Mezinárodní spolupráce

Divadlo

Propagaci českého divadla do zahraničí včetně poskytování informačního servisu pro zahraniční zájemce či zprostředkování kontaktů pro české divadelníky zajišťuje Oddělení mezinárodní  spolupráce a PR. Oddělení také zajišťuje propagaci českých performing arts na světových veletrzích a prioritních mezinárodních akcích. Součástí oddělení jsou také česká centra mezinárodních nevládních divadelních organizací.

Koncepce propagace českého divadla do zahraničí je volně ke stažení. Podrobnosti k Dramaturgické radě IDU si stáhněte zde.

Hudba

Propagaci české hudby do zahraničí včetně poskytování informačního servisu pro zahraniční zájemce či zprostředkování kontaktů pro české umělce zajišťuje Hudební sekce IU.

Literatura

Propagaci české hudby do zahraničí včetně poskytování informačního servisu pro zahraniční zájemce či zprostředkování kontaktů pro české umělce zajišťuje Literární sekce IU .

Tanec

Propagaci české hudby do zahraničí včetně poskytování informačního servisu pro zahraniční zájemce či zprostředkování kontaktů pro české umělce zajišťuje Taneční sekce IU .

Rezidence

IDU nabízí Program tvůrčích rezidencí, který spočívá v koordinaci a zajištění recipročních pobytů umělců. Projekt výměnných tvůrčích pobytů usiluje o zapojení českých autorů do mezinárodní komunikace v nejrůznějších uměleckých oborech. Vedle vysílání českých umělců do zahraničí se Institut umění zároveň stará o přijímané umělce včetně zajištění kontaktů na české umělecké scéně. Program zajišťuje Sekce tvůrčích rezidencí IU .

PQ

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru (PQ)  je nejrozsáhlejší a nejvýznamnější akcí svého druhu na světě, která prezentuje aktuální tvorbu divadelních výtvarníků z celého světa, a to ve všech odvětvích divadla a příbuzných uměleckých disciplín pracujících se scénickou akcí. Součástí PQ, které se v Praze koná od roku 1967, jsou tradiční výstavní sekce scénografie, kostýmů, divadelní architektury a scénografických škol, které obohacují představení, semináře, přednášky, diskuse, konference či program pro děti. Více na www.pq.cz

Program Culture

Česká kancelář Culture, která sídlí v IDU od r. 2011 a je podporována programem Evropské unie Culture, informuje a poskytuje konzultace českým, především kulturním organizacím o tomto programu, a podněcuje tak jejich zájem o nadnárodní spolupráci a realizaci přínosných mezinárodních projektů.

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru