4+4 dny v pohybu letos obsadí od 30. září do 8. října Radniční domy v centru Prahy - výstava 40 umělců, dílny, diskuse i bar

Letos se hlavním festivalovým centrem stanou prázdné Radniční domy kousek od Staroměstského náměstí, do jejichž prostor připravuje kunsthistorička Pavlína Morganová vůbec poprvé v roli kurátorky rozsáhlou výstavu s tématem Independent Research of Subjectivity. Výstava představí čtyři desítky umělkyň a umělců ze současné české výtvarné scény. “Výstava se nesoustřeďuje pouze na nejmladší generaci, ale záměrně zahrnuje i generaci střední a starší. Napříč médii, jako jsou obraz, socha, kresba, grafika, fotografie, video a instalace, tak podá plastický obraz českého výtvarného světa,” vysvětluje kurátorka zastřešujícího projektu Místa činu Denisa Václavová.

Více o výstavě, otevíracích hodinách i komentovaných prohlídkách se dozvíte z webových stránek festivalu.

4+4 dny v pohybu - Fórum budoucnosti III a další debaty
Do Radničních domů pořadatelé zvou také na různé debaty - především již třetí pokračování Fóra budoucnosti, které se bude věnovat našim schopnostem přizpůsobit se změnám. Do diskuse na téma „Nesnáším změnu“ přizvali osobnosti, které mají s „žitím změny“ konkrétní zkušenosti - např. Petr Hanzel, Monika Michaelová, Milena Bartlová, Milan Gryndler, Blanka Dobešová, Marie Hlávková, Anna Hoganová nebo Petr Maňas. Dále se zde bude diskutovat třeba o budoucnosti Radničních domů nebo o smyslu mezinárodní kulturní výměny.

Program sympozia naleznete zde.

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru