Přehled festivalů v lednu a únoru 2015

6.1., 13.1., 15.1., 26.1. – 2.2. 2015
GRAND FESTIVAL SMÍCHU
Pořadatel:
VČD Pardubice
U Divadla 50, 531 62 Pardubice
tel.: 466 616 419, 466 616 431, fax: 466 210 224 
http://www.festivalsmichu.cz
e-mail: festival@vcd.cz

Prolog:

ÚTERÝ 6.1. 19:00 Městské divadlo
LUTZ HÜBNER: ÚČA MUSÍ PRYČ!
Divadlo-verze Praha, režie Thomas Zielinski

ÚTERÝ 13.1. 19:00 Městské divadlo
DAN GOGGIN: JEPTIŠKY
Východočeské divadlo Pardubice, režie Lumír Olšovský

ČTVRTEK 15.1. 19:00 Městské divadlo
MICHELE RIML: SEX PRO POKROČILÉ
Studio DVA Praha, režie Darina Abrahámová

Soutěžní část:

PONDĚLÍ 26.1. 19:00 Městské divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Divadlo v Dlouhé Praha, režie: Hana Burešová

ÚTERÝ 27.1. 19:00 Městské divadlo
ANTHONY NEILSON: LHÁŘI
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Zdeněk Dušek

STŘEDA 28.1. 19:00 Městské divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Filip Nuckolls

ČTVRTEK 29.1. 19:00 Městské divadlo
DAVID MAMET: LISTOPAD
Městská divadla pražská - Divadlo ABC, režie: Petr Svojtka

PÁTEK 30.1. 19:00 Městské divadlo
WOODY ALLEN – ONDŘEJ SOKOL: PROKLETÍ NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA
Divadlo A. Dvořáka Příbram, režie: Milan Schejbal

SOBOTA 31.1. 19:00 Městské divadlo
D. C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Daniel Špinar

NEDĚLE 1.2. 19:00 Městské divadlo
N. V. GOGOL – HANA BUREŠOVÁ – ŠTĚPÁN OTČENÁŠEK: MRTVÉ DUŠE
Městské divadlo Brno, režie: Hana Burešová

Nesoutěžní část:

PONDĚLÍ 26.1.
8:30 a 10:00 Malá scéna ve dvoře
HANA BAROŇOVÁ: GLORIE Z INDIE
Formela Praha, režie: Hana Baroňová.
17:00 Malá scéna ve dvoře
ŠIMON PETÁK & KOL.: MOJE VÝCHOVA K HERECTVÍ
JAMU - Studio Marta Brno, režie: J. A. Pitínský
17:00 Malá scéna ve dvoře
TRACY LETTS: ZABIJÁK JOE
DAMU - Divadlo Disk Praha, režie: Miroslava Pleštilová

ÚTERÝ 27.1.
10:00 Městské divadlo
ANNA SAAVEDRA: KUŘAČKY A SPASITELKY
Pražská konzervatoř - Divadlo Na Rejdišti, režie: Silvie Rubenová
17:00 Malá scéna ve dvoře
MICHAELA DOLEŽELOVÁ – ROMAN VENCL: KRÁLOVNY
Moravské divadlo Olomouc, režie: Michaela Doleželová a Roman Vencl

STŘEDA 28.1.
10:00 Malá scéna ve dvoře
N. V. GOGOL: ŽENITBA
Janáčkova konzervatoř Ostrava, režie: Václav Klemens
17:00 Malá scéna ve dvoře
D. C. JACKSON: MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
Konzervatoř Brno, režie: Roman Groszmann

ČTVRTEK 29.1. 17:00 Malá scéna ve dvoře
MILAN ŠOTEK: FRAŠKA À LA KRAB
Slovácké divadlo Uherské Hradiště, režie: Martina Schlegelová

PÁTEK 30.1. 17:00 Malá scéna ve dvoře
STEPHEN SACHS: MAUDE, LIONEL A PRST JACKSONA POLLOCKA
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Šimon Dominik

SOBOTA 31.1. 17:00 Malá scéna ve dvoře
G. B. ANDREINI – HELENA KEBRTOVÁ – PETR HAŠEK: DVĚ KOMEDIE V KOMEDII
Geisslers Hofcomoedianten Kuks, režie: Petr Hašek

NEDĚLE 1.2. 19:30 Malá scéna ve dvoře
JELENÍ LOJE
koncert

PONDĚLÍ 2.2.
17:00 Malá scéna ve dvoře
PETR MICHÁLEK: DOMEČEK
Buranteatr Brno, režie: Tomáš Studený
20:00 Městské divadlo
GALAVEČER SMÍCHU

Epilog:

PÁTEK 13.2. 19:00 Městské divadlo
ÉRIK EMANUEL SCHMITT: HESLO MORÁLKA
Divadlo Palace Praha, režie: Petr Slavík



22.1. – 21.2.2015
OPERA 2015
Pořadatel:
Jednota hudebního divadla
K Vltavě 18, 143 00 Praha 12
tel. + fax: 241 771 200
http://www.festival-opera.cz/jhd.html
e-mail: hermanjosef@seznam.cz

ČTVRTEK 22.1. 19:00 Státní opera
ARRIGO BOITO: MEFISTOFELES
Národní divadlo Praha, dirigent: Marco Guidarini, režie: Ivan Krejčí

PÁTEK 23.1.19:00 La Fabrika
ANDREW YIN SVOBODA: MARTIN STŘEDA
Opera Povera, dirigent: Gabriela Tardonová, režie: Rocc

SOBOTA 24.1. 19:00 Stavovské divadlo
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Slezské divadlo Opava, dirigent: Petr Šumník, režie: Jana Pletichová Andělová

NEDĚLE 25.1. 19:00 Národní divadlo
VIKTOR ULLMANN: PÁD ANTIKRISTA
Moravské divadlo Olomouc, dirigent: Miloslav Oswald, režie: Jan Antonín Pitínský

PONDĚLÍ 26.1. 19:00 Národní divadlo
PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ: EVŽEN ONĚGIN
Štátna opera Banská Bystrica, dirigent: Igor Bulla, režie: Anna Osipenko

ÚTERÝ 27.1. 19:00 Národní divadlo
MARIO DE ROSE: NYNÍ A NAVŽDY
PIETRO MASCAGNI: SEDLÁK KAVALÍR
Jihočeské divadlo České Budějovice, dirigent: Mario De Rose, režie: Miloslav Veselý

STŘEDA 28.1. 19:00 Národní divadlo
ZDENĚK FIBICH: PÁD ARKUNA
Národní divadlo Praha, dirigent: John Fiore, režie: Jiří Heřman

ČTVRTEK 29.1. 19:00 Národní divadlo
BOHUSLAV MARTINŮ: VOJÁK A TANEČNICE
Divadlo J. K. Tyla Plzeň, dirigent: Petr Kofroň, režie: Tomáš Pilař

SOBOTA 31.1. 19:00 Stavovské divadlo
FRANCIS POULENC: DIALOGY KARMELITEK
Štátne divadlo Košice, dirigent: Ondrej Olos, režie: Linda Keprtová

NEDĚLE 1. 2. 19:00 Národní divadlo
LEOŠ JANÁČEK: VÝLETY PÁNĚ BROUČKOVY
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, dirigent Jan Šrubař, režie: SKUTR

PÁTEK 6. 2. 19:00 Stavovské divadlo
GIACOMO PUCCINI:TOSCA
Severočeské divadlo Ústí nad Labem, dirigent Miloš Formáček, režie: Tomáš Pilař

SOBOTA 7. 2. 19:00 Divadlo Komedie
ONDŘEJ KYAS – PAVEL DRÁBEK: PONAVA (ZMIZELÉ ŘEKY)
Ensemble Opera Diversa Brno, dirigent Gabriela Tardonová, režie: Tomáš Studený

NEDĚLE 8. 2. 19:00 Národní divadlo
JOSEF BOHUSLAV FOERSTER: EVA
Divadlo F. X. Šaldy Liberec, dirigent Martin Doubravský, režie: Linda Keprtová

PONDĚLÍ 9. 2. 19:00 Státní opera Praha
GIACOMO PUCCINI: BOHÉMA
Slovenské národné divadlo Bratislava, dirigent Friedrich Haider, režie: Peter Konwitschny

PÁTEK 13. 2. 19:00 České muzeum hudby
TOMÁŠ HANZLÍK: SVĚT PODLE PLINIA, STRAŠNÁ TRAVESTIE O TĚHOTNÉM STAROSTOVI, ENDYMIO
Ensemble Damian Olomouc, režie:Tomáš Hanzlík

PONDĚLÍ 16. 2. 19:00 La Fabrika
BEDŘICH SMETANA: HUBIČKA
VCHOD (Výzkumné centrum hudebního / operního divadla)
dirigent Ema Mikešová, režie:Tomáš Studený a Marek Mokoš

SOBOTA 21. 2. 19:00 Divadlo Hybernia
IVO MEDEK – MARKÉTA DVOŘÁKOVÁ: ALICE IN BED
Národní divadlo Brno, dirigent Ondrej Olos, režie: Rocc



3.2. – 5.2. 2015
ŽIŽKOVSKÁ ŠTACE – zima 2015
Pořadatel:
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Štítného 5, 130 00 Praha 3
tel.: 222 783 260, fax:222 780 396
http://www.zizkovskedivadlo-jc.cz
e-mail: kancelar@zizkovskedivadlo-jc.cz

ÚTERÝ 3.2. 19:00 Žižkovské divadlo
JIŘÍ JUST: ZÁMĚNA ANEB KDE JSI VČERA BYL A S KÝM...?
Divadlo SemTamFór Slavičín, režie: Jan Julínek

STŘEDA 4.2. 19:00 Žižkovské divadlo
JIŘÍ SUCHÝ – FERDINAND HAVLÍK: ELEKTRICKÁ PUMA
Divadlo SemTamFór Slavičín, režie: Jan Julínek

ČTVRTEK 5.2. 19:00 Žižkovské divadlo
CLÉMENT MICHEL ANI O DEN DÝL!
Divadlo SemTamFór Slavičín, režie: Jan Julínek




Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru