Informační servis IDU - listopad 2010

Vážení čtenáři, dostává se vám do rukou další číslo Informačního servisu Divadelního ústavu (jedné části organizace Institut umění – Divadelní ústav, dále IDU). Od konce minulého roku jsme začali zasílat Informační servis v nové podobě, která souvisí s novým vizuálním zpracováním internetových stránek Institutu umění – Divadelního ústavu. Věříme, že nové internetové stránky napomohou lepší komunikaci mezi naší institucí a vámi a že vás jejich grafická stránka zaujme. Nyní máte možnost volby, zda si stáhnete text celého čísla ve formátu RTFPDF nebo ZIP, či jen některé jeho části – programy festivalů (WORDPDF , přehled premiér (WORDPDF). Tímto způsobem se vyhneme zahlcení vaší e-mailové schránky objemnou přílohou. Tištěná podoba Informačního servisu je k dispozici v Knihovně Divadelního ústavu. Starší čísla jsou ke stažení na adrese http://www.idu.cz/…macni-servis. Pokud máte zájem dostávat měsíčně rovnou celý text v jediném souboru (cca 1 MB), pošlete prosím žádost na adresu redakce@divadlo.cz. Na tuto adresu se prosím obracejte i s dotazy, připomínkami a náměty, týkajícími se obsahu i technických záležitostí Informačního servisu. Informační servis je rozesílán zdarma na adresy uživatelů registrovaných na serveru www.idu.cz. Kromě Informačního servisu je na tyto adresy vždy v sobotu rozesílán také týdenní přehled nových článků ze serveru www.divadlo.cz. Přihlásit či odhlásit k odběru těchto služeb se můžete zde.

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 26)
Stránka: 1 2 3 »

Umělci pro společnost: příklady kulturních projektů v oblasti sociální inkluze - publikace

Při příležitosti Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení vydává Česká kancelář programu Culture publikaci "UMĚLCI PRO SPOLEČNOST: příklady kulturních projektů v oblasti sociální inkluze". Obsahem publikace je více než třicet českých, zahraničních i mezinárodních projektů, odkazy na webové stránky a několik příkladů strategických či dotačních programů, analýz a článků.

21.12.2010 13:45 Více

Institut umění – Divadelní ústav bude propagovat české divadlo, hudbu i tanec na veletrhu v New Yorku

Pozvánka

Institut umění – Divadelní ústav se v lednu 2011 poprvé zúčastní největšího veletrhu performing arts v USA. Mezinárodní veletrh performing arts APAP se koná od 7. do 11. ledna v New Yorku. Jedná se nejen o největší veletrh svého druhu v USA, ale i o jednu z nejvýznamnějších událostí divadelního a hudebního oboru na světě. Veletrhu se pravidelně účastní cca 4000 producentů, manažerů, agentur, umělců a dalších zástupců zmíněných oborů ze všech 49 států USA a dalších 30 zemí.

29.12.2010 15:01 Více

Změna otevírací doby studoven IDU od 3.1.2011

Od 3.1.2011 budou služby pro veřejnost v  Knihovně, Bibliografii a Informačně-dokumentačním oddělení sjednoceny do tří dnů v týdnu – pondělí, středa, pátek.

29.12.2010 12:34 Více

Registrace na dílny Scenofestu budou spuštěny v lednu

Scenofest nabízí během Pražského Quadriennale 2011 dílny v oborech jako světelný design, digitální média, projekce, zvukový design, kostýmy, loutkářství, scénografie, instalace, divadelní technologie, řemesla, dramaturgie, režie, divadelní architektura či virtuální divadlo. Dílny Scenofestu 2011 se budou odehrávat v budově pražské Divadelní akademie múzických umění (DAMU) a na dalších místech v centru Prahy, kde bude vytvořen živý a neustále žijící prostor pro studenty z celého světa.

28.12.2010 16:08 Více

Za půl roku se Praha stane epicentrem světového divadla - Pražské Quadriennale 2011 rozšiřuje program

Také na živelnost umění, dráždivá spojení divadelní akce a performance s veřejným prostorem a scénografie s architekturou, módou, výtvarným uměním, designem i filmem sází největší přehlídka scénografie a divadelní architektury Pražské Quadriennale (PQ). Celosvětově sledovaná a významná událost promění Prahu už za půl roku v epicentrum světového divadla. Program Pražského Quadriennale mezi 16. a 26. červnem nepřehlédne žádný z obyvatel či návštěvníků metropole, protože se bude odehrávat na mnoha místech po celé Praze.

28.12.2010 15:58 Více

Má (mať) divadlo zmysel?

La Putyka

Akademie umění v Banské Bystrici pořádala ve dnech 3. - 4.12.2010 další z cyklu teatrologických konferencí nazvaných „Dnes a tu“. Organizátoři VII. ročníku mezinárodní banskobystrické konference zvolili jako téma otázku: Má (mať) divadlo zmysel? Se svými příspěvky vystoupili teatrologové, teatroložky a divadelní pedagogové ze Slovenska, Polska, České republiky i Srbska. Bibliografka Institutu umění-Divadelního ústavu a vedoucí dokumentační sekce organizace Cirqueon Mgr. Veronika Štefanová přednesla na konferenci příspěvek Cirkus v českém divadle aneb Vlivy cirkusové poetiky na české divadlo od avantgardy až do současnosti a český pokus o nový cirkus.

28.12.2010 15:53 Více

Nový CD sampler představuje průřez českou jazzovou scénou

CD s názvem Contemporary Czech Jazz je dalším z řady samplerů, které vydává Hudební sekce Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) za účelem systematické propagace české hudby do zahraničí. Předcházely mu pětidílná Antologie české hudby (2004, reedice jako neprodejné 2008) a v roce 2008 Contemporary Czech Pop.

28.12.2010 11:59 Více

Teatrologická společnost zve na přednášku o novém cirkusu

Décalages

Teatrologická společnost srdečně zve na přednášku Mgr. Veroniky Štefanové "Nový cirkus včera a dnes", která se uskuteční 27. 1. 2011 od 17 hodin v Malém sále IDU.

23.12.2010 11:28 Více

Seznam časopisů knihovny DÚ v roce 2011

Seznam časopisů obsahuje abecedně seřazený soupis titulů, které budou k dispozici v knihovně Divadelního ústavu v roce 2011.

23.12.2010 10:49 Více

Přehled divadelních festivalů v roce 2011

Přehled divadelních festivalů a přehlídek v Čechách v kalendářním roce 2011

22.12.2010 17:19 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 26)
Stránka: 1 2 3 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru