Informační servis IDU - duben 2011

Vážení čtenáři, dostává se vám do rukou další číslo Informačního servisu Divadelního ústavu (jedné části organizace Institut umění – Divadelní ústav, dále IDU). Od konce minulého roku jsme začali zasílat Informační servis v nové podobě, která souvisí s novým vizuálním zpracováním internetových stránek Institutu umění – Divadelního ústavu. Věříme, že nové internetové stránky napomohou lepší komunikaci mezi naší institucí a vámi a že vás jejich grafická stránka zaujme. Nyní máte možnost volby, zda si stáhnete text celého čísla ve formátu WordPDF nebo ZIP, či jen některé jeho části – programy festivalů (WordPDF) nebo premiéry divadel (WordPDF). Tímto způsobem se vyhneme zahlcení vaší e-mailové schránky objemnou přílohou. Tištěná podoba Informačního servisu je k dispozici v Knihovně Divadelního ústavu. Starší čísla jsou ke stažení na adrese www.divadlo.cz/infoservislucie.cepcova@divadlo.cz

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 17)
Stránka: 1 2 »

Knihkupectví PROSPERO se vrací, nakupujte divadelní literaturu on-line!

Divadelní publikace z produkce nakladatelství Divadelního ústavu a další divadelní literatura je od března dostupná v internetovém knihkupectví PROSPERO. PROSPERO nabízí publikace zaměřené na dějiny i teorii divadla, scénografii a divadelní architekturu, divadelní hry, hudební divadlo i pantomimu a tanec. Součástí nabídky jsou také odborné slovníky a encyklopedie, katalogy, časopisy, audio a video nahrávky a také cizojazyčné knihy.

28.3.2011 14:05 Více

Přehled festivalů v dubnu a květnu 2011

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

29.3.2011 9:40 Více

Výzva Intersekce Pražského Quadriennale - Explosion of silence/Exploze ticha

Hledáme více než 500 dobrovolníků, vítán je každý, kdo se chce podílet na vzniku a vývoji této intervence. Uvítáme jednotlivce i skupiny všech věkových kategorií. Performance se uskuteční 21. června od 17:00 do 18:00 v centru Prahy.

29.3.2011 9:31 Více

Akreditace na PQ zahájeny

Akreditujte se právě teď a získejte neomezený vstup na Pražské Quadriennale! Akreditace opravňuje bez omezení ke vstupu od 16. do 26. června 2011 na: sekce zemí a regionů, studentské sekce, výstavy Extrémní kostým, PQ dětem, architektonickou sekci v Pražské křižovatce, Intersekci – Boxy na piazzettě Národního divadla, projekt Světlo a zvuk na Nové scéně, výstavu Prostor a světlo v Galerii Jaroslava Fragnera a na studentská představení Příběhy z Disku.

29.3.2011 9:21 Více

Krétakör hledá účastníky pro výjimečný umělecký experiment v rámci PQ

VÝZVA Krétakör, maďarské sdružení věnující se performance a novým médiím, hledá účastníky pro výjimečný umělecký experiment v rámci programu Pražského Quadriennale 2011.

29.3.2011 9:11 Více

Na Národní vyroste prostor pro umění, na Letné zaslzí Stalin a Glass zamíří do Bohnic

Nejen podobu, ale i život centra české metropole promění na jedenáct červnových dní Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Výrazně se na tom bude podílet i mezinárodní projekt Intersekce: Intimita & spektákl, jeden z hlavních programových pilířů letošní přehlídky. V rámci tohoto „nedisciplínovaného projektu Pražského Quadriennale“ dojde k propojení rozličných oblastí a žánrů současného umění, které pracují se scénickou akcí jako instalace, video art, performance, body art, móda, nová média, architektura či site-specific. Intersekce nabídne mimo jiné nepřehlédnutelnou venkovní instalaci / performance, tzv. boxy.

28.3.2011 15:33 Více

Přírůstky v knihovně Divadelního ústavu.

Soupis úplných divadelních textů uveřejněných v roce 2010 v časopisech pravidelně docházejících do knihovny Divadelního ústavu:

28.3.2011 15:22 Více

Divadelní kritici se zúčastnili debaty na téma Robert Wilson v Praze

Ve středu 9. března 20101 proběhla v Malém sále Institutu umění - Divadelního ústavu další ze série diskusí a debat, pořádaných Sdružením českých divadelních kritiků /SČDK/, pod názvem Robert Wilson v Praze.

28.3.2011 15:14 Více

Výroční zpráva Institutu umění – Divadelního ústavu za rok 2010

Na internetových stránkách Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) je umístěna Výroční zpráva IDU za rok 2010. Dočtete se v ní mimo jiné o nových proměnách této organizace, získání statusu výzkumné organizace, spuštění nových či aktualizaci stávajících internetových portálů či o nových přírůstcích v seznamu vydaných publikací.

28.3.2011 15:01 Více

Dobrovolnický program Institutu umění – Divadelního ústavu v Praze

V roce 2011, vyhlášeném jako Rok dobrovolnictví, zahajuje Institut umění – Divadelní ústav (IDU) Dobrovolnický program nabízející řadu příležitostí. Díky dobrovolnické činnosti v IDU můžete získat praktické zkušenosti, uplatnit znalosti, realizovat své zájmy a rozvíjet sociální dovednosti. Dobrovolně se může angažovat opravdu každý.

28.2.2011 10:42 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 17)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru