Přehled festivalů v březnu a dubnu 2015

2.3. – 20.3. 2015
FESTIVAL DIVADLA 2-3-4 HERCŮ
Pořadatel:
Národní dům, divadlo Pasáž
Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč
tel.: 568 610 012, GSM: 725 491 500
http://www.mkstrebic.cz
e-mail: j.hanackova@mkstrebic.cz

PONDĚLÍ 2. 3.   19:00
Národní dům, divadlo Pasáž
YASMINA REZA: 3 VERZE ŽIVOTA
Divadlo Palace Praha, režie: Thomas Zielinski

SOBOTA 7. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
LIONEL GOLDSTEIN: PAN HALPERN A PAN JOHNSON
Divadlo Ungelt Praha, režie: Ladislav Smoček

PONDĚLÍ 9. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
PAVOL WEISS: NEJLEPŠÍ KAMARÁDKY
Divadlo Na Fidlovačce Praha, režie: Juraj Deák

PÁTEK 13. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
PETR STRNAD: JAK UVAŘIT ŽÁBU
Theatrum Agency Praha, režie: Petr Strnad

PONDĚLÍ 16. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
JOHN LOGAN: ČERVENÁ
Divadlo v Řeznické Praha, režie: Viktor Polesný

PÁTEK 20. 3.   19:00 Národní dům, divadlo Pasáž
BERNARD SLADE: VZPOMÍNKY ZŮSTANOU
Divadlo Ungelt Praha, režie: Viktor Polesný



leden 2015 – prosinec 2015
ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:
PŘEHLÍDKA AMATÉRSKÝCH DIVADELNÍCH SOUBORŮ
Pořadatel:
Činoherní klub
Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
tel.: 296 222 128
http://www.cinoherniklub.cz
e-mail: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Březnová část programu:

ČTVRTEK 12.3.   19:30 Činoherní klub
DAVID HARROWER: BLACKBIRD
Divadlo (bez záruky) Praha

NEDĚLE 22.3.   19:30 Činoherní klub
LADISLAV STROUPEŽNICKÝ: NAŠI FURIANTI
Slovanský tyátr Olomouc

NEDĚLE 29.3.   19:30 Činoherní klub
JOHN PATRICK STANLEY: POCHYBY
Divadlo SoLiTEAter



16.3. – 22.3. 2015
PŘEHLÍDKA KE SVĚTOVÉMU DNI DIVADLA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Pořadatel: České středisko ASSITEJ
Celetná 17, 110 00 Praha 1
tel.: 224 810 278
http://www.divadlo.cz/assitej
e-mail: alena.kulhankova@divadlo.cz

PONDĚLÍ 16.3.
10:30 a 14:00 Divadlo v Celetné
VÍT PEŘINA: O BERÁNKOVI, KTERÝ SPADL Z NEBE
Naivní divadlo Liberec, režie: Michaela Homolová
19:30 Divadlo v Celetné
MARTIN MCDONAGH: OSIŘELÝ ZÁPAD
Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, režie: Janka Ryšánek Schmiedtová

ÚTERÝ 17.3.
10:00 Divadlo v Celetné
Z@VISLÁCI
Torzo na druhou 
MEDVĚD ?!?
Bubliny
19:30 Divadlo v Celetné
ANDRES VEIEL - GESINE SCHMIDT: KOPANEC
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Michal Skočovský

STŘEDA 18.3.
10:00 Divadlo v Celetné
JEDNOU V CHELMU…
Divadlo Vydýcháno 
JÓÓÓ, TY MATKY
Na poslední chvíli
14:00 Divadlo v Celetné
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
Lokvar Praha, režie: Michaela Homolová
19:30 Divadlo v Celetné
JOHN BUCHAN - ALFRED HITCHCOCK - PATRICK BARLOW: 39 STUPŇŮ
Buranteatr Brno, režie: Mikoláš Tyc

ČTVRTEK 19.3
9:30 Divadlo v Celetné
Konečné řešení a současná Evropa
Přednáška, beseda a divadelní představení
PAVLA DOMBROVSKÁ: HYGIENA KRVE
Divadlo Líšeň Brno, režie: Pavla Dombrovská
19:30 Divadlo v Celetné
VE STANICI NELZE
Veselé skoky Praha, scénář, režie, choreografie: Martin Pacek, Mirek Hanuš, Jana Hanušová

PÁTEK 20.3.
9:00 a 11:00 Divadlo v Celetné
KARNEVAL ZVÍŘAT  
Tanec Praha / Ponec – divadlo pro tanec / FysioART
14:00 Divadlo v Celetné
KLAUN PINGU
Jiří Bilbo Reidinger a Sylvie Krobová
19:30 Divadlo v Celetné
PETR HAŠEK: VALDŠTEJN
Geisslers Hofcomoedianten, režie: Petr Hašek

SOBOTA 21.3.   19:00 Divadlo DRAK
J. A. KOMENSKÝ: LABYRINT SRDCE A RÁJ SVĚTA
Divadlo DRAK Hradec Králové, režie. Ondrej Spišák

NEDĚLE 22.3. 15:00 KD Mlejn
ZVĚDAVÉ SLŮNĚ
Ateliér VDN JAMU Brno, režie: Zoja Mikotová



7.4. – 9.4. 2015
ŽIŽKOVSKÁ ŠTACE – jaro 2015
Pořadatel:
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Štítného 5, 130 00 Praha 3
tel.: 222 783 260, fax:222 780 396
http://www.zizkovskedivadlo-jc.cz
e-mail: kancelar@zizkovskedivadlo-jc.cz

ÚTERÝ 7.4.   19:00 Žižkovské divadlo
WILLIAM SHAKESPEARE: DVA PÁNI Z VERONY
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Filip Nukols

STŘEDA 8.4.   19:00 Žižkovské divadlo
JAN BALABÁN: ZEPTEJ SE TÁTY
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Filip Nukols

ČTVRTEK  9.4.   19:00 Žižkovské divadlo
MARTIN MCDONAGH: KRÁSKA Z LEENANE
Činoherák Ústí nad Labem, režie: Filip Nukols



8.4. – 12.4. 2015
DÍTĚ V DLOUHÉ
Pořadatel:
Divadlo v Dlouhé
Dlouhá 39, 110 00 Praha 1
tel.: 224 826 807, 221 778 611, fax: 224 826 801
http://www.divadlovdlouhe.cz
e-mail: karola@divadlovdlouhe.cz

ÚTERÝ 7. 4.  18:00  Divadlo v Dlouhé
ALENA KASTNEROVÁ – JAN BORNA: O LÍNÉ BABIČCE
Divadlo v Dlouhé Praha, režie: Jan Borna a Miroslav Hanuš
Slavnostní představení k 50. výročí Klubu mladých diváků
 
STŘEDA 8. 4.
10:00 Divadlo v Dlouhé
MICHAL SOPUCH: ONDRÁŠ A JURÁŠ
Divadlo Polárka Brno, režie: Michal Sopuch
19:00 Divadlo v Dlouhé
VLASTIMIL PEŠKA: BEATLES ANEB ŽLUTÁ PONORKA
Divadlo Radost Brno, režie: Vlastimil Peška

ČTVRTEK 9. 4.
10:00 Divadlo v Dlouhé
JAN DRDA: DALSKABÁTY, HŘÍŠNÁ VES
Jihočeské divadlo České Budějovice, režie: Petr Hašek
19:00 Divadlo v Dlouhé
AGATHA CHRISTIE: VRAŽDA NA NILU
Městské divadlo Kladno, režie: Marián Amsler

PÁTEK 10. 4.
10:00 Divadlo v Dlouhé
ASTRID LINDGRENOVÁ: RONJA, DCERA LOUPEŽNÍKA
Činoherák Ústí nad Labem, režie Jan Plouhar
19:00 Divadlo v Dlouhé - forbína
JAN ÁMOS KOMENSKÝ – VÍTĚZSLAV MARČÍK: LABYRINT SVĚTA
Divadlo Víti Marčíka, režie: Vítězslav Marčík  

SOBOTA 11. 4.   15:00 Divadlo v Dlouhé
DAGMAR SPANLANGOVÁ – PAVEL SÝKORA – PAVEL VAŠÍČEK: POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa Plzeň, režie: Tomáš Dvořák

NEDĚLE 12. 4.
   17:00 Divadlo v Dlouhé
VÍT PEŘINA: TŘETÍ GONG ANEB LOUTKY HRAJÍ DIVADLO
Naivní divadlo Liberec, režie: Tomáš Dvořák



8.4. – 29.4.2015
DALŠÍ BŘEHY
Pořadatel:
Magistrát města Opavy
Horní náměstí 69, 746 26 Opava
tel: 553 756 306, mobil: 604 229 363
http:// www.opava-city.cz/dalsibrehy
e-mail: petr.rotrekl@opava-city.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



9.4. – 12.4. 2015
ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2015
Pořadatel:
Tanec Praha o.s.
Jirsíkova 4, 186 00 Praha 8
tel.: 224 817 886, 224 813 899, fax: 222 319 576
www.tanecniplatforma.cz, e-mail: office@tanecpraha.cz
a Divadlo Ponec
Husitská 24a/ 899, 130 00Praha 3
tel./fax.:222 721 531
www.divadloponec.cz, e-mail: divadlo@divadloponec.cz

ČTVRTEK  9.4.
19:00 Experimentální prostor NoD
MOVE ON
NANOHACH / Veronika Švábová
20:00 Divadlo Ponec
ANIMAL EXITUS
Spitfire Company

PÁTEK  10.4.
17:00
Studio ALTA
IMAGO
Lucia Kašiarová
20:00 Divadlo Ponec
GLOBE
Jiří Bartovanec

SOBOTA 11.4.
15:00
Studio ALTA
SUPERNATURALS
ME-SA / Martina Hajdyla Lacová & Stano Dobák
17:00 Alfred ve dvoře
GUNDR
Wariot Ideal
20:00 Divadlo Archa
PHRASING THE PAIN
420PEOPLE / Ann Van den Broek
21:00 Divadlo Ponec
COLLECTIVE LOSS OF MEMORY
DOT504 / Jozef Fruček a Linda Kapetanea (RootLessRoot)

NEDĚLE 12.4.
15:00
Divadlo Ponec
DIPTYCH
NANOHACH / Michal Záhora
17:00 Experimentální prostor NoD
PROCES
Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník & NoD
20:00 Divadlo Ponec
JIŘÍ HAVELKA: KOREKCE
VerTeDance / Clarinet Factory



14.4. – 18.4. 2015
SETKÁNÍ - ENCOUNTER
Pořadatel:
JAMU Brno
Mozartova 1, 662 15 Brno
tel.: 542 210 136
http://www.encounter.cz
e-mail: info@encounter.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



24.4. – 25.4. 2015
KOPŘIVA 2015
Pořadatel:
Katolická beseda v Kopřivnici
Štramberská 378, 742 21 Kopřivnice
tel.: 733 676 672
http://www.koprivafest.cz
e-mail: cachnin@seznam.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



24.4. – 26.4. 2015
XX. OTEVŘENO
Pořadatel:
NIPOS – ARTAMA
Blanická 4, P.O.BOX 12, 120 21 Praha 2
tel.: 221 507 974, 222 507 955
e-mail: novotna@nipos-mk.cz
a
ECPN Brno
KDN, Vodova 35, 612 00 Brno
tel.: 541 212 401, fax: 541 211 389
http://www.ecpn.cz/, e-mail: ecpn@ecpn.cz

Profesionální část programu:

ČTVRTEK 23. 4.   19:00 Městské divadlo Kolín
BOLEK POLÍVKA: „DNA“
Divadlo Bolka polívky Brno, režie: Bolek Polívka



28.4. – 30.4. 2015
Mezinárodní týdny tance
Pořadatel: TCP - konzervatoř o.p.s., Pod Žvahovem 463
tel.:220 611 980; Fax 220 610 306
http://www.tanecnicentrum.cz
e-mail tcp@tanecnicentrum.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.





Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru