newss (stránka 2)

Zobrazené záznamy: od 11 do 13 (celkem 13)
Stránka: « 1 2

Kreativní Evropa a Evropská agenda pro kulturu (13. 6., Praha)

Přijďte se seznámit s tím, jak Evropská komise strategicky pracuje v oblasti kulturních a kreativních odvětví, jaká témata zpracovává v rámci tzv. skupin otevřené metody koordinace (OMC groups). Vůbec poprvé bude představena Evropská agenda pro kulturu členy zastupující Českou republiku. V druhé části se dozvíte informace k programu Evropské unie Kreativní Evropa – Kultura o cílech a podmínkách grantů i o tom jaký mají dopad společenské změny na priority programu a proč by se měly kulturní organizace zapojit se do mezinárodní spolupráce.

18.5.2016 11:20 Více

S Markétou Baňkovou pronikla Česká kniha na pole genetiky

Román Markéty Baňkové Maličkost (Romance z časů genetiky) propojující literaturu s vědou si získal největší přízeň odborné poroty pátého ročníku Ceny Česká kniha. Institut umění - Divadelní ústav je partnerem ceny.

16.5.2016 15:51 Více

Publikace Česká činohra byla oceněna Jednotou tlumočníků a překladatelů

Publikace Česká činohra 19. a začátku 20. století, kterou vydal Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Nakladatelstvím Academia v říjnu loňského roku, se letos dočkala ocenění v rámci soutěže Slovník roku 2016, kterou pořádá Jednota tlumočníků a překladatelů. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 54 titulů.

5.5.2016 11:03 Více
Zobrazené záznamy: od 11 do 13 (celkem 13)
Stránka: « 1 2

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru