Informační servis IDU - květen 2011

Vážení čtenáři, dostává se vám do rukou další číslo Informačního servisu Divadelního ústavu (jedné části organizace Institut umění – Divadelní ústav, dále IDU). Od konce minulého roku jsme začali zasílat Informační servis v nové podobě, která souvisí s novým vizuálním zpracováním internetových stránek Institutu umění – Divadelního ústavu. Věříme, že nové internetové stránky napomohou lepší komunikaci mezi naší institucí a vámi a že vás jejich grafická stránka zaujme. Nyní máte možnost volby, zda si stáhnete text celého čísla ve formátu WordPDF nebo ZIP, či jen některé jeho části – programy festivalů (WORDPDF , přehled premiér (WORDPDF). Tímto způsobem se vyhneme zahlcení vaší e-mailové schránky objemnou přílohou. Tištěná podoba Informačního servisu je k dispozici v Knihovně Divadelního ústavu. Starší čísla jsou ke stažení na adrese http://www.idu.cz/…macni-servis. Pokud máte zájem dostávat měsíčně rovnou celý text v jediném souboru (cca 1 MB), pošlete prosím žádost na adresu redakce@divadlo.cz. Na tuto adresu se prosím obracejte i s dotazy, připomínkami a náměty, týkajícími se obsahu i technických záležitostí Informačního servisu. Informační servis je rozesílán zdarma na adresy uživatelů registrovaných na serveru www.idu.cz. Kromě Informačního servisu je na tyto adresy vždy v sobotu rozesílán také týdenní přehled nových článků ze serveru www.divadlo.cz. Přihlásit či odhlásit k odběru těchto služeb se můžete zde.

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 13)
Stránka: 1 2 »

Seminář o využívání sociálních sítí v kulturních institucích

Logo facebook velké

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) zve na pracovní seminář „Využívání sociálních sítí v kultuře“, který se uskuteční ve čtvrtek 12. května od 11:00h v Divadle v Celetné. Seminář je určen především pro pracovníky PR v divadlech a dalších kulturních institucích.

27.4.2011 17:34 Více

IDU hledá grafika na výrobu bannerů a další práce

Institut umění – Divadelní ústav hledá grafika na příležitostnou spolupráci při přípravě bannerové inzerce a drobné grafické práce při úpravě flashových animací na svých webových portálech. Zájemce žádáme o několik ukázek dosavadní práce a cenový sazebník.

29.4.2011 14:09 Více

Institut umění - Divadelní ústav představil své plány na rok 2011

Ve středu 20. dubna se uskutečnila výroční tisková konference Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU). Pracovníci IDU na ní představili své nejdůležitější aktivity a projekty, které plánují na rok 2011 v České republice i zahraničí.

29.4.2011 10:49 Více

PQ 011 - informace, novinky, výzvy

Pražské Quadriennale nabídne inspiraci pro profesionály i zážitky pro široké publikum / PQ hledá stovky dobrovolníků pro experimentální projekt / Prezentujte se na Pražském Quadriennale! / SCENOFEST 011 - Druhé kolo registrace bylo spuštěno!

29.4.2011 9:55 Více

Přehled premiér v květnu 2011

Zdrojem přehledu premiér českých divadel jsou hlášení zaslaná jednotlivými divadly a je výstupem z databáze dostupné na serveru Divadlo.cz.

29.4.2011 9:10 Více

Přehled festivalů v květnu a červnu 2011

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

28.4.2011 14:01 Více

Přednáška na téma Pád císaře Maurikia (Hřích a trest jako fundamentální téma řádového dramatu v Evropě)

Teatrologická společnost srdečně zve na přednášku PhDr. Josefa Förstera, Ph.D. (Kabinet pro klasická studia Filosofického ústavu AV ČR, v.v.i.) „Pád císaře Maurikia (Hřích a trest jako fundamentální téma řádového dramatu v Evropě)“, která se koná 26. 5. 2011 od 17 hodin v Malém sále IDU.

26.4.2011 11:58 Více

Divadelní ústav chystá výstavy Miloně Kališe a Miroslava Meleny

Rozsáhlé výstavy zaměřené na díla dvou nedávno zesnulých scénografů Miloně Kališe a Miroslava Meleny připravuje Institut umění - Divadelní ústav (IDU). Uspořádá je v rámci Pražského quadriennale (PQ), největší mezinárodní přehlídky scénografie a divadelního prostoru. Její 12. ročník přivede od 16. do 26. června do metropole tisíce divadelníků z více než šesti desítek zemí.

26.4.2011 10:08 Více

Přírůstky v knihovně Institutu umění - Divadelního ústavu

Soupis obsahuje texty divadelních her, které získala knihovna Divadelního ústavu do svého fondu od autorů, překladatelů či divadel ve formě pracovních textů. Hry jsou seřazeny abecedně dle jmen autorů a dle názvů.

26.4.2011 9:48 Více

Divadelníci a zástupci IDU diskutovali o propagaci českého umění do zahraničí

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) uspořádal při příležitosti Mezinárodního dne divadla 29. března pracovní seminář určený zástupcům divadelních produkcí, které byly zařazené v loňském roce do katalogu Czech Performance Collection 2010.

22.4.2011 12:02 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 13)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru