Institut umění – Divadelní ústav se zapojí do programu Noci divadel

Také letos se s vlastním programem do Noci divadel zapojí i její koordinátor Institut umění – Divadelní ústav. Naváže tak na tradici předchozích tří let a připraví program pro dospělé i rodiny s dětmi. Připraveny jsou prohlídky, promítání, bojovka i workshop divadelní fotografie.

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) tradičně zajišťuje pro celou Noc divadel infocentrum na recepci ve dvoře Manhartského paláce v Celetné ulici 17. To bude otevřeno od 14.00 a bude v provozu až do 22:00. Pro návštěvníky bude přístupná také knihovna a v ní knihkupectví, kde bude možné nakoupit knihy IDU se slevou 10%. Ve svých studovnách nabídne IDU také interaktivní program plný zajímavostí. Návštěvníci nahlédnou do fondů, databází a způsobů, jak se materiály a údaje získávají, zpracovávají, ukládají a především zpřístupňují veřejnosti. To vše s praktickými ukázkami a kuriozitami, se kterými se pracovníci jednotivých oddělení občas setkávají. Pražské Quadriennale, největší evropský festival scénografie a divadelního prostoru nabídne divákům PQ Cinema - Světovou scénografii ve videích.

Pro děti bude připravena bojovka Putování za duchem Manharstkého paláce. Dobrodružná cesta tajuplnými zákoutími barokního Manhartského paláce skýtá mnohé nástrahy. Podaří se malým záhadologům zkrotit skrývajícího se ducha paláce? Splní všechny úkoly a najdou poklad? Zábavná bojovka pro děti a jejich rodiče vás provede budovou s pozoruhodnou minulostí a možná i trochu postraší.

IDU také letos vyhlásil pro všechny návštěvníky Noci divadel tradiční fotosoutěž. Vítězné fotografie se připojí k putovní výstavě a vítězům z předchozích let. Jedním z hlavních bodů programu v budově IDU je ale letos workshop divadelní fotografie s divadelním fotografem Vojtěchem Brtnickým. Během dvou hodin se návštěvníci seznámí se základními principy divadelní fotografie a naučí se připravit a zachytit jednoduchou kompozici. Workshop je zcela zdarma, je však nutné se do 18. listopadu registrovat na adrese noc@divadlo.cz. Podmínkou účasti je vlastní digitální zrcadlovka s možností práce v manuálním režimu.

Více informací o programu Noci divadel 2016 nejen v Institutu umění – Divadelním ústavu naleznete na www.nocdivadel.cz.Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru