Novinky z IDU - květen 2013

Vážení čtenáři,

zdravím Vás a zasílám aktuální číslo Novinek IDU.

Další informace o dění v naší instituci a na českých jevištích získáte prostřednictvím našich webůwww.idu.czwww.divadlo.cz či www.culturenet.cz, kde lze nalézt také novinky z dalších uměleckých oborů (tanec, hudba, literatura), kulturní politiky i příbuzných oblastí.

Připomínky a podněty směrujte, prosím, na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz.

Lucie Čepcová

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 13)
Stránka: 1 2 »

Noc divadel 2013 poprvé v ČR – veřejná soutěž na návrh loga

European Theatre Night prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Tato noc otevřených divadel a výjimečných zážitků proběhne letos 16. listopadu 2013 v deseti evropských státech. Institut umění – Divadelní ústav (IDU) se ujal koordinace prvního ročníku Noci divadel v České republice a vyhlašuje veřejnou neanonymní soutěž na vytvoření loga projektu.

30.4.2013 11:42 Více

Festival Divadelná Nitra 2013: Umění ve veřejném prostoru - výzva umělcům

Výzva slovenským a českým souborům a umělcům - divadelníkům, tanečníkům, výtvarníkům a architektům. Umění ve veřejném prostoru - pouliční akce z oblasti současného divadla, tance a výtvarného umění pro dospělého, ale i dětského diváka. Přihlásit se můžete do 27. května.

30.4.2013 9:59 Více

Pozvánka: Diskusní fórum Kulturní mobilita a strategie podpory umění v Evropě a v Asii

Institut umění – Divadelní ústav si Vás dovoluje pozvat na diskusní fórum Kulturní mobilita a strategie podpory umění v Evropě a v Asii, které proběhne 6. června od 15 hodin na Nové scéně Národního divadla. Fórum nabídne veřejnou prezentaci výsledků setkání a prostor pro diskusi se zájemci z ČR o mezinárodní spolupráci s evropskými a asijskými partnery. Tlumočení do českého a anglického jazyka je zajištěno.

29.4.2013 13:30 Více

Tisková konference k výsledkům programu Kultura a prezentaci úspěšných českých projektů

Česká kancelář programu Kultura při Institutu umění - Divadelním ústavu si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k výsledkům programu Kultura a prezentaci úspěšných českých projektů, která proběhne dne 20. května 2013 od 11 hodin v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1).

29.4.2013 11:54 Více

Přehled festivalů v květnu a v červnu 2013

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

29.4.2013 9:21 Více

Přehled premiér v květnu 2013

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz. Vyplněné formuláře pro hlášení premiér posílejte na adresu: lucie.cepcova@divadlo.cz

29.4.2013 9:19 Více

IDU se stal čestným členem Mezinárodní společnosti Carla Marii von Webera

Valná hromada Mezinárodní společnosti Carla Marii von Webera udělila Institutu umění – Divadelnímu ústavu (IDU) časově neomezené a bezplatné institucionální členství ve své společnosti. Tento příslib budoucí spolupráce v oblasti výzkumu hudebního divadla a ediční problematiky reflektoval úspěšný průběh konference 230 let Stavovského divadla v Praze – Tvůrčí potenciál scény v evropském kontextu, která proběhla ve dnech 18. -21. dubna 2013 a jejímž organizátorem byl IDU.

26.4.2013 11:22 Více

Právě vychází souhrnný lexikon mapující divadlo v českých zemích

V pátek 19. dubna 2013 vyšla již dlouho očekávaná publikace Theater in Böhmen, Mähren und Schlesien. Von den Anfängen bis zum Ausgang des 18. Jahrhunderts. Ein Lexikon. Toto společné dílo Institutu umění – Divadelního ústavu a Nakladatelství Rakouské akademie věd je součástí prestižní řady Theatergeschichte Österreichs (X/6). Křest proběhl v rámci slavnostního večera ve Dvoraně Národního muzea – Českého muzea hudby, konaného při příležitosti mezinárodní konference 230 let Stavovského divadla – Tvůrčí potenciál scény v evropském kontextu.

26.4.2013 10:43 Více

Pražské Quadriennale získalo víceletý grant EU pro mezinárodní projekt SharedSpace

Pražské Quadriennale získalo jako koordinátor projektu SharedSpace: Music, Weather, Politics (SdílenýProstor: Hudba, počasí a politika) podporu Evropské unie v rámci víceletých grantů programu Kultura EU. Z celkového počtu 14 podpořených projektů se projekt SharedSpace umístil na třetím místě s 94 body ze 100 a v rámci víceletých projektů uspěl jako jediný z ČR.

26.4.2013 10:09 Více

Soupis úplných divadelních textů uveřejněných v roce 2012 v časopisech pravidelně docházejících do knihovny DÚ

Divadelní hry, které knižně téměř nevycházejí, bývají častěji publikovány v časopisech. Pokud se jedná o skutečně plný text, pak knihovna Divadelního ústavu tyto hry excerpuje a jejich záznam zapisuje do svého katalogu. Tento soupis obsahuje hry, které byly v časopisech publikované v roce 2012.

26.4.2013 9:42 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 13)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru