Novinky z IDU - únor 2013

 

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webůwww.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

 

 

Články

Ochutnávka českého umění na newyorském veletrhu APAP

Na světovém veletrhu performing arts APAP (Association of the Performing Arts Presenters), který se konal ve dnech 11. - 15. ledna 2013 v New Yorku, se Česká republika představila již potřetí. Novinkou byla showcase celkem pěti českých souborů, které stejně jako celou účast České republiky koordinovala Česká centra a Institut umění – Divadelní ústav.

1.2.2013 20:25 Více

Společná prezentace České a Slovenské republiky měla na veletrhu MIDEM úspěch

Od 26. do 29. ledna 2013 se konal v Cannes již 47. ročník mezinárodního hudebního veletrhu MIDEM. Český stánek opět koordinoval Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s agenturou CEMA s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Novinkou byl společný design českého a slovenského stánku a společný propagační den, který proběhl 28. ledna 2013. Programové zaměření letošního ročníku byla klasická hudba a jazz.

30.1.2013 21:44 Více

Přehled premiér v únoru 2013

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz. Vyplněné formuláře pro hlášení premiér posílejte na adresu: lucie.cepcova@divadlo.cz

30.1.2013 14:45 Více

Přehled festivalů v únoru a březnu 2013

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

30.1.2013 14:36 Více

IDU se stal partnerem projektu Cesta evropskými historickými divadly

Institut umění – Divadelní ústav se jako jeden z 16 partnerů podílí na realizaci projektu Cesta evropskými historickými divadly (European Route of Historic Theatres, ERHT). Cílem projektu je formou internetové databáze, výstav, konferencí a informačních kampaní zmapovat, popsat a propagovat historická divadla v Evropě a podporovat zájem turistů o tyto objekty. Významnou součástí je rovněž navázání kontaktů mezi historickými divadly a výměna zkušeností jejich provozovatelů.

30.1.2013 10:09 Více

Online zveřejnění odborných článků o scénografii, prostoru a dramaturgii

Pražské Quadriennale představuje projekt internetové knihovny Scenography Expanding Library, který začalo v posledním roce intenzivně budovat. V rámci vzdělávacího interaktivního projektu E-scenography obdrželo Pražské Quadriennale v roce 2012 práva na překlad a elektronické zveřejnění devíti článků zabývajících se prostorem, scénografií a dramaturgií. Za poslední rok PQ publikovalo celkem 15 článků, které se zabývají současnými teoriemi a rozšiřujícím se pojetím scénografie. Cílem překladů je často obtížné teoretické texty zprostředkovat českým tvůrcům, teoretikům a studentům. Více informací najdete v článku.

28.1.2013 12:41 Více

Přírůstky zahraniční literatury v knihovně DÚ za rok 2012 – divadelní hry

Seznam obsahuje abecedně seřazené divadelní hry vydané v zahraničí, které připsala knihovna DÚ do fondu v roce 2012. Zahraniční publikace získává knihovna nejen nákupem, ale nemalou měrou i výměnou a dary. Publikace získané výměnou jsou vybírány z konkrétních nabídek zahraničních partnerských knihoven. Zahraničním i tuzemským dárcům za jejich velkorysost děkujeme.

25.1.2013 11:33 Více

Výchází nová publikace Heleny Albertové o životě a díle scénografa Josefa Svobody

Institut umění – Divadelní ústav vydává rozsáhlou publikaci Josef Svoboda - Scénograf, jejíž autorkou je Helena Albertová. Jde o zásadní a souhrnné zpracování Svobodova díla založené na osobní odborné zkušenosti, znalosti archivního materiálu především ze Svobodova osobního archivu a na rozhovorech s umělcem.

22.1.2013 11:09 Více

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru