Novinky z IDU - září 2011

Vážení čtenáři,

na konci minulé sezóny jsme Vám přislíbili novou podobu Informačního servisu Institutu umění-Divadelního ústavu. Zde je.

Cítili jsme, že dozrál čas ke změně, k stručnějšímu a přehlednějšímu způsobu informování. Informační servis již nebudeme distribuovat v podobě elektronického časopisu, jak si ji zachoval ještě z dob, kdy byl vydáván ve formě tištěného periodika, ale bude mít dnes běžnou podobu přehledu novinek – tedy anotovaného upozornění na články publikované na našem webu. Budete jej dostávat pravidelně se začátkem nového měsíce.  Najdete zde vždy souhrn aktuálních článků a samozřejmě přehled nadcházejících premiér a festivalů.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webů www.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde mohou zájemci nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a přejeme krásné babí léto!

Dotazy a připomínky směrujte,  prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz

Články

Přehled premiér v září 2011

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

31.8.2011 8:33 Více

Přehled festivalů v září a v říjnu 2011

Přehled divadelních festivalů je sestaven na základě údajů pořadatelů a z volně přístupných internetových informací. V průběhu divadelní sezóny zahrnuje období dvou měsíců, v červnu i období prázdnin.

31.8.2011 8:31 Více

Vivat Jiří Kylián! Oslavy 20. výročí Kyliánovy videotéky v Praze vyvrcholí 30. 11. slavnostním večerem Různé břehy

U příležitosti dvacetiletého výročí fungování Kyliánovy videotéky v Praze připravil Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci se sdružením 420PEOPLE bohatý program přinášející nejen díla tohoto choreografa světového formátu, ale i řadu nevšedních událostí.

29.8.2011 17:10 Více

Profil České republiky za rok 2011 v Kompendiu kulturních politik a trendů v Evropě zvěřejněn

V pořadí druhý profil České republiky v Kompendiu kulturních politik a trendů v Evropě je aktuálně k dispozici ke stažení v anglické a české jazykové verzi. Jeho autorkou je Pavla Petrová, ředitelka Institutu umění − Divadelního ústavu.

9.8.2011 9:59 Více

Výzva pro mladé výtvarníky na tvůrčí pobyt v Bukurešti

Institut umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Českým centrem v Bukurešti vypisují výběrové řízení na 21denní tvůrčí pobyt v oblasti visuálního umění a fotografie v Českém centru (Bukurešť) v období 3. října až 24. října 2011. Tvůrčí pobyt pro oblast výtvarného umění a fotografie je určen mladým umělcům do 35 let včetně

8.8.2011 15:45 Více

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru