Přehled festivalů v květnu a červnu 2015

8.5. – 17.5. 2015
DIVADELNÍ FLORA
Pořadatel: DIVADLO KONVIKT, o.s.
Wurmova, 7779 00 Olomouc
tel.: 776 736 263
http://www.divadelniflora.cz
e-mail: neru@email.cz

PÁTEK 8.5.
14:30 Divadlo na cucky
TISÍC A JEDNA OLOMOUC
Divadlo na cucky Olomouc & KOMA Bázis Budapešť
19:00 Moravské divadlo
Jane Austenová: EMMA
Moravské divadlo Olomouc, režie: Šimon Dominik
20:00 Konvikt / Divadlo K3
Nebeský – Trmíková – Prachař & 420PEOPLE: PEKLO – Dantovské variace
Experimentální prostor NoD Praha, režie: Jan Nebeský
21:30 Konvikt / šapitó
DJ Vercingetorix

SOBOTA 9.5.
10:00 Konvikt / parkán & šapitó
VINTAGE.MARKET – Flora special
11:00 Wurmova 7 / Freskový sál
WORKSHOP s Natašou Novotnou (420PEOPLE)
13:00 Konvikt / parkán
STREET SHOW
Cirkus LeVitare
14:30 S-Cube
Jiří Havelka: POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIÈSE
Divadlo Drak Hradec Králové, režie: Jiří Havelka
16:30 Konvikt / Divadlo K3
Nebeský – Trmíková – Prachař & 420PEOPLE: PEKLO – Dantovské variace
Experimentální prostor NoD Praha, režie: Jan Nebeský
19:00 Moravské divadlo
Gerhart Hauptmann: POTKANI
Divadlo Andreja Bagara Nitra, režie: Roman Polák.
22:00 Konvikt / šapitó
THEATREMATCH
Zábavná interaktivní hra o festivalové ceny.
23:30 Konvikt / šapitó
DJ ZLATOMIL

NEDĚLE 10. 5.
11:00 Konvikt / šapitó
PUTOVÁNÍ aneb Voda hučí, vitr fučí, země mlčí, oheň praská – klíč je láska
Divadlo MY Olomouc
KDE SE STALA CHYBA?
Spolu Olomouc
14:30 S-Cube
DANIIL CHARMS: BÁBY
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Anna Petrželková
17:30 Moravské divadlo
ALEXANDER NIKOLAJEVIČ OSTROVSKIJ: LES
Slovenské komorné divadlo Martin, režie: Lukáš Brutovský
21:00 S-Cube
DANIIL CHARMS: BÁBY
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Anna Petrželková

PONDĚLÍ 11.5.
17:00 S-Cube
JIŘÍ HAVELKA: ŠÍLENSTVÍ
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jiří Havelka
19:30 Moravské divadlo
EUGEN GINDL: KARPATSKÝ THRILLER
Slovenské národné divadlo Bratislava, režie: Roman Polák
21:45 Jazz Tibet Club
FLOEX & BAND
22:15 Ostružnická 4 
PÍSNIČKA O KUDLE
Masakr Elsinor
23:30 Klub Vertigo
DJs Flora

ÚTERÝ 12.5.
16:00 S-Cube
JAN MIKULÁŠEK – DORA VICENÍKOVÁ: POŽITKÁŘI
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
18:30 Moravské divadlo
HENRIK IBSEN: ROSMERSHOLM
Divadlo Aréna Bratislava, režie: Rastislav Ballek
21:00S-Cube
JAN MIKULÁŠEK – DORA VICENÍKOVÁ: POŽITKÁŘI
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
21:15 Konvikt / Divadlo K3
MAGDALENA REITER: PARS PRO WITKACY
Anton Podbevšek Teater Novo mesto
22:15 Konvikt / šapitó
KAPELA TVOJÍ BABIČKY
Kraft Punk project - koncert
22:45 Ostružnická 4 
PÍSNIČKA O KUDLE
Masakr Elsinor

STŘEDA 13. 5.
15:00 Konvikt / Divadlo K3
MAGDALENA REITER: PARS PRO WITKACY
Anton Podbevšek Teater Novo mesto
17:00 S-Cube
ALBERT CAMUS: CIZINEC
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
19:00 Divadlo na cucky
M. GOURDAIN – F. GOLFIER – Z. REŽNÁ: UN
work in progress prezentace česko-francouzského tvůrčího kolektivu
20:30 S-Cube
ALBERT CAMUS: CIZINEC
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
22:15 Konvikt / šapitó /
NA ZÁBRADLÍ
debata s inscenátory a herci Divadla Na zábradlí

ČTVRTEK 14. 5.
17:00 Konvikt / Divadlo K3
JIŘÍ HAVELKA: REGULACE INTIMITY
Divadlo 11:55 Praha, režie: Jiří Havelka
19:30 Divadlo na cucky  
THOMAS BERNHARD: RITTER, DENE, VOSS
Divadlo na cucky Olomouc, režie: Petr Nerušil
20:30 Konvikt / Divadlo K3
JIŘÍ HAVELKA: REGULACE INTIMITY
Divadlo 11:55 Praha, režie: Jiří Havelka
22:00 Konvikt / šapitó
DJ Frodo Pytlík

PÁTEK 15.5.
17:00 Konvikt / Divadlo K3
MAREK PIAČEK: 2’16” A PŮL – VESMÍRNÁ ODYSEA
koncert
19:00 Divadlo na cucky
SOFOKLÉS: ANTIGONA
Divadlo na cucky Olomouc, režie: Jan Žůrek
21:15 Konvikt / parkán
ANIMAL EXITUS
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč
22:30 Konvikt / šapitó
DJ SESTRA

SOBOTA 16. 5.
14:00 Divadlo na cucky
POHÁDKA NA CUCKY
Divadlo na cucky Olomouc
17:00 S-Cube
MIŘENKA ČECHOVÁ: SNIPER’S LAKE
Spitfire Company Praha
19:30 Konvikt / atrium
CLAUDIO MONTEVERDI: ORFEUS
Ensemble Damian Olomouc, režie: Tomáš Hanzlík
21:15 Konvikt / parkán
ANIMAL EXITUS
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč
22:30 Konvikt / šapitó
DJ RENÉ

NEDĚLE 17. 5.
10:00 Wurmova 7 / Freskový sál
WORKSHOP
s Miřenkou Čechovou (Spitfire Company)
13:30 Divadlo na cucky / Wurmova 7 
SPITFIRE COMPANY
debata se členy skupiny Spitfire Company
16:30 S-Cube
MILAN TOMÁŠIK: HUNTING SEASON
mezinárodní taneční projekt
19:00 Moravské divadlo
JIŘÍ HAVELKA: KOREKCE
VerTeDance Praha
21:00 Konvikt / šapitó
KREVETY Á LA INDIGO
Spitfire Company Praha, režie: Miřenka Čechová
22:00 Konvikt / šapitó
Bunny Klub



12.5. – 16.5. 2015
FESTIVAL SETKÁNÍ 2015 STRETNUTIE
Pořadatel:
Městské divadlo Zlín
Tř. T. Bati 4091/32, 761 87 Zlín
tel.: 577 636 349, fax: 577 636 300
http://www.divadlo.zlin.cz
e-mail: divadlo@divadlo.zlin.cz

ÚTERÝ 12. 5.
18:00 Velký sál
HENRICH LEŠKO - MAREK MAĎARIČ: PREKLIATY BÁSNÍK
Divadlo JGT Zvolen, režie: Martin Kákoš
21:15 šapitó
PETER LIPA, FEAT, MILAN LASICA
Koncert
23:00 Dílna
JAM SESSION

STŘEDA 13. 5.
10:00 Malá scéna
JIŘÍ HAVELKA: REGULACE INTIMITY
Divadlo 11:55 Praha, režie: Jiří Havelka
10:00 Velká scéna
ANDREJ KALINKA – IVAN MARTINKA: EPOS
Bábkové divadlo Žilina, režie: Andrej Kalinka, Ivan Martinka
18:00 Studio Z
JIŘÍ HAVELKA: KOREKCE
VerTeDance Praha
19:40  Malá scéna
JIŘÍ HAVELKA: KAKADU
Dejvické divadlo Praha, režie: Jiří Havelka
21:30 parkoviště
PLOVÁRNA
(Bra)tři v tricku Praha

ČTVRTEK 14. 5.
10:00 Velký sál
HUGO VAVREČKA – PETER PAVLAC: AGENT FRANTIŠEK VE SLUŽBÁCH SHERLOCKA HOLMESE
Městské divadlo Zlín, režie: Patrik Lančarič
16:00 Studio Z
RÓBERT MANKOVECKÝ – DODO GOMBÁR: WWW.NARODNYCINTORIN.SK, 2. DÍL
Komorné divadlo Martin, režie: Dodo Gombár
18:30 Velký sál
DODO GOMBÁR: BAŤA TOMÁŠ, ŽIVÝ
Městské divadlo Zlín, režie: Dodo Gombár
22:00 Studio Z
IVAN MARTIN JIROUS – FRANTIŠKA JIROUSOVÁ: MAGOR
CED Brno - Divadlo u stolu, režie. Ivo Krobot

PÁTEK  15. 5.
10:00 Velký sál
JIŘÍ JELÍNEK: CESTA DO PRAVĚKU
Městské divadlo Zlín, režie: Jiří Jelínek
16:00 Studio Z
ZDENĚK ZAPLETAL: DEVĚT MĚSÍCŮ
Městské divadlo Zlín, režie: Robert Sedláček
19:00 Velký sál
BOŽENA SLANČÍKOVÁ-TIMRAVA – DANIEL MAJLING: BÁL
Slovenské národné divadlo Bratislava, režie: Michal Vajdička

SOBOTA 16. 5.
10:00 šapito, parkoviště
FESTIVALOVÝ PIKNIK PRO CELOU RODINU
pouliční produkce, dílny, koncerty
14:00 Dílna
KLEVETIVÁ SOBOTA
Diskuse
16:00 Studio Z
ARNOŠT GOLDFLAM: DOMA U HITLEROVCOV: HISTORKY Z KUCHYNE
Štátné divadlo Košice, režie: Hana Mikolášková
19:00 Velký sál
MILAN LASICA: LISTY EMILOVI
Štúdio L+S Bratislava, režie: Juraj Nvota
21:30 šapitó
ZÁVĚREČNÝ FESTIVALOVÝ VEČÍREK



12.5. - 3.6. 2015
MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL PRAŽSKÉ JARO
Pořadatel:
Pražské jaro, o.p.s.
Hellichova 18, 118 00 Praha 1
tel.: 257312547, 257311921, 257310414, fax: 257313725
http://www.prazskejaro.cz
e.mail: info@festival.cz

Divadelní část programu:

ČTVRTEK  14.5.  19:00 Národní divadlo
LEOŠ JANÁČEK: Z MRTVÉHO DOMU
Národní divadlo Praha - opera, režie: Daniel Špinar

NEDĚLE  17.5.  20:00 Státní opera
RICHARD STRESS: SALOME
Národní divadlo Praha – opera, režie: Mariusz Treliński

ÚTERÝ  19.5.  19:00 Národní divadlo
ĽUBICA ČEKOVSKÁ: DORIAN GRAY
Slovenské národné divadlo Bratislava - opera, režie: Nicola Raab

SOBOTA  23.5.  19:00 Národní divadlo
JAN KLUSÁK: FILOKTÉTÉS
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava - opera, režie: Jiří Nekvasil



22.5. – 30.5. 2015
PRAGUE FRINGE FESTIVAL
Pořadatel:
Fringe Festival Praha
Lumírova 27, 128 00 Praha 2
tel.: 224 936 183
http://www.fringe.cz
e-mail: steve@fringe.cz

Podrobný program na webových stránkách festivalu.



22.5. – 19.6. 2015
SLOVENSKÉ DIVADLO V PRAZE
Pořadatel:
Divadlo Bez zábradlí
Jungmannova 31, 110 00 Praha 1
tel.: 224 946 436, fax: 224 947 035
http://www.bezzabradli.cz,
e-mail: dbz@bezzabradli.cz

PÁTEK  22.5. 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
SLAWOMIR MROŻEK: LÁSKA NA KRYME
Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava, režie: Marián Amsler

NEDĚLE 31.5. 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
JANUSZ GŁOWACKI: ANTIGONA V NEW YORKU
Slovenské národné divadlo Bratislava, režie: Emil Horváth

NEDĚLE 7.6. 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
WILLIAM DOUGLAS HOME: RYBÁRIK KRÁĽOVSKÝ
Štúdio L+S Bratislava, režie: Vladimír Strnisko

 NEDĚLE 14.6. 15:30 a 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
STANISLAV ŠTEPKA: SLÁVA
Radošinské naivné divadlo Bratislava, režie: Ondrej Spišák

PÁTEK  19.6. 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
YASMINA REZA: KUMŠT
Slovenské komorné divadlo Martin, režie: Peter Mankovecký



25.5. – 25.6. 2015
TANEC PRAHA 2015
Pořadatel:
Tanec Praha o.s.
Jirsíkova 4, 186 00 Praha 8
tel.: 224 817 886, 224 813 899, fax: 222 319 576
http:// www.tanecpraha.cz, e-mail: office@tanecpraha.cz

Květnová část programu – TANEC DĚTEM:

ÚTERÝ 26. 5.
9:00 Divadlo Ponec
Dopolední dílny ZŠ Prahy 3
18:00 Divadlo Ponec
Veřejná prezentace dílen ZŠ Prahy 3

STŘEDA 27. 5.
9:00 Divadlo Ponec
Dopolední dílny ZŠ Prahy 3
18:00 Divadlo Ponec
Veřejná prezentace dílen ZŠ Prahy 3

ČTVRTEK 28. 5.
9:00+11:00 Divadlo Ponec
MIRKA ELIÁŠOVÁ: SVĚT Z PAPÍRU
Divadlo Ponec
15:30 Divadlo Ponec
Dětské studio divadla Ponec – otevřená hodina
17:00 ZŠ Barrandov
Veřejná prezentace ZŠ Barrandov
 
PÁTEK 29. 5.
9:00 Divadlo Ponec
Dílny projektu Kreativní partnerství / Tanec
B.Látalová, J.Novorytová
14:00 Divadlo Ponec
Dílny projektu Kreativní partnerství / Divadlo
18:00 Divadlo Ponec
Veřejná prezentace dílen projektu Kreativní partnerství
19:00 Divadlo Ponec
Veřejná diskuse "Kreativní vzdělávání do škol"

SOBOTA 30. 5.18:00 Divadlo Ponec
Vystoupení souborů z celostátní přehlídky dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2014 

Hlavní program:

STŘEDA 3.6. 20:00 Hudební divadlo Karlín
IMPROMPTUS
Sasha Waltz & Guests (DE)

PONDĚLÍ 15.6. 20:00 Divadlo Ponec
Evropská taneční laboratoř 2:
CURIOSITIES
Maxence Rey (FR) / Cie Betula Lenta
QUI, ORA
Claudia Catarzi (IT)

ÚTERÝ 16.6. 20:00 Divadlo Ponec
Evropská taneční laboratoř 2:
CURIOSITIES
Maxence Rey (FR) / Cie Betula Lenta
QUI, ORA
Claudia Catarzi (IT)

ČTVRTEK 18.6. 20:00 Studio Hrdinů
DEEP DISH
Liquid Loft (AT)

PÁTEK 19. 6. 20:00 Studio Hrdinů
DEEP DISH
Liquid Loft (AT)

PONDĚLÍ  22.6. 20:00 Divadlo Ponec
HISTOIRE DE L'IMPOSTURE
Cie Mossoux – Bonté (BE)

ÚTERÝ 23.6. 20:00 Divadlo Ponec
HISTOIRE DE L'IMPOSTURE
Cie Mossoux – Bonté (BE)

STŘEDA 24.6. 20:00 Hudební divadlo Karlín
"LAST WORK"
Ohad Naharin / Batsheva Dance Company (IL)

ČTVRTEK 25.6. 20:00 Hudební divadlo Karlín
"LAST WORK"
Ohad Naharin / Batsheva Dance Company (IL)
Gala Closing



2.6. – 7.6.  2015
Dream Factory Ostrava

Pořadatel: OVArt, o.s. ;
Brandlova1685/9, 702 00 Ostrava,
http://www.dfov.cz, http://www.ovart.cz
e-mail: tomas@ovart.cz

ÚTERÝ 2.6.
17:00 Divadlo Petra Bezruče
JAN MIKULÁŠEK - DORA VICENÍKOVÁ: POŽITKÁŘI
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
18:30  Divadlo Jiřího Myrona
CHRISTOPHER MARLOWE: DOKTOR FAUSTUS
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, režie: Pavel Khek
19:00  Dům kultury města Ostravy
DNA
Divadlo Bolka Polívky Brno, režie: Bolek Polívka

STŘEDA 3.6.
10:00  Divadlo loutek Ostrava
VÍT PEŘINA – MARTIN TICHÝ: HODINA KOMENSKÉHO
Divadlo loutek Ostrava, režie: MartinTichý
15:00  Stará Aréna
PETR MICHÁLEK: DOMEČEK
Buranteatr Brno, režie: Tomáš Studený
17:00  Divadlo Petra Bezruče
DANIIL CHARMS: BÁBY
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Anna Petrželková
18:30  Komorní scéna Aréna
TOMÁŠ VŮJTEK: SLYŠENÍ
Komorní scéna Aréna Ostrava, režie: Ivan Krejčí
20:00  Divadlo loutek Ostrava
BORIS PASTERNAK: DOKTOR ŽIVAGO
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek

ČTVRTEK 4.6.
15:00  Stará Aréna
KLÁRA HUTEČKOVÁ:OBLOVKA
DAMU Praha
17:00  Cooltour
DOROTA MASŁOWSKA: DEN BEZ RUSÁKA
Divadlo X10, režie: Ewa Zembok
19:00  Divadlo Petra Bezruče
F.M. DOSTOJEVSKIJ: BRATŘI KARAMAZOVI
Činoherní klub Praha, režie: Martin Čičvák
22:00  Divadlo Petra Bezruče - Márnice
DECLAN GREENE: 8GB TVRDÝHO PORNA
Divadlo Letí Praha, režie: Petr Hašek
22:00  Elektrárna Dětmarovice
ONE STEP BEFORE THE FALL
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč

PÁTEK 5.6.
10:30  Divadlo Petra Bezruče
MARTIN MCDONAGH: OSIŘELÝ ZÁPAD
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Janka Ryšánek Schmiedtová
16:30  Důl Hlubina - Vršek
ANIMAL EXITUS
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč
18:00  Divadlo Petra Bezruče
VALERIA SCHULCZOVÁ – ROMAN OLEKŠÁK: LENI
Divadlo v Řeznické Praha, režie: Viktor Polesný
18:30  Důl Hlubina - Heligonka
VÁCLAV HAVEL: AUDIENCE
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Štěpán Pácl
19:00  Důl Hlubina - Biograf
KLUB RVÁČŮ
Filmová projekce
20:00  Důl Hlubina - Koupelny
ONE STEP BEFORE THE FALL
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč
21:30  Důl Hlubina - Pod věží
SNIPER´S LAKE
Spitfire Company Praha, režie: Miřenka Čechová
22:30  Důl Hlubina - Heligonka
STAND´ARTNÍ KABARET
VOSTO5 Praha

SOBOTA 6.6.
13:00  Důl Hlubina - Vršek
JAN MIKULÁŠEK: HODNÍ CHLAPCI
Divadlo 11:55 Praha, režie: Jan Mikulášek
15:00  Svět techniky - Divadlo vědy
MILOŠ ORSON ŠTĚDROŇ: HUS AŽ DO KONCE
Spolek Omnimusa a Divadlo Mana Praha, režie: Adéla Laštovková Stodolová
16:30  Důl Hlubina - Koupelny
KATEŘINA TUČKOVÁ: VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH
CED Brno – HaDivadlo, režie: Marián Amsler
19:00  Důl Hlubina - Biograf
MECHANICKÝ POMERANČ
Filmová projekce
20:00  Důl Hlubina - Vršek
REGULACE INTIMITY
11:55 Praha
22:00  Důl Hlubina - Pod věží
JAN BALABÁN: MOŽNÁ ŽE ODCHÁZÍME
Švandovo divadlo Praha, režie: Martin Františák

NEDĚLE 7.6.
13:00  Důl Hlubina - Vršek
ANDRES VEIEL – GESINE SCHMIDT: KOPANEC
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Michal Skočovský
14:15  Důl Hlubina - Náměstíčko
PRASEČÍ CIRKUS
(bra)Tři v tricku Praha
15:00  Důl Hlubina - Koupelny
CHUCK PALAHNIUK: KLUB RVÁČŮ
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Filip Nuckolls
19:00  Divadlo Petra Bezruče
ALEXANDER NIKOLAJEVIČ OSTROVSKIJ: LES
Slovenské komorné divadlo Martin, režie: Lukáš Brutovský



5.6. – 7.6. 2015
TANEC VALMEZ
Pořadatel
:  B – Art o.s.
Komenského 1275, 757 01 Valašské Meziříčí

tel.: +420 725 550 167
http://www.tanecvalmez.cz
e-mail: zitkova.zuzana@tanecvalmez.cz

PÁTEK 5. 6. Zámek Žerotínů, Valašské Meziříčí
A DANCE TRIBUTE TO THE ART OF FOOTBALL
Jo Strømgren Kompani, Norsko

SOBOTA 6. 6. Zámek Žerotínů, Valašské Meziříčí
A DANCE TRIBUTE TO PING PONG
420PEOPLE Praha

NEDĚLE 7. 6. Kulturní dům Zašová

BAROCCO - TRIO G MOLL - JOCKEY DANCE
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava - balet



9.6. – 10.6. 2015
ENTRÉE K TANCI 2015
Pořadatel:
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost
Třída ČSA 300, 500 02 Hradec Králové
tel.: 495 514 722, fax: 495 513 966
www.adalbertinum.cz, e-mail: miroslav.franc@adalbertinum.cz
a Tanec Praha o.s.
Jirsíkova 4, 186 00 Praha 8
tel.: 224 817 886, fax: 222 319 576
www.tanecpraha.cz, e-mail: office@tanecpha.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



11.6. – 5.7. 2015
MEZINÁRODNÍ OPERNÍ FESTIVAL SMETANOVA LITOMYŠL
Pořadatel:
Smetanova Litomyšl o.p.s.; p.p. 41, 570 01 Litomyšl
tel.: 461 612 575, fax: 461 616 071
http://www.smetanovalitomysl.cz
e-mail: festival@smetanovalitomysl.cz

Divadelní část programu:

ÚTERÝ 16.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
ZDENĚK POLOLÁNÍK: NOC PLNÁ SVĚTLA
Moravské divadlo Olomouc, režie Michael Tarant, dirigent Petr Šumník

STŘEDA 17.6.
  21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl,  Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent:Vojtěch Spurný

ČTVRTEK 18.6. 21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl,  Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent:Vojtěch Spurný

PÁTEK 19.6.
21:00 hodin, II. zámecké nádvoří
GIUSEPPE VERDI: MACBETH
Národní divadlo Praha, režie Martin Čičvák, dirigent: Jiří Štrunc
21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl,  Ensemble 18+,  režie: Magdalena Švecová, dirigent:Vojtěch Spurný

SOBOTA 20.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
JOHANN STRAUSS: NETOPÝR
Národní divadlo Praha a externí tanečníci, režie Martin Otava, dirigent Enrico Dovico
21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl,  Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent:Vojtěch Spurný

ČTVRTEK 25.6.  19:30  Smetanův dům
ZUZANA LAPČÍKOVÁ: BALADY
Instrumentální soubor, Soubor baletu Národního divadla Moravskoslezského Ostrava, choreografie a režie Hana Litterová

PÁTEK 26.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
GIACOMO PUCCINI: TOSCA
Národní divadlo Brno, režie Jiří Heřman, dirigent Jaroslav Kyzlink

SOBOTA 27.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
GIUSEPPE VERDI: NABUCCO
Národní divadlo Brno, režijní adaptace Jaromír Brych, dirigent Jakub Klecker

PONDĚLÍ 29.6. 16:00 a 18:30 Smetanův dům
LOUTKANDO GRANDO
Divadlo pod Šťastnou Hvězdou, Ensemble Inégal, režie: Evgeny Ibragimov

STŘEDA 1. 7. 21:00 Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
VYVOLENÝ
choreografie: Adéla Srncová, režijní spolupráce: Jiří Srnec

ČTVRTEK 2.7. 21:00  II. zámecké nádvoří
MODEST PETROVIČ MUSORGSKIJ: BORIS GODUNOV
Národní divadlo Praha, režie: Linda Keprtová, dirigent:Petr Kofroň

PÁTEK 3.7. 21:00  II. zámecké nádvoří
BEDŘICH SMETANA: DVĚ VDOVY
Národní divadlo Praha, režie Jiří Nekvasil, dirigent Robert Jindra



16. 6. – 20. 6. 2015
MATEŘINKA
Pořadatel: Naivní divadlo Liberec
Moskevská 18/32, 460 31 Liberec
http://www.naivnidivadlo.cz
e-mail: info@naivnidivadlo.cz

ÚTERÝ 16. 6.
10:30 Studio NDL
NEST
Theater De Spiegel, Antverpy - Belgie
15:00 Náměstí Dr. E. Beneše
POZVÁNÍ NA FESTIVAL V LIBERECKÝCH ULICÍCH
Dunka Boys + Aries
16:00 Sál NDL
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
16:15 Sál NDL
ANEŽKA CHCE TANČIT
Divadlo Minor Praha, režie: Jiří Jelínek
17:30 Studio NDL
NEST
Theater De Spiegel, Antverpy - Belgie
19:30 Bar NDL
RENATA FUČÍKOVÁ - ANTONÍN DVOŘÁK 
Vernisáž výstavy

STŘEDA 17. 6.
9:00 Studio  NDL
POMME
Théâtre des Petites Âmes, Montréal, Kanada
9:00 ZUŠ
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
Divadlo LokVar Praha
10:00 Sál NDL
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK: A DO TŘETICE VŠEHO…
Divadlo Drak Hradec Králové, režie: Jakub Vašíček
10:00 Kulturní centrum Turnov
SKŘÍTEK
Buchty a Loutky Praha, režie: Marek Bečka
11:00 ZUŠ
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
Divadlo LokVar Praha
11:15 Studio  NDL
POMME
Théâtre des Petites Âmes, Montréal, Kanada
13:00 Severočeské muzeum
LOUTKY NEJEN Z ARCHIVU 
Zastavení na výstavě
15:30 Studio  NDL
TI LOVIŠ!
Lutkovno gledališče Ljubljana, Ljubljana - Slovinsko
16:30 Sál NDL
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK: A DO TŘETICE VŠEHO…
Divadlo Drak Hradec Králové, režie: Jakub Vašíček
18:00 Studio  NDL
TI LOVIŠ!
Lutkovno gledališče Ljubljana, Ljubljana – Slovinsko
20:00 Bar NDL
OŠANCOVA NAIVNÍ HUDEBNÍ ŠKOLA
Koncert

ČTVRTEK 18. 6.
9:00 Truhlárna NDL
DÍLNA BÁRY LHOTÁKOVÉ
Workshop
9:00 Studio NDL
SKŘÍTEK
Buchty a Loutky Praha, režie: Marek Bečka
9:00 Malé divadlo F.X.Šaldy
AIKA ZE ZTRACENÉ POHÁDKY
Divadlo Loutek Ostrava, režie Martin Geišberg
9:30 Městské divadlo Jablonec n. Nisou
DAGMAR SPANLANGOVÁ - PAVEL SÝKORA - PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
10:00 Jeviště NDL
ČIARKOLÁRIUM
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica, Slovensko
11:00 Studio NDL
SKŘÍTEK
Buchty a Loutky Praha, režie: Marek Bečka
13:00 Kino Varšava
AUTOPOHÁDKY, MALÝ PÁN
Projekce animovaných filmů
11:00 Malé divadlo F.X.Šaldy
AIKA ZE ZTRACENÉ POHÁDKY
Divadlo Loutek Ostrava, režie Martin Geišberg
16:00 Jeviště NDL
ČIARKOLÁRIUM
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica, Slovensko
19:00 Sál NDL a další místa
NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC
Večerní procházka

PÁTEK 19. 6.
9:00 Truhlárna NDL
DÍLNA BÁRY LHOTÁKOVÉ
Workshop
9:00 Studio NDL
FRED RODRIAN – VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
10:30 Městské divadlo Jablonec n. Nisou
DAGMAR SPANLANGOVÁ - PAVEL SÝKORA - PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
11:00 Studio NDL
FRED RODRIAN – VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
16:30 Městské divadlo Jablonec n. Nisou
DAGMAR SPANLANGOVÁ - PAVEL SÝKORA - PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
20:00 Zahrada Lidové sady
MEDITERIAN
Koncert

SOBOTA 20. 6.
10:00 Sál  NDL
CHARLES DICKENS – MARKÉTA SÝKOROVÁ: ČAROVNÁ RYBÍ KOSTIČKA
Naivní divadlo Liberec, režie: Markéta Sýkorová
9:00 Truhlárna NDL
DÍLNA BÁRY LHOTÁKOVÉ
Workshop
11:00 Malá zkušebna NDL
BATOSNĚNÍ
Studio Damúza Praha
11:30 Zahrada Obecní galerie Lázně
Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ
Studio Damúza Praha
14:30 Sál NDL
Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků
KDYŽ SE DOBŘE ZACPOU UŠI
Divadlo VYDÝCHÁNO - ZUŠ Liberec



18.6.  – 28. 6. 2015
PRAŽSKÉ QUADRIENNALE SCÉNOGRAFIE A DIVADELNÍHO PROSTORU

Pořadatel
: Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
http://www.pq.cz
e-mail: pq@pq.cz

Divadelní část programu:
Performing Prague 2015
předběžný program na http://www.pq.cz/program/denni-program



18.6. – 28.6. 2015
SPACELAB ZLOMVAZ FESTIVAL
Pořadatel
: DAMU - katedra produkce
Karlova 26, 110 00 Praha 1
tel. 221 111 055, fax: 222 220 053
http://www.zlomvaz.cz
e-mail: zlomvaz@seznam.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.

19.6. – 28. 6. 2015
DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ
Pořadatel:
Klicperovo divadlo
Dlouhá 99, 500 01 Hradec Králové
tel.: 495 514 590-91, 495 514 876, fax: 495 513 782
http://www.klicperovodivadlo.cz
e-mail: manager@klicperovodivadlo.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



červen 2015
MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL "BEZ HRANIC"
Pořadatel:
Občanské sdružení "Člověk na hranici"
Ul. Hlavní 1a, 737 01  Český Těšín
tel.: +48 509 138 409
fax: 558 711 469
http://www.borderfestival.eu
e-mail: biuro@borderfestival.eu

Termín konání a program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



24.6. – 5.7.  2015
POLÁČKOVO LÉTO
Pořadatel:
KULTURA Rychnov nad Kněžnou,s.r.o
Panská 79, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
tel.:494535329
http://www.kulturark.cz
e-mail: jan.tydlitat@seznam.cz

Divadelní část programu:

STŘEDA 24. 6.
15:00 Zámecká jízdárna

K. M. WALLÓ: PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE
Městské divadlo Most, režie: Jiří Kraus
21:00 Nádvoří pivovaru
JIŘÍ SUCHÝ: NA POŘÍČÍ DÍTĚ KŘIČÍ
Městské divadlo Most, režie: Jiří Kraus

PÁTEK 26. 6. 19:30 Zámecká jízdárna
ZDENĚK JIROTKA: SATURNIN
Divadlo A. Dvořáka Příbram, režie: Milan Schejbal

SOBOTA 27. 6. 14:00 Pelclovo divadlo
JONATHAN SWIFT: GULLIVEROVY CESTY
Mladá scéna Ústí nad Labem, .režie: Pavel Trdla
19:30 Zámecká jízdárna
Slavnostní zahájení XXII. Poláčkova léta
KAREL SVOBODA – ZDENĚK PODSKALSKÝ – JIŘÍ ŠTAIDL – EDUARD KREČMAR: NOC NA KARLŠTEJNĚ
Městské divadlo Brno, režie: Igor Ondříček

NEDĚLE 28. 6. 21:00  Přírodní amfiteátr na Studánce
VEČER SVĚTOVÝCH MUZIKÁLŮ
Městské divadlo Brno, režie: Petr Gazdík

PONDĚLÍ 29. 6
18:30 Pelclovo divadlo
Mládí na scénách Poláčkova léta
KAREL ČAPEK-JOSEF ČAPEK: ZE ŽIVOTA HMYZU
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Zdeněk Rumpík
21:30 I. nádvoří Kolowratského zámku
Mládí na scénách Poláčkova léta
WILLIAM SHAKESPEARE: HAMLET !!!
Divadelní fakulta JAMU Brno, režie: Jana Janěková

ÚTERÝ 30. 6. 19:30 Zámecká jízdárna
KAREL POLÁČEK – MARTIN VAČKÁŘ – ONDŘEJ HAVELKA: MUŽI V OFFSIDU
Městské divadlo Mladá Boleslav, režie: Ondřej Havelka

STŘEDA 1.7.
19:30 Zámecká jízdárna
JOE MASTEROFF – JOHN KANDER – FRED EBB: CABARET
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný

ČTVRTEK 2.7. 19:30 Zámecká jízdárna
KAREL JAROMÍR ERBEN: KYTICE
Klicperovo divadlo Hradec Králové, režie: Karel Brožek

PÁTEK 3.7. 19:30 Zámecká jízdárna
DAVID SEIDLER: KRÁLOVA ŘEČ
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný



25.6. – 5.9. 2015
LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI
Pořadatel:
Agentura Schok, spol. s r.o.
Anenské náměstí 948/2, 110 00 Praha 1 
tel/fax: 220 514 275/ 220 514 278
http://www.shakespeare.cz
e-mail: schok@shakespeare.cz

Červnová část programu:

PRAHA:
25.6. – 30.6.  20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský



26.6. – 30.6. 2015
APOSTROF
XVI.mezinárodní festival nezávislých a amatérských divadel
Pořadatel:
Divadlo Lucerna MB, o.s.
Anenské náměstí 5, 115 33 Praha 1
tel.: 603 461 917
http://www.apostrof.webnode.cz
e-mail: mfiserova@nazabradli.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



27.6. – 12.7.2015
JANÁČKOVY HUKVALDY
Pořadatel:
Fond Janáčkovy Hukvaldy
Hukvaldy 40, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 431 524
http://www.janackovy-hukvaldy.cz
e-mail: info@janackovy-hukvaldy.cz

Divadelní část programu v červnu:

NEDĚLE 28.6.  18:00 Amfiteátr / Společenský sál základní školy Hukvaldy
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
Operní studio Fakulty umění OU, dirigent Jakub Žídek



Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru