Přehled festivalů v červnu, červenci a srpnu 2015

22.5. – 19.6. 2015
SLOVENSKÉ DIVADLO V PRAZE
Pořadatel:
Divadlo Bez zábradlí
Jungmannova 31, 110 00 Praha 1
tel.: 224 946 436, fax: 224 947 035
http://www.bezzabradli.cz
e-mail: dbz@bezzabradli.cz

Červnová část programu:

NEDĚLE 7.6. 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
WILLIAM DOUGLAS HOME: RYBÁRIK KRÁĽOVSKÝ
Štúdio L+S Bratislava, režie: Vladimír Strnisko

 NEDĚLE 14.6. 15:30 a 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
STANISLAV ŠTEPKA: SLÁVA
Radošinské naivné divadlo Bratislava, režie: Ondrej Spišák

PÁTEK  19.6. 19:00 Divadlo Bez zábradlí - palác Adria
YASMINA REZA: KUMŠT
Slovenské komorné divadlo Martin, režie: Peter Mankovecký



25.5. – 25.6. 2015
TANEC PRAHA 2015
Pořadatel:
Tanec Praha o.s.
Jirsíkova 4, 186 00 Praha 8
tel.: 224 817 886, 224 813 899, fax: 222 319 576
http:// www.tanecpraha.cz
e-mail: office@tanecpraha.cz

Hlavní program:
STŘEDA 3.6. 20:00 Hudební divadlo Karlín
IMPROMPTUS
Sasha Waltz & Guests (DE)

PONDĚLÍ 15.6. 20:00 Divadlo Ponec
Evropská taneční laboratoř 2:
CURIOSITIES
Maxence Rey (FR) / Cie Betula Lenta
QUI, ORA
Claudia Catarzi (IT)

ÚTERÝ 16.6. 20:00 Divadlo Ponec
Evropská taneční laboratoř 2:
CURIOSITIES
Maxence Rey (FR) / Cie Betula Lenta
QUI, ORA
Claudia Catarzi (IT)

ČTVRTEK 18.6. 20:00 Studio Hrdinů
DEEP DISH
Liquid Loft (AT)

PÁTEK 19. 6. 20:00 Studio Hrdinů
DEEP DISH
Liquid Loft (AT)

PONDĚLÍ  22.6. 20:00 Divadlo Ponec
HISTOIRE DE L'IMPOSTURE
Cie Mossoux – Bonté (BE)

ÚTERÝ 23.6. 20:00 Divadlo Ponec
HISTOIRE DE L'IMPOSTURE
Cie Mossoux – Bonté (BE)

STŘEDA 24.6. 20:00 Hudební divadlo Karlín
"LAST WORK"
Ohad Naharin / Batsheva Dance Company (IL)

ČTVRTEK 25.6. 20:00 Hudební divadlo Karlín
"LAST WORK"
Ohad Naharin / Batsheva Dance Company (IL)
Gala Closing



27.5. – 7.6.2015
MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL "BEZ HRANIC"
Pořadatel:
Občanské sdružení "Člověk na hranici"
Ul. Hlavní 1a, 737 01  Český Těšín
tel.: +48 509 138 409
fax: 558 711 469
http://www.borderfestival.eu
e-mail: biuro@borderfestival.eu

Červnová část programu:
PONDĚLÍ 1.6.  17:00 Český Těšín - náměstí
ZAZRAČNÝ DIVADELNÍ AUTOMAT
Teatro Tatro Nitra, režie: Ondrej Spišák

STŘEDA 3.6.  17:00 ČeskýTěšín – NDZM Střep
PRASEČÍ CIRKUS
Bratři v tri(c)ku Praha

ČTVRTEK 4.6. 11:00 Prostor venkovní posilovny, Petrovice u Karviné
PRASEČÍ CIRKUS
Bratři v tri(c)ku Praha

NEDĚLE 7.6. 
16:00 Teatr im. A. Mickiewicza, Cieszyn
ASTRID LINDGREN: DZIECI Z BULLERBYN
Teatr Polski Wrocław, režie: Anna Ilczuk
18:00 Most Przyjaźni – Cieszyn / Český Těšín
PLAY
Cirk La Putyka, režie: Maksim Komaro



2.6. – 7.6.  2015
Dream Factory Ostrava

Pořadatel: OVArt, o.s.
Brandlova 1685/9, 702 00 Ostrava
http://www.dfov.cz, http://www.ovart.cz
e-mail: tomas@ovart.cz

ÚTERÝ 2.6.
17:00  Divadlo Petra Bezruče
JAN MIKULÁŠEK - DORA VICENÍKOVÁ: POŽITKÁŘI
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek
18:30  Divadlo Jiřího Myrona
CHRISTOPHER MARLOWE: DOKTOR FAUSTUS
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, režie: Pavel Khek
19:00  Dům kultury města Ostravy
DNA
Divadlo Bolka Polívky Brno, režie: Bolek Polívka

STŘEDA 3.6.
10:00  Divadlo loutek Ostrava
VÍT PEŘINA – MARTIN TICHÝ: HODINA KOMENSKÉHO
Divadlo loutek Ostrava, režie: MartinTichý
15:00  Stará Aréna
PETR MICHÁLEK: DOMEČEK
Buranteatr Brno, režie: Tomáš Studený
17:00  Divadlo Petra Bezruče
DANIIL CHARMS: BÁBY
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Anna Petrželková
18:30  Komorní scéna Aréna
TOMÁŠ VŮJTEK: SLYŠENÍ
Komorní scéna Aréna Ostrava, režie: Ivan Krejčí
20:00  Divadlo loutek Ostrava
BORIS PASTERNAK: DOKTOR ŽIVAGO
Divadlo Na zábradlí Praha, režie: Jan Mikulášek

ČTVRTEK 4.6.
15:00  Stará Aréna
KLÁRA HUTEČKOVÁ: OBLOVKA
DAMU Praha
17:00  Cooltour
DOROTA MASŁOWSKA: DEN BEZ RUSÁKA
Divadlo X10, režie: Ewa Zembok
19:00  Divadlo Petra Bezruče
FJODOR MICHAJLOVIČ DOSTOJEVSKIJ: BRATŘI KARAMAZOVI
Činoherní klub Praha, režie: Martin Čičvák
22:00  Divadlo Petra Bezruče - Márnice
DECLAN GREENE: 8GB TVRDÝHO PORNA
Divadlo Letí Praha, režie: Petr Hašek
22:00  Elektrárna Dětmarovice
ONE STEP BEFORE THE FALL
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč

PÁTEK 5.6.
10:30  Divadlo Petra Bezruče
MARTIN MCDONAGH: OSIŘELÝ ZÁPAD
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Janka Ryšánek Schmiedtová
16:30  Důl Hlubina - Vršek
ANIMAL EXITUS
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč
18:00  Divadlo Petra Bezruče
VALERIA SCHULCZOVÁ – ROMAN OLEKŠÁK: LENI
Divadlo v Řeznické Praha, režie: Viktor Polesný
18:30  Důl Hlubina - Heligonka
VÁCLAV HAVEL: AUDIENCE
Divadlo Petra Bezruče Ostrava, režie: Štěpán Pácl
19:00  Důl Hlubina - Biograf
KLUB RVÁČŮ
Filmová projekce
20:00  Důl Hlubina - Koupelny
ONE STEP BEFORE THE FALL
Spitfire Company Praha, režie: Petr Boháč
21:30  Důl Hlubina - Pod věží
SNIPER´S LAKE
Spitfire Company Praha, režie: Miřenka Čechová
22:30  Důl Hlubina - Heligonka
STAND´ARTNÍ KABARET
VOSTO5 Praha

SOBOTA 6.6.
13:00  Důl Hlubina - Vršek
JAN MIKULÁŠEK: HODNÍ CHLAPCI
Divadlo 11:55 Praha, režie: Jan Mikulášek
15:00  Svět techniky - Divadlo vědy
MILOŠ ORSON ŠTĚDROŇ: HUS AŽ DO KONCE
Spolek Omnimusa a Divadlo Mana Praha, režie: Adéla Laštovková Stodolová
16:30  Důl Hlubina - Koupelny
KATEŘINA TUČKOVÁ: VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH
CED Brno – HaDivadlo, režie: Marián Amsler
19:00  Důl Hlubina - Biograf
MECHANICKÝ POMERANČ
Filmová projekce
20:00  Důl Hlubina - Vršek
REGULACE INTIMITY
11:55 Praha
22:00  Důl Hlubina - Pod věží
JAN BALABÁN: MOŽNÁ ŽE ODCHÁZÍME
Švandovo divadlo Praha, režie: Martin Františák

NEDĚLE 7.6.
13:00  Důl Hlubina - Vršek
ANDRES VEIEL – GESINE SCHMIDT: KOPANEC
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Michal Skočovský
14:15  Důl Hlubina - Náměstíčko
PRASEČÍ CIRKUS
(bra)Tři v tricku Praha
15:00  Důl Hlubina - Koupelny
CHUCK PALAHNIUK: KLUB RVÁČŮ
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Filip Nuckolls
19:00  Divadlo Petra Bezruče
ALEXANDER NIKOLAJEVIČ OSTROVSKIJ: LES
Slovenské komorné divadlo Martin, režie: Lukáš Brutovský



5.6. – 7.6. 2015
TANEC VALMEZ
Pořadatel
:  B – Art o.s.
Komenského 1275, 757 01 Valašské Meziříčí

tel.: +420 725 550 167
http://www.tanecvalmez.cz
e-mail: zitkova.zuzana@tanecvalmez.cz

PÁTEK 5. 6. Zámek Žerotínů, Valašské Meziříčí
A DANCE TRIBUTE TO THE ART OF FOOTBALL
Jo Strømgren Kompani, Norsko

SOBOTA 6. 6. Zámek Žerotínů, Valašské Meziříčí
A DANCE TRIBUTE TO PING PONG
420PEOPLE Praha

NEDĚLE 7. 6. Kulturní dům Zašová

BAROCCO - TRIO G MOLL - JOCKEY DANCE
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava - balet



9.6. – 10.6. 2015
ENTRÉE K TANCI 2015
Pořadatel:
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost
Třída ČSA 300, 500 02 Hradec Králové
tel.: 495 514 722, fax: 495 513 966
www.adalbertinum.cz, e-mail: miroslav.franc@adalbertinum.cz
a Tanec Praha o.s.
Jirsíkova 4, 186 00 Praha 8
tel.: 224 817 886, fax: 222 319 576
www.tanecpraha.cz, e-mail: office@tanecpha.cz

ÚTERÝ 9.6.  19:00 Divadlo DRAK
ČTYŘI BODY - QUADRUM
Taneční divadlo Honzy Pokusila
SUPER NATURALS
ME--SA/Martina Hajdyla Lacová, Stano Dobák

STŘEDA 10.6. 19:00 Divadlo DRAK
QUILOMBO
Patricie Poráková



11.6. – 5.7. 2015
MEZINÁRODNÍ OPERNÍ FESTIVAL SMETANOVA LITOMYŠL
Pořadatel:
Smetanova Litomyšl o.p.s.; p.p. 41, 570 01 Litomyšl
tel.: 461 612 575, fax: 461 616 071
http://www.smetanovalitomysl.cz
e-mail: festival@smetanovalitomysl.cz

Divadelní část programu:

ÚTERÝ 16.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
ZDENĚK POLOLÁNÍK: NOC PLNÁ SVĚTLA
Moravské divadlo Olomouc, režie Michael Tarant, dirigent Petr Šumník

STŘEDA 17.6.
  21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl, Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent:Vojtěch Spurný

ČTVRTEK 18.6. 21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl, Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent:Vojtěch Spurný

PÁTEK 19.6.
21:00  II. zámecké nádvoří
GIUSEPPE VERDI: MACBETH
Národní divadlo Praha, režie Martin Čičvák, dirigent: Jiří Štrunc
21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl, Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent: Vojtěch Spurný

SOBOTA 20.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
JOHANN STRAUSS: NETOPÝR
Národní divadlo Praha a externí tanečníci, režie Martin Otava, dirigent Enrico Dovico
21:00 Zámek Nové Hrady u Litomyšle
JEAN-PHILLIPE RAMEAU: PYGMALION
Pěvecký sbor KOS Litomyšl, Ensemble 18+, režie: Magdalena Švecová, dirigent: Vojtěch Spurný

ČTVRTEK 25.6.  19:30  Smetanův dům
ZUZANA LAPČÍKOVÁ: BALADY
Instrumentální soubor, Soubor baletu Národního divadla moravskoslezského Ostrava, choreografie a režie Hana Litterová

PÁTEK 26.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
GIACOMO PUCCINI: TOSCA
Národní divadlo Brno, režie Jiří Heřman, dirigent Jaroslav Kyzlink

SOBOTA 27.6. 21:00  II. zámecké nádvoří
GIUSEPPE VERDI: NABUCCO
Národní divadlo Brno, režijní adaptace Jaromír Brych, dirigent Jakub Klecker

PONDĚLÍ 29.6. 16:00 a 18:30  Smetanův dům
LOUTKANDO GRANDO
Divadlo pod Šťastnou Hvězdou, Ensemble Inégal, režie: Evgeny Ibragimov

STŘEDA 1. 7. 21:00 Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
VYVOLENÝ
choreografie: Adéla Srncová, režijní spolupráce: Jiří Srnec

ČTVRTEK 2.7. 21:00  II. zámecké nádvoří
MODEST PETROVIČ MUSORGSKIJ: BORIS GODUNOV
Národní divadlo Praha, režie: Linda Keprtová, dirigent:Petr Kofroň

PÁTEK 3.7. 21:00  II. zámecké nádvoří
BEDŘICH SMETANA: DVĚ VDOVY
Národní divadlo Praha, režie Jiří Nekvasil, dirigent Robert Jindra



16. 6. – 20. 6. 2015
MATEŘINKA
Pořadatel: Naivní divadlo Liberec
Moskevská 18/32, 460 31 Liberec
http://www.naivnidivadlo.cz
e-mail: info@naivnidivadlo.cz

ÚTERÝ 16. 6.
10:30 Studio NDL
NEST
Theater De Spiegel Antverpy - Belgie
15:00 Náměstí Dr. E. Beneše
POZVÁNÍ NA FESTIVAL V LIBERECKÝCH ULICÍCH
Dunka Boys + Aries
16:00 Sál NDL
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
16:15 Sál NDL
ANEŽKA CHCE TANČIT
Divadlo Minor Praha, režie: Jiří Jelínek
17:30 Studio NDL
NEST
Theater De Spiegel Antverpy - Belgie
19:30 Bar NDL
RENATA FUČÍKOVÁ - ANTONÍN DVOŘÁK 
Vernisáž výstavy

STŘEDA 17. 6.
9:00 Studio NDL
POMME
Théâtre des Petites Âmes Montréal, Kanada
9:00 ZUŠ
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
Divadlo LokVar Praha
10:00 Sál NDL
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK: A DO TŘETICE VŠEHO…
Divadlo Drak Hradec Králové, režie: Jakub Vašíček
10:00 Kulturní centrum Turnov
SKŘÍTEK
Buchty a Loutky Praha, režie: Marek Bečka
11:00 ZUŠ
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
Divadlo LokVar Praha
11:15 Studio NDL
POMME
Théâtre des Petites Âmes Montréal, Kanada
13:00 Severočeské muzeum
LOUTKY NEJEN Z ARCHIVU 
Zastavení na výstavě
15:30 Studio NDL
TI LOVIŠ!
Lutkovno gledališče Ljubljana – Slovinsko
16:30 Sál NDL
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK: A DO TŘETICE VŠEHO…
Divadlo Drak Hradec Králové, režie: Jakub Vašíček
18:00 Studio  NDL
TI LOVIŠ!
Lutkovno gledališče Ljubljana – Slovinsko
20:00 Bar NDL
OŠANCOVA NAIVNÍ HUDEBNÍ ŠKOLA
Koncert

ČTVRTEK 18. 6.
9:00 Truhlárna NDL
DÍLNA BÁRY LHOTÁKOVÉ
Workshop
9:00 Studio NDL
SKŘÍTEK
Buchty a Loutky Praha, režie: Marek Bečka
9:00 Malé divadlo F. X. Šaldy
AIKA ZE ZTRACENÉ POHÁDKY
Divadlo Loutek Ostrava, režie Martin Geišberg
9:30 Městské divadlo Jablonec n. Nisou
DAGMAR SPANLANGOVÁ - PAVEL SÝKORA - PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
10:00 Jeviště NDL
ČIARKOLÁRIUM
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica, Slovensko
11:00 Studio NDL
SKŘÍTEK
Buchty a Loutky Praha, režie: Marek Bečka
13:00 Kino Varšava
AUTOPOHÁDKY, MALÝ PÁN
Projekce animovaných filmů
11:00 Malé divadlo F.X.Šaldy
AIKA ZE ZTRACENÉ POHÁDKY
Divadlo Loutek Ostrava, režie Martin Geišberg
16:00 Jeviště NDL
ČIARKOLÁRIUM
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica, Slovensko
19:00 Sál NDL a další místa
NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC
Večerní procházka

PÁTEK 19. 6.
9:00 Truhlárna NDL
DÍLNA BÁRY LHOTÁKOVÉ
Workshop
9:00 Studio NDL
FRED RODRIAN – VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
10:30 Městské divadlo Jablonec n. Nisou
DAGMAR SPANLANGOVÁ - PAVEL SÝKORA - PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
11:00 Studio NDL
FRED RODRIAN – VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
16:30 Městské divadlo Jablonec n. Nisou
DAGMAR SPANLANGOVÁ - PAVEL SÝKORA - PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák
20:00 Zahrada Lidové sady
MEDITERIAN
Koncert

SOBOTA 20. 6.
10:00 Sál  NDL
CHARLES DICKENS – MARKÉTA SÝKOROVÁ: ČAROVNÁ RYBÍ KOSTIČKA
Naivní divadlo Liberec, režie: Markéta Sýkorová
9:00 Truhlárna NDL
DÍLNA BÁRY LHOTÁKOVÉ
Workshop
11:00 Malá zkušebna NDL
BATOSNĚNÍ
Studio Damúza Praha
11:30 Zahrada Obecní galerie Lázně
Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ
Studio Damúza Praha
14:30 Sál NDL
Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků
KDYŽ SE DOBŘE ZACPOU UŠI
Divadlo VYDÝCHÁNO - ZUŠ Liberec



18.6.  – 28. 6. 2015
PRAŽSKÉ QUADRIENNALE SCÉNOGRAFIE A DIVADELNÍHO PROSTORU

Pořadatel
: Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
http://www.pq.cz
e-mail: pq@pq.cz

Divadelní část programu:
Performing Prague 2015
předběžný program na http://www.pq.cz/program/denni-program



18.6. – 28.6. 2015
SPACELAB ZLOMVAZ FESTIVAL
Pořadatel
: DAMU - katedra produkce
Karlova 26, 110 00 Praha 1
tel. 221 111 055, fax: 222 220 053
http://www.zlomvaz.cz
e-mail: zlomvaz@seznam.cz

Detailní program na webových stránkách festivalu http://www.zlomvaz.cz/2015/program/



19.6. – 28. 6. 2015
DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ
Pořadatel:
Klicperovo divadlo
Dlouhá 99, 500 01 Hradec Králové
tel.: 495 514 590-91, 495 514 876, fax: 495 513 782
http://www.klicperovodivadlo.cz
e-mail: manager@klicperovodivadlo.cz

PÁTEK 19. 6.
10:00 Divadlo Drak
MALÁ MYŠKA A NOVÉ BRUSLE
Theatre Mukamas - FIN, režie: Katarina Stycz
16:00 Studio Beseda  
GRÉGOIR DELACOURT: SEZNAM MÝCH PŘÁNÍ
Cine XIII Theatre Paris - FR
18:00 Divadlo Drak
VLCI
KALD DAMU - CZ, koncept, scénografie: Tereza Černá
19:00 Hlavní scéna
FJODOR MICHAJLOVIČ DOSTOJEVSKIJ: BRATŘI KARAMAZOVI 
Činoherní klub Praha - CZ, režie: Martin Čičvák
19:00 Divadlo Drak
LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE: VERNISÁŽ DOKUMENTACE
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ
22:00 Divadlo Drak
ANIMAL EXITUS
Spitfire Company - CZ, režie: Petr Boháč

SOBOTA 20. 6.
10:00 Divadlo Drak
PERNÍKOVÁ CHALOUPKA
STUDIO DAMÚZA - CZ, Divadlo jednoho Edy
14:00 Divadlo Drak
CIRKUS DOBRONKA
Mesebolt Bábszínház Magamura – HUN
16:00 Studio Beseda
SKUTR PODLE WILLIAMA SHAKESPEARA: BOUŘE 
STK Theatre Concept - CZ, SK, HUN, SRB, PL
18:00 Divadlo Drak
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK: PRINCEZNA TURANDOT
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ, režie: Jakub Vašíček
19:00 hodin Hlavní scéna
ALEXANDR NIKOLAJEVIČ OSTROVSKIJ: LES 
Slovenské komorné Divadlo Martin – SK, režie: Lukáš Brutovský
21:00 Divadlo Drak
BODY WEATHER
Body Weather - NL, CZ, SK, PL
Mezinárodní workshop pro studenty divadelních škol vede Frank van de Ven

NEDĚLE 21. 6.
10:00 Divadlo Drak
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – JAKUB VAŠÍČEK:A DO TŘETICE VŠEHO…
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ, režie: Jakub Vašíček
14:00 Divadlo Drak
Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ
STUDIO DAMÚZA - CZ, režie: Jakub Vašíček
15:00 Studio Beseda
KATEŘINA TUČKOVÁ: VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH 
CED - Hadivadlo Brno - CZ, režie: Marián Amsler
15:30 Divadlo Drak
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTOZRAKÝ
STUDIO DAMÚZA - CZ, režie: Filip Jevič
17:00 Divadlo Drak
TOMÁŠ JARKOVSKÝ – R. F. SCOTT – JAKUB VAŠÍČEK: AMUNDSEN KONTRA SCOTT
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ, režie: Jakub Vašíček
19:00 hodin Hlavní scéna
EUGENE LABICH – ELFRIEDE JELINEK: VRAŽDA V KLÁŠTERNÍ ULICI
Theater Bremen - DE, režie: Felix Rothenhäusler

PONDĚLÍ 22. 6.
10:00 Hlavní scéna 

DAVID DRÁBEK: ČESKÝ LES
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ, režie: David Drábek
10:30 Divadlo Drak
PAPRSKY SVĚTLA
La Baraca - IT, režie: Valeria Buzzetti
15:00 Studio Beseda
LUBOŠ BALÁK: JAK SE HUSÁKOVI ZDÁLO, ŽE JE VĚRA ČÁSLAVSKÁ 
Komediograf - CZ, režie: Luboš Balák
19:00 hodin Hlavní scéna
PETR ZELENKA: JOB INTERVIEWS
Jihočeské divadlo České Budějovice - CZ, režie: Petr Zelenka
19:00 Divadlo Drak
MALÉ SEBEVRAŽDY
Gyula Molnár - IT
19:00 Divadlo Drak
STŮL
Blind Summit Theatre London - GB, režie: Mark Down
22:00 Divadlo Drak
DVA / MODERNÍ DOBA
Filmová projekce s hudebním doprovodem skupiny DVA

ÚTERÝ 23. 6.
9:00 Divadlo Drak
KARNEVAL ZVÍŘAT
Barbora Látalová & KOL. - CZ
16:00 Studio Beseda
JAN NEBESKÝ – LUCIE TRMÍKOVÁ – DAVID PRACHAŘ: PEKLO – DANTOVSKÉ VARIACE
420 PEOPLE DANCE COMPANY - CZ
18:30 Divadlo Drak
HUCKLEBERRY FINN
Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre - SK, režie: Michal Hába
19:00 hodin Hlavní scéna
JAROSLAV HAVLÍČEK: PETROLEJOVÉ LAMPY
Divadlo Petra Bezruče Ostrava - CZ, režie: Martin Františák
19:00 Divadlo Drak
SIMULANTE BANDE
Vertedance, DVA, Divadlo Archa - CZ
22:00 Divadlo Drak
BURLESQUE
koncert

STŘEDA 24. 6.
10:00 Hlavní scéna 

KAREL JAROMÍR ERBEN: KYTICE
Klicperovo Divadlo Hradec Králové - CZ, režie: Karel Brožek
10:00 Divadlo Drak
VÍTEK PEŘINA – TOMÁŠ DVOŘÁK – IVAN NESVEDA: CHA CHA CHA ANEB CHARLIE CHAPLIN A JINÁ SCHÁZKA
Divadlo Alfa Plzeň - CZ, režie. Tomáš Dvořák
16:00 Studio Beseda
PAVEL LANDOVSKÝ: HODINOVÝ HOTELIÉR
Divadlo Na Vinohradech Praha - CZ, režie: Ivan Rajmont
19:00 hodin Hlavní scéna
BORIS PASTERNAK: DOKTOR ŽIVAGO
Divadlo Na Zábradlí Praha - CZ, režie: Jan Mikulášek
19:00 Divadlo Drak
ARIEL DORON: PLASTOVÍ HRDINOVÉ
Hraje: Ariel Doron
22:00 Divadlo Drak
DUDA PAIVA: HOLY
Sofia Puppet Theatre - BLG

ČTVRTEK 25. 6.
10:00 Hlavní scéna 

MOLIÉRE: ŠKOLA PRO ŽENY 
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ, režie: Marián Amsler
10:00 Divadlo Drak
CHARLES DICKENS – MARKÉTA SÝKOROVÁ: ČAROVNÁ RYBÍ KOSTIČKA
Naivní divadlo Liberec - CZ, režie: Markéta Sýkorová
16:00 Studio Beseda
HENRIK IBSEN: PŘÍZRAKY 
Městské divadlo Kladno - CZ, režie: Jan Frič
16:00 Divadlo Drak
MATIJA SOLCE: PULCINELLA
Matja Solce - SI
17:30 Divadlo Drak
MATIJA SOLCE: KOSTI
Matja Solce - SI
19:00 Hlavní scéna
KAREL STEIGERWALD: CENA FACKY ANEB GOTTWALDOVY BOTY 
Slovácké divadlo Uherské Hradiště - CZ, režie: Břetislav Rychlík
19:00 Divadlo Drak
MATIJA SOLCE: PAVLIHA REVIVAL
Matja Solce - SI
20:00 Divadlo Drak
SAFÍROVÁ HLAVA
Handa Gote Research & Development - CZ
21:00 Divadlo Drak
SVĚCENÍ JARA
Handa Gote Research & Development - CZ
22:00 Studio Beseda
FRANZ XAVER KROETZ: KONCERT NA PŘÁNÍ
Městské divadlo Kladno - CZ, režie. Braňo Mazúch
22:00 Divadlo Drak
MATIJA SOLCE: MALÉ NOČNÍ PŘÍBĚHY
Matja Solce - SI
22:00 Divadlo Drak
Fekete Seretlek
koncert

PÁTEK 26. 6.
10:00 Divadlo Drak
NORSKÁ POHÁDKA
Buchty a loutky Praha - CZ, režie: Marek Bečka
14:00 Divadlo Drak
ZLATÁ HUSA
Buchty a loutky Praha - CZ, režie: Marek Bečka
14:00 Studio Beseda  
TOMÁŠ HRBEK – LUCIE KOLOUCHOVÁ –DANIEL HRBEK: ŠOA
Švandovo divadlo Praha - CZ, režie: Daniel Hrbek
18:00 Divadlo Drak
DON ŠAJN
Buchty a loutky Praha - CZ, režie: Vít Brukner
19:00 Hlavní scéna
DODO GOMBÁR – ROMAN SIKORA – ROMAN HOLÝ: POPELÁŘI
Švandovo divadlo Praha - CZ, režie: Dodo Gombár
21:00 Divadlo Drak
AUTOMAT NA FILMY
Buchty a loutky Praha - CZ
22:00 Divadlo Drak
Už jsme doma
koncert

SOBOTA 27. 6.
10:00 Hlavní scéna 
MOHAMED ROUABHI: FLIGNY, KOKS A KUTILOVÉ
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ, režie: Jan Frič
10:00 Divadlo Drak
STO ROKŮ KARKULKY 1. O ČERVENÉ KARKULCE
Divadlo jednoho Edy - CZ, Režie: Miroslava Bělohlávková
11:30 Divadlo Drak
STO ROKŮ KARKULKY 2. ČERVENÁ KARKULKA – RODOVÉ PROKLETÍ
Divadlo jednoho Edy - CZ, režie: Jakub Vašíček
14:00 Studio Beseda  
SIMONA PETRŮ: MEDVĚDI
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ, režie: Anna Petrželková
15:00 Divadlo Drak
PLAY
Cirk La Putyka Praha - CZ
16:30 Divadlo Drak
STO ROKŮ KARKULKY 3. ČERVENÁ KARKULKA – VOLÁNÍ KRVE
Divadlo jednoho Edy - CZ, režie: Jakub Vašíček
17:00 komorní scéna V Podkroví
POVÍDÁNÍ V PODKROVÍ S JIŘÍM HÁJÍČKEM 
18:00 Divadlo Drak
STO ROKŮ KARKULKY 4. ČERVENÁ KARKULKA – DEN ČERVENÉHO ČEPEČKU
Divadlo jednoho Edy - CZ, režie: Hana Voříšková a Markéta Sýkorová
19:00 Hlavní scéna
ALEXANDR SERGEJEVIČ PUŠKIN: EVŽEN ONĚGIN 
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ, režie: SKUTR
19:45 Divadlo Drak
PLAY
Cirk La Putyka Praha - CZ
18:00 Divadlo Drak
STO ROKŮ KARKULKY 5. ČERVENÁ KARKULKA – DEN ZÚČTOVÁNÍ
Divadlo jednoho Edy - CZ, režie: Kamil Bělohlávek
21:00 Divadlo Drak
SIMONA BABČÁKOVÁ A ESTER KOČIČKOVÁ: DÁMSKÁ HNÍZDA
Ester Kočičková a Simona Babčákové

NEDĚLE 28. 6.
10:00 Divadlo Drak
BOMBEROS
Squadra Sua - CZ
11:00 Studio Beseda
VALERIA SCHULCZOVÁ – ROMAN OLEKŠÁK: LENI
Slovenské národní divadlo Bratislava - SK, režie: Valéria Schulczová.
14:45 Divadlo Drak
PLAY
Cirk La Putyka Praha - CZ
15:00 komorní scéna V Podkroví
POVÍDÁNÍ V PODKROVÍ S MARIÍ DOLEŽALOVOU
16:00 Divadlo Drak
BERND OGRODNIK::METAMORPHOSIS
Bernd Ogrodnik - IS
17:00 Studio Beseda  
VILIAM KLIMÁČEK: ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA
Gunagu Bratislava - SK, režie: Marián Amsler
20:00 Hlavní scéna
MARIÁN AMSLER PODLE BALZACA: LESK A BIEDA KURTIZÁN
Divadlo Aréna Bratislava - SK, režie: Marián Amsler



24.6. – 5.7.  2015
POLÁČKOVO LÉTO
Pořadatel:
KULTURA Rychnov nad Kněžnou,s.r.o
Panská 79, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
tel.:494535329
http://www.kulturark.cz
e-mail: jan.tydlitat@seznam.cz

Divadelní část programu:

STŘEDA 24. 6.
15:00 Zámecká jízdárna

K. M. WALLÓ: PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE
Městské divadlo Most, režie: Jiří Kraus
21:00 Nádvoří pivovaru
JIŘÍ SUCHÝ: NA POŘÍČÍ DÍTĚ KŘIČÍ
Městské divadlo Most, režie: Jiří Kraus

PÁTEK 26. 6. 19:30 Zámecká jízdárna
ZDENĚK JIROTKA: SATURNIN
Divadlo A. Dvořáka Příbram, režie: Milan Schejbal

SOBOTA 27. 6. 14:00 Pelclovo divadlo
JONATHAN SWIFT: GULLIVEROVY CESTY
Mladá scéna Ústí nad Labem, .režie: Pavel Trdla
19:30 Zámecká jízdárna
Slavnostní zahájení XXII. Poláčkova léta
KAREL SVOBODA – ZDENĚK PODSKALSKÝ – JIŘÍ ŠTAIDL – EDUARD KREČMAR: NOC NA KARLŠTEJNĚ
Městské divadlo Brno, režie: Igor Ondříček

NEDĚLE 28. 6. 21:00 Přírodní amfiteátr na Studánce
VEČER SVĚTOVÝCH MUZIKÁLŮ
Městské divadlo Brno, režie: Petr Gazdík

PONDĚLÍ 29. 6
18:30 Pelclovo divadlo
Mládí na scénách Poláčkova léta
KAREL ČAPEK-JOSEF ČAPEK: ZE ŽIVOTA HMYZU
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Zdeněk Rumpík
21:30 I. nádvoří Kolowratského zámku
Mládí na scénách Poláčkova léta
WILLIAM SHAKESPEARE: HAMLET !!!
Divadelní fakulta JAMU Brno, režie: Jana Janěková

ÚTERÝ 30. 6. 19:30 Zámecká jízdárna
KAREL POLÁČEK – MARTIN VAČKÁŘ – ONDŘEJ HAVELKA: MUŽI V OFFSIDU
Městské divadlo Mladá Boleslav, režie: Ondřej Havelka

STŘEDA 1. 7.
19:30 Zámecká jízdárna
JOE MASTEROFF – JOHN KANDER – FRED EBB: CABARET
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný

ČTVRTEK 2. 7. 19:30 Zámecká jízdárna
KAREL JAROMÍR ERBEN: KYTICE
Klicperovo divadlo Hradec Králové, režie: Karel Brožek

PÁTEK 3. 7. 19:30 Zámecká jízdárna
DAVID SEIDLER: KRÁLOVA ŘEČ
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný



25.6. – 5.9. 2015
LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI
Pořadatel:
Agentura Schok, spol. s r.o.
Anenské náměstí 948/2, 110 00 Praha 1 
tel/fax: 220 514 275/ 220 514 278
http://www.shakespeare.cz
e-mail: schok@shakespeare.cz

PRAHA:
25.6. – 18.7. a 24.8. – 31.8.  20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
20.7. – 27.7.  20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
29.7. – 31.7. a 1.8. – 20.8.  20:30 Nádvoří Lichtenštejnského paláce, HAMU
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
29.7. – 31.7. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: VEČER TŘÍKRÁLOVÝ
Agentura Schok, režie: Enikő Eszényi
2.8. – 7.8.  20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Agentura Schok, režie: Daniel Špinar
10.8. – 12.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: JAK SE VÁM LÍBÍ
Agentura Schok, režie: Michal Lang
14.8. – 22.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

BRNO:
20.7. – 23.7. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
25.7. – 27.7.  20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
29.7. – 31.7.  20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Agentura Schok, režie: Daniel Špinar
2.8. – 3.8.  20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: JAK SE VÁM LÍBÍ
Agentura Schok, režie: Michal Lang
5.8. – 6.8.  20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
11.8. – 13.8.  20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

OSTRAVA:
22.7. – 24.7.   20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
25.7. – 27.7.   20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
29.7. – 31.7.   20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
4.8. – 8.8.   20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: JAK SE VÁM LÍBÍ
Agentura Schok, režie: Michal Lang
10.8. – 11.8.   20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Agentura Schok, režie: Daniel Špinar

BRATISLAVA:
3.7. – 16.7.   20:30
Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: OTHELLO
Agentura Schok, režie: Michal Vajdička
18.7. – 21.7.   20:30 Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
23.7. – 27.7.   20:30 Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: VEČER TROJKRÁĽOVÝ
Agentura Schok, režie: Enikő Eszényi



26.6. – 30.6. 2015
APOSTROF
XVI.mezinárodní festival nezávislých a amatérských divadel
Pořadatel:
Divadlo Lucerna MB, o.s.
Anenské náměstí 5, 115 33 Praha 1
tel.: 603 461 917
http://www.apostrof.webnode.cz
e-mail: mfiserova@nazabradli.cz

SOBOTA 27. 6.
16:30  Divadlo Na zábradlí
Zahájení 
17:30 Divadlo Na zábradlí  
MILOŠ JANOUŠEK – VIKI JANOUŠKOVÁ: DÉJÀ VU
Theatre TICHO a spol., Slovensko
20:30 Experimentální prostor NoD - Roxy
PENELOPE RETROSPECTIVE
Theatre Studio Kompania, Maďarsko

NEDĚLE 28. 6.
15:00  Divadlo Na zábradlí
SNĚHURKA
Theatre Dunkelfolket, Dánsko
17:30 Experimentální prostor NoD - Roxy
FRANZ KAFKA: PROMĚNA
Your Theatre, Gruzie
20:30 Divadlo Na zábradlí
SAMUEL BECKETT: HRA BEZE SLOV II, JDE A PŘIJDE, JÁ NE
Gri Sahne Theatre, Turecko

PONDĚLÍ 29. 6. 
15:00 Experimentální prostor NoD - Roxy  
MINCE MEZI ZUBY
Studio Dům, Česká Republika
17:30 Divadlo Na zábradlí
POT POURRI - VŠEHOCHUŤ
Théâtre Au fil des nuages, Německo /Francie
20:00 Divadlo Na zábradlí
Závěrečný večer festivalu



27.6. – 12.7.2015
JANÁČKOVY HUKVALDY
Pořadatel:
Fond Janáčkovy Hukvaldy
Hukvaldy 40, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 431 524
http://www.janackovy-hukvaldy.cz
e-mail: info@janackovy-hukvaldy.cz

Divadelní část programu:

NEDĚLE 28. 6. 18:00 Amfiteátr / Společenský sál základní školy Hukvaldy
LEOŠ JANÁČEK: PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
Operní studio Fakulty umění OU, dirigent Jakub Žídek

ČTVRTEK 2. 7. 18:00 Motta Hrad Hukvaldy / Společenský sál základní školy Hukvaldy
PAVEL HELEBRAND: DEKAMERON
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

SOBOTA 4. 7. 18:00.Amfiteátr / Společenský sál základní školy Hukvaldy8.00
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Slezské divadlo Opava, režie: Jana Pletichová Andělová, dirigent: Petr Šumník



9.7. – 12.7. 2015
BOSKOVICE
Pořadatel:
Unijazz, sdružení pro podporu kulturních aktivit
Jindřišská 901/5, 110 00 Praha 1
tel: 222 240 901222 240 901
http://www.unijazz.cz
e-mail: unijazz@unijazz.cz

Divadelní část programu:

ČTVRTEK 9.7. 20:00 sokolovna Boskovice
JÁCHYM TOPOL: UVAŘENO
Divadlo NABOSO Volyně



13.7. – 18.7.2015
ZA DVEŘMI
Pořadatel
: Art Prom s.r.o.
Sokolovská 104/85, 186 00 Praha 8
Tel.: 222 352 091-2
http://www.zadvermi.cz
email: office@artprometheus.cz

PONDĚLÍ  13.7. 21:00 Výstaviště Praha Holešovice
BRÁNA DO FANTAZIE
Úvodní průvod - DE/CZ

ÚTERÝ  14.7.
15:00 Můstek
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates  - PL
16:00 Jungmannovo náměstí
ANGEL-KY
Vanda Hybnerová, Lucia Kašiarová - CZ/SK
16:00 Na Příkopě
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
17:00 Můstek
PRASEČÍ CIRKUS
BRATŘI V TRICKU /cz
18:00 Můstek
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
19:00 Výstaviště Holešovice
THE INCREDIBLE BOX
COMPANYIA LA TAL - ES
19:00 Výstaviště Holešovice
ZERO
Teatr Novogo Fronta - CZ/RU

STŘEDA  15.7.
15:00 Florenc
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
16:00 Na Příkopě
ZPĚVOMAT - CZ
17:00 Anděl
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
18:00 Můstek
THE INCREDIBLE BOX
COMPANYIA LA TAL - ES
19:00 Výstaviště Holešovice
THE LOST WHEELS OF TIME
Serious clowns
21:00 Výstaviště Holešovice
FUNAMBUS
Underclouds compagnie - FR

ČTVRTEK  16.7.
16:00 Václavské náměstí
MUZIKANTY - PL
17:00 Můstek
FOUTAISE
La Compagnie des Pieds Perchés - FR
18:00 Výstaviště Holešovice
THE LOST WHEELS OF TIME
Serious clowns
19:30 Výstaviště Holešovice - chapiteau
MAJSTER A MARGARÉTA
Teatro Tatro - SK

PÁTEK  17.7.
16:00 Jungmannovo náměstí
CARAVAN OBSCURA
Divadlo Continuo - CZ
17:00 Můstek
ALENKA!
LONG VEHICLE CIRCUS - CZ
18:30 Výstaviště Holešovice
PLOVÁRNA
(Bra)tři v tricku  - CZ
19:30 Výstaviště Holešovice - chapiteau
MAJSTER A MARGARÉTA
Teatro Tatro - SK

SOBOTA  18.7.
16:00 Výstaviště Holešovice
CARAVAN OBSCURA
Divadlo Continuo  - CZ
17:00 Výstaviště Holešovice
CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ
Hombres  - CZ
21:00 Výstaviště Holešovice
ŚLEPCY
TEATR KTO - PL



13.7. – 18.7. 2015
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL NULTÝ BOD
Pořadatel:
Bezhlaví o.s., Podmoráň 174, 252 64 Úholičky
http://www.nultybod.cz/nulty-bod/
email: nultybod@gmail.com

PONDĚLÍ 13.7. 20:00  Divadlo v Celetné
SAD SAM ALMOST 6 
Matija Ferlin - HR

ÚTERÝ 14.7. 20:00  Divadlo v Celetné
RANKEFOD
Kitt Johnson - DK  

STŘEDA 15.7. 20:00  Divadlo v Celetné
ANIMAL INSIDE
Jaro Viňarský a Marek Menšík - SK/CZ
BAKHEIA
Peter Šavel / BOD.Y - SK

ČTVRTEK 16.7. 20:00  Divadlo v Celetné
EIFO EFI
Ioannis Mandafounis & Fabrice Mazliah / MAMAZA - DE

PÁTEK 17.7. 20:00  Divadlo v Celetné
FAITH
Tantehorse - CZ

SOBOTA  18.7. 20:00  Divadlo v Celetné
KNEW GUNS ON THE ROAD - PAFF
Zakončení workshopového projektu Performing Arts for the Future 2015
lektor Saju Hari - UK 



13.7. – 6.8.  2015
LETNÍ SLAVNOSTI STARÉ HUDBY
Pořadatel
: Collegium Marianum
Melantrichova 971/19, 110 00 Praha 1 
tel.: 224 229 462, 224 220 207, fax: 224 233 417
http://www.letnislavnosti.cz
e-mail: festival@collegiummarianum.cz

Divadelní část programu:

ČTVRTEK 6. 8. 2015, 19:30 Státní opera
FRANCESCO CAVALLI: CALISTO
Buchty a loutky Praha a Collegium Marianum Praha, režie: Vít Brukner



18.7. – 25.7.2015  Brno
26.7. – 2.8. 2015 Praha
FESTIVAL PROART 2014
Pořadatel:
ProART- Alena Pajasová
Patočkova 51, 169 00 Praha 6
tel.: 737 300 314
http://www.proart-festival.cz
e-mail: office@proart-festival.cz

Podrobný program na stránkách festivalu:
http://www.proart-festival.cz/cz/program-brno-2015/
http://www.proart-festival.cz/cz/program-praha-2015/



31.7. – 8.8. 2015
JIRÁSKŮV HRONOV
Pořadatel:
NIPOS – ARTAMA
Blanická 4, P.O.BOX 12 120 21 Praha 2
tel: 221 507 900
fax: 221 507 929
http://www.artama.cz
email: nipos@nipos-mk.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



7.8. – 8.8. 2015
MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

Pořadatel: Ladislav Loisa Tomeš
398 01 Mirotice 266
tel.: 777 900 160
http://mirotickesetkani.sweb.cz
e-mail: tomes.l@tiscali.cz

Podrobný program na webových stránkách festivalu.



16.8. – 3.9. 2015
LETNÍ LETNÁ

Pořadatel: Společnost Gaspard
Kouřimská 12, 280 00 Kolín 1
Telefon 604 231 893
http://www.letniletna.cz
e-mail: info@letniletna.cz

Hlavní program:

NEDĚLE 16.8.2015 20:00 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)

PONDĚLÍ 17.8. 20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ÚTERÝ 18.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

STŘEDA 19.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

SOBOTA 22.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

NEDĚLE 23.8.
14:00 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

PONDĚLÍ 24.8. 20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ÚTERÝ 25.8.  18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)

STŘEDA 26.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ČTVRTEK 27.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

PÁTEK 28.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

SOBOTA 29.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

NEDĚLE 30.8.
14:00 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
19:00 Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)

PONDĚLÍ 31.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ÚTERÝ 1.9.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

STŘEDA 2.9.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ČTVRTEK 3.9.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)



17.8. – 22.8. 2015
DIVADELNÍ LUHAČOVICE
Pořadatel:
Občanské sdružení Divadelní Luhačovice
Masarykova 101, 763 26 Luhačovice
tel.: 775 571 893
http://divadelni-luhacovice.cz
e-mail: festival@divadelni-luhacovice.cz

PONDĚLÍ  17.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
MARTIN SLÁDEČEK – MARIO BUZZI:  PA - PAPAPA - PA - PA
JAMU Brno, ateliér muzikálového herectví - Divadlo na Orlí, režie: Lukáš Kopecký

ÚTERÝ 18.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
IVAN VYRYPAJEV: ILÚZIE
Slovenské národné divadlo Bratislava, režie: Eduard Kudláč

STŘEDA 19.8. Lázeňské divadlo Luhačovice 
SLAWOMÍR MROŽEK: SMLOUVA
Divadlo v Rytířské Praha, režie: Petr Kracík

ČTVRTEK 20.8. Lázeňské divadlo Luhačovice
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV: NĚJAK SE TO ZVRTLO
Divadlo Viola Praha, režie: Lída Engelová
 
PÁTEK 21.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
VIKTORIA HRADSKÁ: COMMEDIA FINITA
Divadlo Viola Praha,  režie: Lída Engelová
 
SOBOTA 22.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
JOHN MILLINGTON SYGNE: STUDNA SVĚTCŮ
Slovácké divadlo Uherské Hradiště, režie: Igor Stránský



srpen 2015
THEATRUM KUKS
Pořadatel:
Agentura Gate
544 43 Kuks 53
tel.: 608 524 563
http://theatrum-kuks.webnode.cz
e-mail: theatrum@post.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



20.8. – 29.8.2015
FESTIVAL OSTRAVSKÉ DNY 2015
Pořadatel:
Ostravské centrum nové hudby
Dr. Šmerala 2, 702 00 Ostrava, Czech Republic
Tel., fax: +420/596 203 426
http://www.newmusicostrava.cz
e-mail: info@newmusicostrava.cz

V tomto ročníku pouze koncertní program.



25.8. – 28.8. 2015
LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA
Pořadatel:
MMC Praha s.r.o
Novodvorská 994/138, 142 21 Praha 4
tel. 731 629 979
http://www.divadlovlese.cz
e-mail: t.erbenova@mmcpraha.cz

ÚTERÝ 25. 8. 20:00 Lesní divadlo v Řevnicích
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV: RACEK
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

STŘEDA 26.8. 20:00
Lesní divadlo v Řevnicích
IRVINE WELSH: UCPANEJ SYSTÉM
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

ČTVRTEK 27.8. 20:00 Lesní divadlo v Řevnicích
IRVINE WELSH: UCPANEJ SYSTÉM
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

PÁTEK 28. 8. 20:00 Lesní divadlo v Řevnicích 
PETR ZELENKA: DABING STREET
Dejvické divadlo Praha, režie: Petr Zelenka



Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru