Přehled festivalů v listopadu a prosinci 2014

26.10. – 2.11. 2014
OSTRAVA V PRAZE
Pořadatel:
Národní divadlo moravskoslezské
třída Čs. legií 148/14, 701 04, Ostrava – Moravská Ostrava   
http://vpraze.ostrava.cz

Listopadová část programu:

SOBOTA  1. 11. 
14:00 Divadlo v Dlouhé
JOSEF KOLÁŘ – PETR PRCHAL: KOCOUREK MODROOČKO
Divadlo loutek Ostrava, režie: Václav Klemens
19:00 Divadlo Komedie
LUDMILA ULICKÁ: RUSKÁ ZAVAŘENINA
Komorní scéna Aréna, režie: Ivan Rajmont

NEDĚLE  2. 11.
16:00 suterén Národního divadla
VENEDIKT VASILJEVIČ JEROFEJEV: MOSKVA --> PETUŠKY
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Tomáš Jirman
19:00, Národní divadlo v hodin
BEDŘICH SMETANA – BOHUSLAV MARTINŮ – LEOŠ JANÁČEK: NÁVRATY DOMŮ
Národní divadlo moravskoslezské- balet, choreografie: Pavel Šmok, Nataša Novotná, Jiří Kylián
19:30 Divadlo v Celetné
D. C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo Petra Bezruče, režie: Daniel Špinar



31.10. – 2.11. 2014
PŘELET NAD LOUTKÁŘSKÝM HNÍZDEM
Pořadatel:
České středisko UNIMA a Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář
Celetná 17, 110 00 Praha 1
tel.: 222 326 028, 224 809 131
Fax: 222 326 028
http://www.prelet.cz ,e-mail: loutkar@divadlo.cz

Listopadová část programu:

SOBOTA 1. 11.
11:00 Malá scéna
FRED ADRIAN – VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
15:00 Malá scéna
ŠKODA ČASU
Rámus Plzeň
16:30 Uši ve foyer
KÁZÁNÍ DĚVČÁTKŮM A SLEČNÁM
Děvčátka a slečny, ZUŠ F.A.Šporka, Jaroměř
17:30 Velký sál
DUDA PAIVA – MISCHA VAN DULLEMEN : MARVIN
Divadlo loutek Ostrava
19:00 Malá scéna
CHOLSTOMER
Kbt DF VŠMU Bratislava
20:30 Velký sál
DEN OSMÝ
Continuo Malovice

NEDĚLE 2. 11.
10:00 Malá scéna
Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ
Studio DAMÚZA Praha
11:00 Uši ve foyeru
BATOSNĚNÍ
Studio DAMÚZA Praha
15:00 Malá scéna
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK:ČERT TĚ VEM!
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
16:00 Uši ve foyer
MORFIUM
Bažantova loutkářská družina Poniklá
17:00 Velký sál
KOUZELNÁ FLÉTNA ANEB NESAHEJTE NA GÉNIA
Petr Vacek, Milan Hugo Forman a kolektiv



2.11. – 8.11.2014
FESTIVAL DIVADEL MORAVY A SLEZSKA
Pořadatel:
Těšínské divadlo
Ostravská 67, 737 35 Český Těšín
tel.: 558 746 022-3, fax: 558 713 372
http://www.tdivadlo.cz ,e-mail: info@tdivadlo.cz

NEDĚLE  2.11. 17:30 Těšínské divadlo - sál TD
J.B.THOMAS: CHARLEYOVA TETA
Těšínské divadlo - Česká scéna, režie: Miloslav Čížek

PONDĚLÍ  3.11. 19:00 Teatr Cieszyński - scena TD
OLEKSANDER OWERCZUK: SALA № 7
Těšínské divadlo - Scena Polska, režie: Oleksander Owerczuk

ÚTERÝ  4.11.
9:00 Těšínské divadlo - scéna Bajka
HANA VOLKMEROVÁ: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ
Těšínské divadlo - loutková scéna Bajka, režie: Tomáš Volkmer
19:00 Těšínské divadlo - scena TD
KAZIMIERZ KUTZ: PIĄTA STRONA ŚWIATA
Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego Katowice, režie: Robertz Talarczyk

STŘEDA  5.11.
10:00 Těšínské divadlo - sál TD
N.V. GOGOL: HRÁČI
Komorní scéna Aréna Ostrava, režie: Ivan Krejčí
19:00 Těšínské divadlo - sál TD
ANNA SAAVEDRA: KUŘAČKY
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, režie: Janka Ryšánek-Schmiedtová

ČTVRTEK  6.11.
10:00 Těšínské divadlo - sál TD
JUSTINE DEL CARTE: KOMETA
Slezské divadlo Opava, režie: Petr Štindl
19:00 Těšínské divadlo - sál TD
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Martin Františák

PÁTEK  7.11.
10:00 Těšínské divadlo - scena TD
ALEJANDRO CASONA: DRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC
Těšínské divadlo - Scena Polska, režie: Pavel Ondruch
19:00 Těšínské divadlo - sál TD
BLANKA FIŠEROVÁ: POHŘBÍVÁNÍ
Slovácké divadlo Uherské Hradiště, režie: Igor Stránský

SOBOTA  8.11.
10:00 Těšínské divadlo - sál TD
JOSEF KOLÁŘ – PETR PRCHAL – MAREK EBEN: KOCOUREK MODROOČKO
Divadlo loutek Ostrava, režie: Václav Klemens
17:30 Těšínské divadlo - sál TD
PATRIK OUŘEDNÍK: EUROPEANA
Slovenské komorné divadlo Martin, režie: Ján Luterán



4.11. – 6.11. 2014
ŽIŽKOVSKÁ ŠTACE – podzim 2014
Pořadatel:
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Štítného 5, 130 00 Praha 3
tel.: 222 783 260, fax:222 780 396
http://www.zizkovskedivadlo-jc.cz . e-mail: kancelar@zizkovskedivadlo-jc.cz

ÚTERÝ 4.11. 19:00  Žižkovské divadlo
DAVID LEWIS: NÁVOD NA ŠTĚSTÍ 
Západočeské divadlo Cheb, režie: Petr Štindl

STŘEDA 5.11. 19:00  Žižkovské divadlo
JIŘÍ JANKŮ – PETR SVOJTKA: PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ aneb POZOR, ZLÝ PES!
Západočeské divadlo Cheb, režie: Petr Svojtka

ČTVRTEK 6.11. 19:00  Žižkovské divadlo
ARNOŠT GOLDFLAM: DOMA U HITLERŮ 
Západočeské divadlo Cheb, režie: Šimon Dominik



6.11. – 15.11. 2014
NAD PRAHOU / BRNEM PŮLMĚSÍC
Pořadatel:
Občanské sdružení Komba
Spojovací 2609, 130 00 Praha 3
http://nadprahoupulmesic.webnode.cz
e-mail: hulcovi@volny.cz

6.11. Hradec Králové, 6.11. – 13.11 Praha, 11.11. Plzeň, 13.11. – 15.11. Brno

Nad Prahou půlměsíc
ČTVRTEK  6. 11. 19:00  Český rozhlas - Studio 2
ABÚ BAKR IBN TUFAJL: ŽIVÝ, SYN BDÍCÍHO
Vybrané kapitoly z rozhlasového čtení, veřejný poslech a setkání s tvůrci

PÁTEK  7. 11. 18:00  Divadlo na Prádle
JAROSLAVA BIČOVSKÁ: KALÍLA A DIMNA  
Vernisáž výstavy ilustrací osobité umělkyně.
19:00  Divadlo na Prádle – Velká scéna
KALÍLA A DIMNA (BIDPÁJOVY BAJKY)  
Arabské nedivadlo studentů arabistiky Ústavu Blízkého východu a Afriky FF UK

SOBOTA  8. 11. 19:30  Divadlo Kampa
DAVID ZELENKA – KAROLÍNA PLACHÁ: BAGDÁD, KÁBUL, AR RAQQUAH, MAARRAN...
Česká nezávislá divadelní skupina Teď, nádech a leť

NEDĚLE  9. 11.
17:00 a 20:15  Divadlo Na zábradlí – zkušebna
HUSAM ABED: THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre Jordánsko
18:30  Divadlo Na zábradlí – Foyer a Eliadova knihovna
CARYL CHURCHILL: SEDM ŽIDOVSKÝCH DĚTÍ (HRA PRO GAZU)
DEBORAH S. MARGOLIN: SEDM PALESTINSKÝCH DĚTÍ
Scénické čtení s následnou debatou

PONDĚLÍ  10. 11. 19:00  Švandovo divadlo
FRANK MCGUINNESS: SOMEONE WHO´LL WATCH OVER ME
Michael Pitthan, Gordon Truefitt, Curtis Matthew, režie: Azadeh Mohammadi

ÚTERÝ  11. 11. 12:30  FF UK katedra Divadelní vědy
DIVADLO A REVOLUCE
Přednáška teatroložky doc. Iman Ezzeldin z Univerzity Ain Šams v Káhiře.
19:00 a 21. 00  Humanistické centrum Sokolská 32
HUSAM ABED: THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre  Jordánsko

STŘEDA  12.11. 19:00  Café Lounge Marrakesh
ARABIA FELIX – ŠŤASTNÁ ARÁBIE
Literární kavárna s ochutnávkou jemenských povídek, arabské hudby a marockých specialit.

ČTVRTEK  13.11. 19:00  Knihovna Václava Havla - Ostrovní
BRONISLAV OSTŘANSKÝ: ATLAS MUSLIMSKÝCH STRAŠÁKŮ
Přednáška a prezentace knihy

Nad Hradcem půlměsíc
ČTVRTEK  6. 11. 11:50  Gymnázium Boženy Němcové
SOUČASNÉ EGYPTSKÉ UMĚNÍ A KULTURA
Přednáška doc. Iman Ezzeldin z Univerzity Ain Šams v Káhiře
VŠECHNO, CO JSTE KDY CHTĚLI VĚDĚT O ARABISTICE (A BÁLI JSTE SE ZEPTAT)
Přednáška doc. Františka Ondráše z Ústavu Blízkého východu a Afriky FF UK
 
Nad Plzní půlměsíc
PONDĚLÍ  10.11. 15:00  Katedra blízkovýchodních studií – Fakulta filozofická ZU
LOUTKOVÉ DIVADLO V EGYPTĚ (TRADICE A SOUČASNOST)
Přednáška doc. Iman Ezzeldin z Univerzity Ain Šams v Káhiře

Nad Brnem půlměsíc
ČTVRTEK  13. 11.
15:00 a 19:00  Jánská 25
HUSAM ABED: THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre Jordánsko

PÁTEK  14. 11. 
19:00  Studio Paradox
DAVID ZELENKA – KAROLÍNA PLACHÁ: BAGDÁD, KÁBUL, AR RAQQUAH, MAARRAN...
Česká nezávislá divadelní skupina Teď, nádech a leť
21:00  Studio Paradox
SOHEIL SHADLOO – JAKUB ŠPIŘÍK: PERSKÝ ALTERNATIVNÍ ROCK FUSION
Koncert íránského hudebníka a českého cajonisty

SOBOTA  15.11.
17:00  Studio Paradox
BRONISLAV OSTŘANSKÝ: ATLAS MUSLIMSKÝCH STRAŠÁKŮ
Přednáška a prezentace knihy
19:00  Studio Paradox
CARYL CHURCHILL: SEDM ŽIDOVSKÝCH DĚTÍ (HRA PRO GAZU)
DEBORAH S. MARGOLIN: SEDM PALESTINSKÝCH DĚTÍ
Scénické čtení s následnou debatou

NEDĚLE  16. 11. 17:00 a 19:00  Záhrada Café therapy
HUSAM ABED: THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre Jordánsko



20.11. – 30.11. 2014
AKCENT 2014 
Mezinárodní festival divadla se sociálním přesahem
Pořadatel:
Divadlo Archa
Na Poříčí 26, 110 00 Praha 1
http://www.archatheatre.cz
e-mail: helena.rousova@archatheatre.cz


Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



21.11. – 29.11. 20014
FESTIVAL JANÁČEK BRNO 2014
Pořadatel:
Sekretariát festivalu Janáček Brno 2008
Národní divadlo Brno, příspěvková organizace
Dvořákova 11, 657 70 Brno
Tel.: +420 542 158 368       
http://www.janacek-brno.cz, e-mail: festival@ndbrno.cz

Divadelní část programu:

PÁTEK 21. 11.
16:00 Nová radnice
LEOŠ JANÁČEK: MLÁDÍ
Janáček Ensemble
Oficiální zahájení festivalu
19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VĚC MAKROPULOS
Národní divadlo Brno, režie: David Radok, dirigent: Marko Ivanović
Slavnostní zahájení festivalu

SOBOTA 22. 11.  19:00 Divadlo na Orlí
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
(úprava pro komorní orchestr, Jonathan Dove,1998)
Komorní opera Hudební fakulty JAMU, režie: David Kříž, dirigent: Nikol Kraft

NEDĚLE 23. 11.
15:00 Divadlo Reduta
IVO MEDEK – MARKÉTA DVOŘÁKOVÁ: ALICE IN BED
Národní divadlo Brno, režie: Rocc, dirigent: Ondrej Olos
18:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Opera Graz, režie: Peter Konwitschny, dirigent: Dirk Kaftan

PONDĚLÍ 24. 11. 19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VĚC MAKROPULOS
Národní divadlo Brno, režie: David Radok, dirigent: Marko Ivanović

ÚTERÝ 25. 11. 19:00 Mahenovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VÝLETY PÁNĚ BROUČKOVY
Národní divadlo moravskoslezské, režie: SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
dirigent: Robert Jindra

STŘEDA 26. 11. 19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
Národní divadlo Praha, režie: Ondřej Havelka, dirigent: Robert Jindra

ČTVRTEK 27. 11. 19:00 Divadlo na Orlí
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
(úprava pro komorní orchestr, Jonathan Dove,1998)
Komorní opera Hudební fakulty JAMU, režie: David Kříž, dirigent: Nikol Kraft

PÁTEK 28. 11. 19:00 Mahenovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Chorvatské národní divadlo Zagreb, režie: Ozren Prohić, dirigent: Srboljub Dinić

NEDĚLE 30. 11. 19:00 Janáčkovo divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VĚC MAKROPULOS
Národní divadlo Brno, režie: David Radok, dirigent: Marko Ivanović
Ozvěny festivalu



21.11. – 1.12.2014
PRAŽSKÝ DIVADELNÍ FESTIVAL NĚMECKÉHO JAZYKA
Pořadatel:
Pražský divadelní festival německého jazyka
Karlovo nám. 28, 120 00 Praha 2
tel.: 222 232 303, 222 232 334, fax: 222 232 300
http://www.theater.cz ,e-mail: office@theater.cz

PÁTEK 21.11. 20:00 Stavovské divadlo,
E. M. REMARQUE –HENRI BARBUSSE: FRONTA
Thalia Theater Hamburg, režie: Luk Perceval

SOBOTA 22.11. 20:00 Stavovské divadlo,
E. M. REMARQUE –HENRI BARBUSSE: FRONTA
Thalia Theater Hamburg, režie: Luk Perceval

NEDĚLE 23.11. 20:00 Divadlo v Dlouhé
SIBYLLE BERG: CO JE VENKU, DO TOHO MI NIC NENÍ
Maxim Gorki Theater Berlin, režie: Sebastian Nübling

PONDĚLÍ 24.11.
17:00 Goethe-Institut
SIBYLLE BERG::SRDEČNÉ DÍKY ZA ŽIVOT
Autorské čtení - české ukázky přečte Soňa Červená
20:00 Baráčnická rychta
JIŘÍ HAVELKA – KAREL F. TOMÁNEK: DECHOVKA
Vosto5 Praha, režie: Jiří Havelka

ÚTERÝ 25.11. 20:00 Baráčnická rychta
JIŘÍ HAVELKA – KAREL F. TOMÁNEK: DECHOVKA
Vosto5 Praha, režie: Jiří Havelka

STŘEDA 26.11.
20:00 Baráčnická rychta
JIŘÍ HAVELKA – KAREL F. TOMÁNEK: DECHOVKA
Vosto5 Praha, režie: Jiří Havelka
20:00 Divadlo Archa
SHE SHE POP A JEJICH MATKY: SVĚCENÍ JARA - JARNÍ OBĚTI
She She Pop Berlin, režie: She She Pop

ČTVRTEK 27.11.
20:00 Divadlo Komedie
DAVID GREIG – GORDON MCINTYRE: SVATOJÁNSKÁ NOC
Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, režie: Martin Engler
20:00 Divadlo Archa
SHE SHE POP A JEJICH MATKY: SVĚCENÍ JARA – JARNÍ OBĚTI
She She Pop Berlin, režie: She She Pop

PÁTEK 28.11. 20:00 Divadlo Komedie
DAVID GREIG – GORDON MCINTYRE: SVATOJÁNSKÁ NOC
Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, režie: Martin Engler

SOBOTA 29.11. 17:00 Ostrov Štvanice
GUSTAV MEYRINK – IVO KRISTIÁN KUBÁK – FRANTIŠEK TÝMAL – IVANA KANHÄUSEROVÁ A KOL.: GOLEM CUBE
Tygr v tísni, režie: Ivo Kristián Kubák
Cena Josefa Balvína 2014 

NEDĚLE 30.11.20:00 Divadlo Komedie
JONATHAN LITTEL: LASKAVÉ BOHYNĚ
Schauspielhaus Wien, režie: Antonio Latella

PONDĚLÍ 1.12. 20:00 Divadlo na Vinohradech
RENÉ POLLESCH: GASOLINE BILL
Münchner Kammerspieler, režie: René Pollesch



22.11. – 30.11. 2014
SKLEPENÍ
Pořadatel:
CED – Divadlo u stolu
Zelný trh 9, Brno 602 00
tel.: 542 123 420 
http://www.divadloustolu.cz , e-mail: dus@ced-brno.cz

SOBOTA 22. 11. 19:30 Sklepní scéna CED
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV: NÁMLUVY, MEDVĚD
CED – Divadlo u stolu, režie: Ondřej Elbel

NEDĚLE 23. 11. 19:30 Sklepní scéna CED
FRANCOIS VILLON: TEĎ NA KRK OPRÁTKU TI VĚŠÍ
CED – Divadlo u stolu, režie: František Derfler

PONDĚLÍ 24. 11.
17:00 Sklepní scéna CED
JACK LONDON: TULÁK PO HVĚZDÁCH
Alfred Strejček
20:00 Sklepní scéna CED
WILLIAM SHAKESPEARE 450
Kamila Moučková a Alfred Strejček

ÚTERÝ 25. 11. 19:30 Sklepní scéna CED
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV: NÁMLUVY, MEDVĚD
CED – Divadlo u stolu, režie: Ondřej Elbel

STŘEDA 26. 11.
VEČER PRO IVANA MARTINA JIROUSE:
19:30 Sklepní scéna CED
JOSEF KLÍČ: REQUIEM ZA MAGORA
koncert
20:15 Sklepní scéna CED
IVAN MARTIN JIROUS – FRANTIŠKA JIROUSOVÁ: MAGOR
CED – Divadlo u stolu, režie: Ivo Krobot

ČTVRTEK 27. 11. 19:30 Sklepní scéna CED
ELIE WIESEL: ŠAMHORODSKÝ PROCES (SOUD NAD BOHEM)
CED – Divadlo u stolu, režie: František Derfler

PÁTEK 28. 11. 19:30 Sklepní scéna CED
EUGÈNE IONESCO: KRÁL UMÍRÁ
CED – Divadlo u stolu, režie: František Derfler

SOBOTA 29. 11. 19:30 Sklepní scéna CED
VĚRA ŘÍČAŘOVÁ – FRANTIŠEK VÍTEK: PIŠKANDERDULÁ
Věra Říčařová a František Vítek

NEDĚLE 30. 11. 16:00 Sklepní scéna CED
JAN ZAHRADNÍČEK: JEŽÍŠKOVA KOŠILKA
CED – Divadlo u stolu, režie: Zoja Mikotová



19.1. – prosinec 2014
ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:
PŘEHLÍDKA AMATÉRSKÝCH DIVADELNÍCH SOUBORŮ
Pořadatel:
Činoherní klub
Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
tel.: 296 222 128
http://www.cinoherniklub.cz ,e-mail: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Listopadová část programu:

NEDĚLE 23.11. 19:30 Činoherní klub
EUGENE IONESCO: PLEŠATÁ ZPĚVAČKA

STŘEDA 26.11. 19:30 Činoherní klub
IVAN ANDREJEVIČ KRYLOV: TRUMF
Divadelní spolek Karel Čapek Děčín



27.11. – 30.11. 2014
OST-RA-VAR
Pořadatel:
Národní divadlo moravskoslezské
Čs. legií 14, 701 04 Ostrava
tel.: 596 112 881
http://www.ndm.cz, e-mail: spurna@ndm.cz

STŘEDA 26. 11.
10:00 Janáčkova konzervatoř
N. V. GOGOL ŽENITBA
Janáčkova konzervatoř, režie:Václav Klemens
14:30 Komorní scéna Aréna
HENRIK IBSEN: PŘÍZRAKY
Komorní scéna Aréna, režie:Peter Gábo
18:30 Divadlo Antonína Dvořáka
HERMAN KOCH – KEES PRINS: VEČEŘE
Národní divadlo moravskoslezské, režie:Peter Gábor
21:30 Divadlo Petra Bezruče
SAMUEL BECKETT: ČEKÁNÍ NA GODOTA
Divadlo Petra Bezruče, režie: Štěpán Pácl

ČTVRTEK 27. 11.
10:00 Komorní scéna Aréna
GERMAN GREKOV – JURIJ MURAVICKIJ: NEUVĚŘITELNÉ PŘÍHODY JULIE A NATAŠI
Komorní scéna Aréna, režie:Ivan Krejčí
13:00 zkušebna Divadla Antonína Dvořáka
SIMON STEPHENS – MARK HADDON: PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Janusz Klimsza
13:00 Divadlo Petra Bezruče – Márnice
FELICIA ZELLER: KLUB OUTSIDERŮ
Divadlo Petra Bezruče, režie: Jiří Honzírek
18:30 Divadlo Antonína Dvořáka
DAVID JAŘAB ZA VODOU (DOKUD NÁS SMRT...)
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Štěpán Pácl
21:30 Komorní scéna Aréna
GEORGE TABORI: BÍLÝ MUŽ A RUDÁ TVÁŘ
Komorní scéna Aréna, režie: André Hübner- Ochodlo

PÁTEK 28. 11.  
10:00
zkušebna Divadla Antonína Dvořáka
SIMON STEPHENS – MARK HADDON: PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Janusz Klimsza
10:00 Divadlo Petra Bezruče – Márnice
FELICIA ZELLER: KLUB OUTSIDERŮ
Divadlo Petra Bezruče, režie: Jiří Honzírek
14:00 – 16:00 komorní scéna Aréna
tématický seminář
18:30 Divadlo Jiřího Myrona
WILLIAM SHAKESPEARE: MACBETH
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Rastislav Ballek

SOBOTA 29. 11.
 
9:30 – 14:30 Divadlo Petra Bezruče - klub
1. rozborový seminář
15:00 Divadlo Petra Bezruče
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče, režie: Martin Františák
18:30 Divadlo Jiřího Myrona
BOHUMIL HRABAL – JIŘÍ JANKŮ – PETR SVOJTKA: POSTŘIŽINY
Národní divadlo moravskoslezské, režie: Janusz Klimsza
21:00 Divadlo Jiřího Myrona - klub
společenské setkání

NEDĚLE 30. 11. 10:00 – 12:00 Divadlo Jiřího Myrona - klub  
2. rozborový seminář



Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru