Evropské město kultury 2019 Plovdiv (Bulharsko) shání organizace z celé Evropy s vlastními, novými projekty - výzva

Výzvu koordinuje obecní nadace Plovdiv 2019 v rámci příprav na rok 2019, kdy bude město Plovdiv evropským městem kultury. Nadace Plovdiv 2019 chce takto poskytnout příležitost pro implementaci evropských i místních kulturních projektů ve spolupráci s ní. Tento program tak cílí o obohacení aktuálního seznamu konceptů o nové projekty, nápady a partnerství.

Hlavním, dlouhodobým cílem je osvěžení kulturního podnebí Plovdivu, a to tedy nejen v rámci jeho statusu pro rok 2019 coby evropského města kultury, ale i nadále. Chce tak region otevřít spolupráci s dalšími kulturními organizacemi z Evropy, napojit se více na mezinárodní scénu a nabídnout kulturní program širokého spektra. Nastane tím živá komunikace a aktivita mezi městem, regionem a dalšími organizacemi, jedinci i oblastmi.

Vítány jsou organizace i indiviudální subjekty. Přihlašovat mohou vypracované návrhy, které by měly odpovídat celému programovému rámci Plovdiv 2019, kteréžto náležitosti jsou přiblíženy na webu. Uzávěrka je do konce roku 2016, poté budou přihlášené projekty vyhodnoceny.

Popis projektového rámce, kritéria navrhovaných projektů, pozadí celé události, technické náležitosti, finanční rámec a možnosti programu i veškeré potřebné dokumentační náležitosti pro přihlášení najdete na odkaze níže.

http://plovdiv2019.eu/en/projects/open-call-for-the-development-of-projects-from-the-artistic-programme-of-plovdiv-2019Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru