Informační servis IDU - červen 2011

Vážení čtenáři, dostává se vám do rukou další číslo Informačního servisu Divadelního ústavu (jedné části organizace Institut umění – Divadelní ústav, dále IDU). Od konce minulého roku jsme začali zasílat Informační servis v nové podobě, která souvisí s novým vizuálním zpracováním internetových stránek Institutu umění – Divadelního ústavu. Věříme, že nové internetové stránky napomohou lepší komunikaci mezi naší institucí a vámi a že vás jejich grafická stránka zaujme. Nyní máte možnost volby, zda si stáhnete text celého čísla ve formátu Word, PDF nebo ZIP, či jen některé jeho části – programy festivalů (WORDPDF , přehled premiér (WORDPDF). Tímto způsobem se vyhneme zahlcení vaší e-mailové schránky objemnou přílohou. Tištěná podoba Informačního servisu je k dispozici v Knihovně Divadelního ústavu. Starší čísla jsou ke stažení na adrese http://www.idu.cz/…macni-servis. Pokud máte zájem dostávat měsíčně rovnou celý text v jediném souboru (cca 1 MB), pošlete prosím žádost na adresu redakce@divadlo.cz. Na tuto adresu se prosím obracejte i s dotazy, připomínkami a náměty, týkajícími se obsahu i technických záležitostí Informačního servisu. Informační servis je rozesílán zdarma na adresy uživatelů registrovaných na serveru www.idu.cz. Kromě Informačního servisu je na tyto adresy vždy v sobotu rozesílán také týdenní přehled nových článků ze serveru www.divadlo.cz. Přihlásit či odhlásit k odběru těchto služeb se můžete zde.

Články

Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 18)
Stránka: 1 2 »

Jaroslav Malina opět v Černé labuti, tentokrát v rámci PQ+

Dne 20. června 2011 v 17 hodin proběhne již pátá vernisáž výstavy divadelních výtvarníků z cyklu Pod křídly Černé labutě v Café galerii Černá labuť v Praze. Tentokrát přichází do komorního prostoru se svou volnou tvorbou a scénografií zkušený umělec, scénograf a malíř Jaroslav Malina.

30.5.2011 10:27 Více

Registrujte se na seminář Program Culture a podpora mezinárodních projektů

Česká kancelář Culture ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR pořádá seminář na téma Evropský program Culture a podpora mezinárodních kulturních projektů. Semináře se zúčastní mimo jiné Jolien Willemsens, zástupkyně Výkonné agentury pro vzdělávání, audiovizi a kulturu (EACEA), jež program Culture spravuje. Seminář se koná 9. června 2011 v Evropském domě v Praze.

10.5.2011 12:19 Více

Příběh scénografa Miloně Kališe představí výstava v rámci PQ+

Institut umění - Divadelní ústav připravil v rámci doprovodného programu PQ+ výstavu významné postavy české scénografie s názvem MILOŇ KALIŠ: Divadlo - můj svět [příběh scénografa]. Výstava se uskuteční od 17. června do 10. července v Galerii Clam-Gallasova paláce v Praze.

30.5.2011 11:03 Více

Registrujte se na vzdělávací seminář managementu umění!

Vážení, dovolujeme si Vás touto cestou pozvat na Vzdělávací seminář managementu umění €UROPROJEKTY, který se bude konat 2. června 2011 v budově Magistrátu města Plzně, nám. Republiky 1. Seminář pořádá společnost Plzeň 2015 o. p. s. ve spolupráci s Českou kanceláří programu Culture.

12.5.2011 14:30 Více

Festivaly v červnu a o prázdninách 2011

Zprávy o připravovaných festivalech a jejich programech, nebo o případných změnách, zasílejte, prosím, na adresu: radka.petrmichlova@divadlo.cz.

31.5.2011 12:07 Více

Přehled červnových premiér

Vyplněné formuláře pro hlášení premiér posílejte na adresu lucie.cepcova@divadlo.cz a to i v případě, že v daném měsíci divadlo nemá premiéru! Případné dotazy zodpoví a formulář zašle Lucie Čepcová, lucie.cepcova@divadlo.cz, tel.:+420 224 809 197.

31.5.2011 8:44 Více

Konference FIRT při PQ 2011: Formování inscenačních prostorů

Ve dnech 22. - 26. června 2011 se uskuteční v v Praze u příležitosti Pražského Quadriennale mezinárodní konference FIRT (Mezinárodní federace pro divadelní výzkum) na téma Formování inscenačních prostorů.

30.5.2011 12:51 Více

U Českého stolu se bude diskutovat o stavbě nového divadla a konverzi pivovaru Světovar v Plzni

V rámci české sekce Divadelní architektury PQ 2011 se uskuteční 24. června veřejná diskuse s názvem ČESKÝ STŮL. Předmětem diskuse bude stavba nového divadla v blízkosti historického centra v Plzni a konverze památkově chráněného areálu bývalého plzeňského pivovaru Světovar na kulturní a rezidenční centrum.

30.5.2011 12:33 Více

Špičky světové dramaturgie na mezinárodním sympoziu DRAMplan 2011

Ve dnech 16. - 17. června se uskuteční v Praze mezinárodní sympozium DRAMplan 2011 zaměřené na psaní a uvádění současných divadelních her. Sympozia se zúčastní přední osobnosti světové dramaturgie.

30.5.2011 12:00 Více

U příležitosti výstavy Miroslava Meleny vychází i rozsáhlá monografie

Institutu umění - Divadelní ústav připravil ve spolupráci s Teatrum mundi o.s. výstavu VE SLUŽBÁCH DIVADLA - Miroslav Melena / Scénograf a architekt, která se uskuteční od 8. do 28. června 2011 v prostorách Staroměstské radnice v Praze.

30.5.2011 10:36 Více
Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 18)
Stránka: 1 2 »

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru