Ostrava - dětské studio
10:00 alternativní scéna
ANDĚLÉ Z LESA
Divadlo Líšeň Brno
18:00 Cooltour
SVĚTA PLNÝ ZUBY
Strašnické divadlo Praha
20:00 hlavní scéna
KRAJINA NEPOKOSENÝCH LÚK
Divadlo Pôtoň Košice



4.10. – 5.10. 2014
MEZI PLOTY
Pořadatel:
NedomYsleno ČR
Hrusická 2510, Praha 4, 141 00
http://www.meziploty.cz,e-mail: info@meziploty.cz

Podrobný program na webových stránkách festivalu.



8.10. – 23.10.2014
APLAUS
Pořadatel:
Městské divadlo Prostějov
Vojáčkovo náměstí 1, 796 01, Prostějov
tel. 582 329 603
http://www.divadloprostejov.cz,e-mail: info@divadloprostejov.cz

STŘEDA 8.10. 19:00 Městské divadlo
TANČÍRNA
Divadlo Radka Brzobohatého, režie: Hana Gregorová

ČTVRTEK 16.10. 19:00 Městské divadlo
YASMINA REZA::KUMŠT
Štúdio L+S Bratislava, režie: Martin Porubjak

ČTVRTEK 23.10. 19:00 Městské divadlo
ANTONY JAY – JONATHAN LYNN: JISTĚ, PANE PREMIÉRE!
Divadlo Bez zábradlí Praha, režie: Karel Heřmánek a Michal Pavlík



10. 10. – 18.10. 2014
ČTYŘI + ČTYŘI DNY V POHYBU
Pořadatel:
Čtyři dny
Celetná 17, 110 00 Praha 1
tel.: 224 809 116, fax: 224 809 125
http://www.ctyridny.cz, e-mail: ctyridny@login.cz

Divadelní část programu:

SOBOTA 11. 10.
16:00 Studio Alta
KARLÍK ANEB ZÁŽITKOVÝ TRENAŽÉR
Lenka Tretiagová a Light Studio (CZ)
19:00 Palác U Stýblů
DRUHÉ MĚSTO / STREET SITE SPECIFIC
Divadlo Vosto5, VerTeDance, KALD DAMU
19:30 Divadlo Archa
DORIS UHLICH:MORE THAN NAKED
Christine Sbaschnigg & Theresa Rauter (Theaterverein) & ImPulsTanz Vienna

NEDĚLE 12. 10.
16:00 Studio Alta
KARLÍK ANEB ZÁŽITKOVÝ TRENAŽÉR
Lenka Tretiagová a Light Studio (CZ)
19:00 Palác U Stýblů
DRUHÉ MĚSTO / STREET SITE SPECIFIC
Divadlo Vosto5, VerTeDance, KALD DAMU
19:30 Divadlo Archa
THE DOG DAYS ARE OVER
ICKamsterdam & Jan Martens

PONDĚLÍ 13.10. 19:30 Palác U Stýblů
TRASY VLASŮ
Ryba řvoucí

ÚTERÝ 14.10. 19:00 Palác U Stýblů
DRUHÉ MĚSTO / STREET SITE SPECIFIC
Divadlo Vosto5, VerTeDance, KALD DAMU

STŘEDA 15.10.
19:00 Palác U Stýblů
DRUHÉ MĚSTO / STREET SITE SPECIFIC
Divadlo Vosto5, VerTeDance, KALD DAMU
19:30 Divadlo Archa
WE LOVE ARABS
Hillel Kogan (IL)
FALCON!
Iztok Kovač & Janez Janša (SL)

ČTVRTEK 16.10.
10:22 – 22:22 Divadlo Archa
DANCING DAYS
Stefan Dreher (DE) - DANCE MARATHON – 12 hodinový taneční maraton
19:30 Divadlo Archa
HOW HARD CAN IT BE?
Yaniv Cohen (NO)
19:30 Palác U Stýblů
TRASY VLASŮ
Ryba řvoucí

PÁTEK 17.10.
19:30 Divadlo Ponec
COLLECTIVE LOSS OF MEMORY
DOT504 Dance Company (CZ / GR)
19:30 Palác U Stýblů
TRASY VLASŮ
Ryba řvoucí

SOBOTA 18.10.
19:30 Divadlo Archa
TELL ME LOVE IS REAL
Zachary Oberzan (USA)
čas bude upřesněn Palác U Stýblů
CINEMA IMAGINAIRE
Lotte van den Berg (NL)



19.1. – prosinec 2014
ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:
PŘEHLÍDKA AMATÉRSKÝCH DIVADELNÍCH SOUBORŮ
Pořadatel:
Činoherní klub
Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
tel.: 296 222 128
http://www.cinoherniklub.cz,e-mail: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Říjnová část programu:

NEDĚLE 12.10 19:30 Činoherní klub
RAY A MICHAEL COONEY: TŘI BRATŘI V NESNÁZÍCH
Divadelní ánsámbl Dešťovka Hradec Králové, režie: Dita Doležalová



14.10. – 18.10. 2014
FESTIVAL 13+
Pořadatel:
Divadlo v Dlouhé
Dlouhá 39, 110 00 Praha 1
tel.: 224 826 797, 224 826 807, fax: 224 826 801, 224 826 797
http://www.divadlovdlouhe.cz,e-mail: karola@divadlovdlouhe.cz

ÚTERÝ 14. 10. 19:00 Divadlo v Dlouhé – Divadelní kavárna
FLORIAN ILLIES: 1913
Divadlo v Dlouhé, režie:Barbara Herz

STŘEDA 15.10.
10:00 Divadlo v Dlouhé – Forbína
JIŘÍ JELÍNEK: POSLEDNÍ PŘÍPAD SHERLOCKA HOLMESE
Divadlo Tramtarie Olomouc, režie: Jiří Jelínek
19:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
SIMON STEPHENS – MARK HADDON: PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM
Městské divadlo Kladno, režie: Petr Štindl

ČTVRTEK 16. 10.
10:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
ZDENĚK JECELÍN: GULLIVER´S TREK
Jihočeské divadlo České Budějovice
19:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Martin Františák

PÁTEK 17.10.
10:00 Divadlo v Dlouhé – Hlavní sál
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Martin Františák
19:00 Divadlo v Dlouhé – Forbína
IVAN MARTIN JIROUS – FRANTIŠKA JIROUSOVÁ: MAGOR
Divadlo U stolu Brno, režie:Ivo Krobot

SOBOTA 18. 10. 19:00 Divadlo v Dlouhé – Forbína
WILLIAM SHAKESPEARE: JAKO SEN
DAMU Praha, režie: Kristýna Kosová, Adam Svozil



17.10. – 22.10. 2014
MIME FEST
Pořadatel:
Pontopolis, o.s.
Tylova 114, 572 01 Polička
http://www.mimefest.cz/,email: mimefest@gmail.com

Říjnová část programu – PRAHA:

PÁTEK 17.10.
19:00 Studio Alta
PIRÁTI ANEB TAJEMSTVÍ MOŘSKÉ TRUHLY
MIME PRAGUE (CZ)

SOBOTA 18.10.
19:00 Studio Alta
EŠÚS
MIME FATALE (CZ)

NEDĚLE 19.10.
19:00 Studio Alta
CLOWN´S CRUMBS (CZ, PL)

PONDĚLÍ 20.10.
20:00 Palác Akropolis
KING PONG´S PING PONG RODEO
Michael Trautman (USA)

ÚTERÝ 21.10.
20:00 Palác Akropolis
DEJA-VÚ
Bodecker & Neander (D, FR)

STŘEDA 22.10.
20:00 Palác Akropolis
RED BASTARD (USA)
21:00 Palác Akropolis
ANTIWORDS
Spitfire Company (CZ)



26.10. – 2.11. 2014
OSTRAVA V PRAZE
Pořadatel:
Národní divadlo moravskoslezské
třída Čs. legií 148/14, 701 04, Ostrava - Mor.Ostrava
http://vpraze.ostrava.cz

NEDĚLE 26. 10.
15:00 zkušebna Divadla na Vinohradech
SIMON STEPHENS – MARK HADDON: PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Janusz Klimsza
19:00 Divadlo na Vinohradech
DAVID JAŘAB: ZA VODOU (DOKUD NÁS SMRT…)
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Štěpán Pácl

SOBOTA 1. 11.
14:00 Divadlo v Dlouhé
JOSEF KOLÁŘ – PETR PRCHAL: KOCOUREK MODROOČKO
Divadlo loutek Ostrava, režie: Václav Klemens
19:00 Divadlo Komedie
LUDMILA ULICKÁ: RUSKÁ ZAVAŘENINA
Komorní scéna Aréna, režie: Ivan Rajmont

NEDĚLE 2. 11.
16:00 suterén Národního divadla
VENEDIKT VASILJEVIČ JEROFEJEV: MOSKVA - PETUŠKY
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Tomáš Jirman
19:00 Národní divadlo
BEDŘICH SMETANA – BOHUSLAV MARTINŮ – LEOŠ JANÁČEK: NÁVRATY DOMŮ
Národní divadlo moravskoslezské- balet, choreografie: Pavel Šmok, Nataša Novotná, Jiří Kylián
19:30 Divadlo v Celetné
D. C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo Petra Bezruče, režie: Daniel Špinar



31.10. – 2.11. 2014
PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM
Pořadatel:
České středisko UNIMA a Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář
Celetná 17, 110 00 Praha 1
tel.: 222 326 028, 224 809 131
Fax: 222 326 028
http://www.prelet.cz,e-mail: loutkar@divadlo.cz

PÁTEK 31. 10. 18:00 Velký sál
MAREK ZÁKOSTELECKÝ – JIŘÍ HAVELKA: POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIESE
Divadlo Drak Hradec králové, režie: Jiří Havelka

SOBOTA 1. 11.
11:00 Malá scéna
FRED ADRIAN – VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
15:00 Malá scéna
ŠKODA ČASU
Rámus Plzeň
16:30 Uši ve foyer
KÁZÁNÍ DĚVČÁTKŮM A SLEČNÁM
Děvčátka a slečny, ZUŠ F.A.Šporka, Jaroměř
17:30 Velký sál
DUDA PAIVA – MISCHA VAN DULLEMEN: MARVIN
Divadlo loutek Ostrava
19:00 Malá scéna
CHOLSTOMER
20:30 Velký sál
DEN OSMÝ
Continuo Malovice

NEDĚLE 2. 11.
10:00 Malá scéna
Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ
Studio DAMÚZA Praha
11:00 Uši ve foyeru
BATOSNĚNÍ
Studio DAMÚZA Praha
15:00 Malá scéna
ČERT TĚ VEM!
Divadlo Alfa Plzeň
16:00 Uši ve foyer
MORFIUM
Bažantova loutkářský družina Poniklá
17:00 Velký sál
KOUZELNÁ FLÉTNA ANEB NESAHEJTE NA GÉNIA
Petr Vacek, Milan Hugo Forman a kolektiv



2.11. – 8.11.2014
FESTIVAL DIVADEL MORAVY A SLEZSKA
Pořadatel:
Těšínské divadlo
Ostravská 67, 737 35 Český Těšín
tel.: 558 746 022-3, fax: 558 713 372
http://www.tdivadlo.cz,e-mail: info@tdivadlo.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



4.11. – 6.11. 2014
ŽIŽKOVSKÁ ŠTACE – podzim 2014
Pořadatel:
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Štítného 5, 130 00 Praha 3
tel.: 222 783 260, fax:222 780 396
http://www.zizkovskedivadlo-jc.cz, e-mail: kancelar@zizkovskedivadlo-jc.cz

ÚTERÝ 4.11. 19:00 Žižkovské divadlo
DAVID LEWIS: NÁVOD NA ŠTĚSTÍ
Západočeské divadlo Cheb, režie: Petr Štindl

STŘEDA 5.11. 19:00 Žižkovské divadlo
JIŘÍ JANKŮ – PETR SVOJTKA: PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ aneb POZOR, ZLÝ PES!
Západočeské divadlo Cheb, režie: Petr Svojtka

ČTVRTEK 6.11. 19:00 Žižkovské divadlo
ARNOŠT GOLDFLAM: DOMA U HITLERŮ
Západočeské divadlo Cheb, režie: Šimon Dominik



6.11. – 15.11. 2014
NAD PRAHOU / BRNEM PŮLMĚSÍC
Pořadatel:
Občanské sdružení Komba
Spojovací 2609, 130 00 Praha 3
http://nadprahoupulmesic.webnode.cz,e-mail: hulcovi@volny.cz

6.11. Hradec Králové, 6.11. – 13.11 Praha, 11.11. Plzeň, 14.11. a 15.11. Brno

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



17.11. 2014
FESTIVAL CUTE DRAMATIKY 2014
Pořadatel:
Studio Ypsilon
Spálená 16, 110 00 Praha 1
http://www.ypsilonka.cz, e-mail: info@ypsilonka.cz


Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



20.11. – 30.11. 2014
AKCENT 2014 
Mezinárodní festival divadla se sociálním přesahem
Pořadatel:
Divadlo Archa
Na Poříčí 26, 110 00 Praha 1
http://www.archatheatre.cz, e-mail: helena.rousova@archatheatre.cz


Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



21.11. – 1.12.2014
PRAŽSKÝ DIVADELNÍ FESTIVAL NĚMECKÉHO JAZYKA
Pořadatel:
Pražský divadelní festival německého jazyka
Karlovo nám. 28, 120 00 Praha 2
tel.: 222 232 303, 222 232 334, fax: 222 232 300
http://www.theater.cz,e-mail: office@theater.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



21.11. – 29.11. 20014
FESTIVAL JANÁČEK BRNO 2014
Pořadatel:
Sekretariát festivalu Janáček Brno 2008
Národní divadlo Brno, příspěvková organizace
Dvořákova 11, 657 70 Brno
Tel.: +420 542 158 368
http://www.janacek-brno.cz, e-mail: festival@ndbrno.cz

Divadelní část programu:

PÁTEK 21. 11.
16:00 Nová radnice
LEOŠ JANÁČEK: MLÁDÍ
Janáček Ensemble
Oficiální zahájení festivalu
19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VĚC MAKROPULOS
Národní divadlo Brno, režie: David Radok, dirigent: Marko Ivanović
Slavnostní zahájení festivalu

SOBOTA 22. 11. 19:00 Divadlo na Orlí
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
(úprava pro komorní orchestr, Jonathan Dove,1998)
Komorní opera Hudební fakulty JAMU, režie: David Kříž, dirigent: Nikol Kraft

NEDĚLE 23. 11.
15:00 Divadlo Reduta
IVO MEDEK – MARKÉTA DVOŘÁKOVÁ: ALICE IN BED
Národní divadlo Brno, režie: Rocc, dirigent: Ondrej Olos
18:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Opera Graz, režie: Peter Konwitschny, dirigent: Dirk Kaftan

PONDĚLÍ 24. 11. 19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VĚC MAKROPULOS
Národní divadlo Brno, režie: David Radok, dirigent: Marko Ivanović

ÚTERÝ 25. 11. 19:00 Mahenovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VÝLETY PÁNĚ BROUČKOVY
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, režie: SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
dirigent: Robert Jindra

STŘEDA 26. 11. 19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
Národní divadlo Praha, režie: Ondřej Havelka, dirigent: Robert Jindra

ČTVRTEK 27. 11. 19:00 Divadlo na Orlí
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
(úprava pro komorní orchestr, Jonathan Dove,1998)
Komorní opera Hudební fakulty JAMU, režie: David Kříž, dirigent: Nikol Kraft

PÁTEK 28. 11. 19:00 Mahenovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Chorvatské národní divadlo Zagreb, režie: Ozren Prohić, dirigent: Srboljub Dinić

NEDĚLE 30. 11. 19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VĚC MAKROPULOS
Národní divadlo Brno, režie: David Radok, dirigent: Marko Ivanović
Ozvěny festivalu



27.11. – 30.11. 2014
OST-RA-VAR
Pořadatel:
Národní divadlo moravskoslezské
Čs. legií 14, 701 04 Ostrava
tel.: 596 112 881
http://www.ndm.cz, e-mail: spurna@ndm.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru