Plné texty dokumentů přímo v katalogu knihovny Divadelního ústavu

Knihovna Divadelního ústavu implementovala do svého internetového katalogu Portaro modul digitální knihovny. U všech zdigitalizovaných dokumentů, které byly dříve přístupné pouze přes digitální knihovnu Kramerius, lze zobrazit plné texty přímo v katalogu.

V záznamu dokumentu, který byl zdigitalizován, je k dispozici zelené tlačítko „Zobrazit plný text“. V případě, že je dokument přístupný v obou digitálních knihovnách, obsahuje záznam tlačítka dvě – první vede (stejně jako odkaz v pravém horním rohu) na novou digitální knihovnu v rámci katalogu Portaro, druhé pak na původní digitální knihovnu Kramerius.

 

Kliknutím na „Zobrazit plný text“ se otevře digitální knihovna, ve které lze jednoduchým způsobem listovat dokumentem, v případě časopisů pak i prohlížet jednotlivá čísla.

Digitalizace dokumentů slouží v prvé řadě k jejich ochraně, proto mezi zdigitalizovanými naleznete zejména nepublikované texty divadelních her rozmnožených ormigem, kde se text časem ztrácí, a dále některé tituly starších periodik, u kterých se opakovaným užíváním ničila vazba a křehký papír se rozpadal.

Všechny zdigitalizované dokumenty jsou čtenářům přístupné ve všech studovnách v budově IDU, mimo budovu jsou přístupné pouze ty dokumenty, kde to umožňuje autorský zákon. Doufáme, že nová digitální knihovna zvýší komfort prohlížení dokumentů v elektronické podobě.Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru